Koje baterije za fotoaparat?
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Koje baterije za fotoaparat?

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Podrazumevano Koje baterije za fotoaparat?

Koje baterije za fotoaparat? Vaše iskustvo i preporuka. Meni je došlo vreme za zamenu ali vidim da se slabo polemiše o tome.
    Ps: Ovo bi mogla da bude lepljiva tema.

Elem imao sam:
    Varta: Pokazala mi se najbolja po kapacitetu i izdržljivosti ali mi je neka budala kojoj sam pozajmio fotoaparat - bacila u đubre. Kupio sam onaj komplet baterije i punjač.
    GP: Nisu loše mada iako jačeg kapaciteta od varte dosta su slabije (1800). Rade i dan danas posle 5 godina ali dooodta slabije.
    Camelion: Katastrofalno loše baterije, od prvog dana veliko samopražnjenje, kapacitet su izgubile već posle par meseci (kao 2300) i postale neupotrebljive. Nimh specijalne za fotoaparat ali đubre teško, evo ih u mišu i mikseru za nes kafu odavno.

Prodavac mi je nudio Sanyo a dobio sam i preporuku da svaki put kad kupim nove baterije, kupim i novi punjač za baterije.

Iskustva/mišljenja, hvala.

Poslednji put ažurirao/la mario80 : 28.02.2013. u 11:43

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano Re: Koje baterije za fotoaparat?

Od punjivih baterija sam odustao na jedno vreme jer uvek kad mi zatrebaju prijavi da su prazne, u pocetku sam pomislio da je problem u fotoaparatu a ispostavilo se da nije. Trenutno imam DURACELL SUPER i dosta mi je za sada

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

moras da uzmes one ubedljivo, bez ikakvog premca, najbolje baterije... a to su Sanyo Eneloop punjive baterije

BGHighlander nije na forumu
    jedini na celom forumu koji nije opštio ni samakar jednom forumašicom
    Veoma poznat
    Učlanjen
    29.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sanyo definitvno.
    Dobro su mi se pokazale i punjive Sony.

Idila bi bila Sanyo + dobar punjac sa automatskim gasenjem ( bez opcije gasenja, sprzices ih prepunjavanjem).

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Imam sanyo punjač star... 6-7 godina onaj sivi kockasti ali mi se čini da je lošije punio baterije baš zbog te automatike, pričam da mi je vartin punjač boljhe punio loše baterije. Kupujem ovih dana sanyo definitivno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.05.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Sanyo +

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    6364

za stari aparat sam koristio vartin punjac i vartine baterije ali iskljucivo od 2700 mAh i rade odlicno.. bez problema mogu da izvuku i preko 500 fotografija sa blicem iz jednog punjenja.
    rok trajanja im je oko 2 godine ali uz moje neumereno fotkanje
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Pa daaaj, sta se to toliko fotka sa blicem? Ljudi oko tebe su oslepeli definitivno
    Meni je recimo stari fotoaparat 4 baterije, radio perfektno a kada sam kupio nov sa 2 baterije pokazalo se da su lose tj matore

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    6364

aparati sa 4 baterije imaju prednost.. mnogo se brze puni blic.

a u pravu si i za to .. na primer ako koristis alkalne samo one najjace mogu da rade koliko toliko.. one malo slabije.. bukvalno posle dve..tri fotke izgube svu snagu.

i meni deluje da aparati sa dve baterije daleko vise izvlace iz baterija i brze ih "crpe"

Citat Original postavio mario80 Pogledaj poruku
    Pa daaaj, sta se to toliko fotka sa blicem? Ljudi oko tebe su oslepeli definitivno
    ja nisam normalan
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Početnik
    Učlanjen
    10.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jacina punjača i baterija

Kupio sam nove,neformirane baterije od kako piše 3800 mAh-2500 mAh.

Stavio sam na punjač jačine INPUT- 220 V 50 Hz

OUTPUT - 2,8 Vdc 150 mA

U uputstvu na punjaču piše da najjače baterije koje puni AA 2200 mAh treba puniti 28 sati.

AA 2200 mAh treba puniti 28 sati.

2000 mah- 24 h

1800 mah- 20 h

1600 15h

1300 12h itd

AAA 800 mah 8 h

700 7 h

650 6h

600 5,5 h

Pošto su moje baterije jače,2500-3800 mAh ja sam ih držao na punjaču nešto duže,oko 30
    sati.

1-Da li je punjač suviše slab da bi uopšte dobro formirao i napunio jake baterije od 2500 mAh ?Treba jači?

2-Da li sam potpuno upropastio bateriju,pošto nije dobro formirana?Ako kupim jači punjač da li mogu da ponovo formiram bateriju(pošto treba 3 puta formitrati-puniti)?

3-Na fotoaparatu ima ulaz DC 3,3 V.Pošto nemam originalan punjač da li mogu da stavim punjač od mobilnog tel.efona 3,7 V 355 mA?
    Ili nešto slabiji 3 V ili čak 4,5 V -300 mA?
    Može li tako da se baterije pune i aparat da slika?

4.-Znam da je razlićito ali koliko (mili)AMPERA uglavnom imaju punjači za fotoaparate?

5.-Imam jedan punjač na kome piše da je za NI-CD baterije.

-Da li taj punjač može da puni i NI-MH baterije?

-Ako ne piše ništa na punjaču onda verovatno može da puni sve vrste baterija?

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

U principu kako je formiraš prvi put - tako će ti biti do kraja. Moj otac je upropastio svaku bateriju koju je pipnuo. Objasnim mu, stavim da se puni i dok sam se okrenuo, ona je već isključena.

Elem kupio sam pre 2 godine Sanyo enelop 1900 mah i pokazale su se jako loše, već posle par fotki ili par dana, fotoaparat prijavljuje praznu bateriju.

Sve u svemu, ne gine mi opet neka varta u kompletu sa punjačem, tako je najbolje kupovati - svaki put novi komplet sve sa punjačem a stari prodaš uvek neko štekari.

Taj ulaz na fotoaparatu ti nije za punjač nego za napajanje. Znači kao što radio utakneš u zid a može i na baterije da radi.

Početnik
    Učlanjen
    10.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Problem sa baterijama ili sa aparatima?

Imam problem zato što aparate CANON POWER SHOT A 450 i PENTAX-optio-E40 mogu samo da uključim na nekoliko sekundi kod CANON-a, a sa Pentax-om mogu da napravim samo nekoliko snimaka,i dobijem informaciju da zamenim bateriju (battery dep letest i battery changes) a kada te iste bazterije ubacim u SAMSUNG S-730 mogu da fotografišem(sa blicem) više od 100 slika(verovatno i više pošto ne idem uvek do kraja).

Baterije nisu skupe,punjive su,pise na njima 3800 mAh.Merio sam unimerom i stvarno ima od 3500-3900 mAh.
    Da li možda za gore navedene aparate trebaju neke specijalne baterije,pa zato ne reaguju ?

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Isti problem imam i ja sa novijim canonom, stalno prijavljuje praznu bateriju, ponekad nece ni da upali i ispisuje da promenim baterije. Onda ja sacekam par srekundi i proradi. Prosto ne verujem da je Sanyo bas toliko djubre, cini mi se da ova varijanta canon sa dve aa baterije da je tesko djubre!

Slične teme

1. kvalitetne baterije
    Autor nesa11 u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.03.2004., 14:23
  2. Nokia 2100-formiranje nove baterije
    Autor Core u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.03.2004., 15:35
  3. KAD NESTANU BATERIJE-KAKO KAZE AUTOMAT??
    Autor u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 31.01.2004., 16:47

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •