Vukodav

Zovu ga "Ruski Konan". Zovu ga i "Slovenski Gospodar Prstenova". Marija Semjonova, autor, stvaranjem ove knjige pokrenula je zanr koji se zove slovenska fantastika. Ubacila je brojne elemente Slovenskih verovanja, obicaja i mitologije, mada ima i primesa drugih kultura.
Vukodav je prica o poslednjem ratniku iz roda Sivog Psa.


2vukodav.jpg


Postoji pet delova:

Vukodav (1995)
Vukodav: Pravo na dvoboj (1996)
Vukodav: Alem-kamen (2000)
Vukodav: Znamenje puta (2003)
Vukodav: Dijamantske gore (2003)

Da li ste citali? Da li vam se dopalo? Kakvo je vase misljenje? :D
Ja svoje primerke cekam da doputuju, ali sam davno citala prvi deo i secam se da sam bila odusevljena.

Otisla sam unazad do 11-te strane i Vukodava nije bilo. Ako ponavljam temu - sorry.

Procitao prvi deo i bio fasciniran. Maestralno je napisala, drugi deo mi je bio ono, meah a treci mi se nije dopao. Tu sam stao, tj. Nisam citao poslednja 2 dela...
 
Zovu ga "Ruski Konan". Zovu ga i "Slovenski Gospodar Prstenova". Marija Semjonova, autor, stvaranjem ove knjige pokrenula je zanr koji se zove slovenska fantastika. Ubacila je brojne elemente Slovenskih verovanja, obicaja i mitologije, mada ima i primesa drugih kultura.
Vukodav je prica o poslednjem ratniku iz roda Sivog Psa.


2vukodav.jpg


Postoji pet delova:

Vukodav (1995)
Vukodav: Pravo na dvoboj (1996)
Vukodav: Alem-kamen (2000)
Vukodav: Znamenje puta (2003)
Vukodav: Dijamantske gore (2003)

Da li ste citali? Da li vam se dopalo? Kakvo je vase misljenje? :D
Ja svoje primerke cekam da doputuju, ali sam davno citala prvi deo i secam se da sam bila odusevljena.

Otisla sam unazad do 11-te strane i Vukodava nije bilo. Ako ponavljam temu - sorry.


Sad treba da krenem da je čitam...
Nadam se da je dobra kao što kažeš :mrgreen:
 
Pozz,

I nije "teško stanje".


Ja sam pročitao sve te djelove, kao i drugih par izdanja autora Marije Semjonove.

Doduše, ekranizacija filma mi se nije dopala, obzirom da sam prvo štampano izdanje prelistao...

Nemam stav o serijalu epizoda, radjenih na ovu temu...
 
Deluje mi kao teško srranje.....



To je po meni,djelo izraz slovenske mitologije, sa dobrom idejom...

Naravno, ljubav i neka agonija je uvijek u pozadini glavnog lika...

Žao mi je, što film po meni, nije bolje ispao ...

Iako mi se serijal dopao, više mi se dopadaju druga djela i autori, poput Rotfusa, Sandersona itd... Ali to je stvar ukusa itd..

:P
 
To je po meni,djelo izraz slovenske mitologije, sa dobrom idejom...

Naravno, ljubav i neka agonija je uvijek u pozadini glavnog lika...

Žao mi je, što film po meni, nije bolje ispao ...

Iako mi se serijal dopao, više mi se dopadaju druga djela i autori, poput Rotfusa, Sandersona itd... Ali to je stvar ukusa itd..

:P

Кад већ спомену Ротфуса, шта би са Квоутом? о.О
Не могу да ишчекам нови део . . .
Извињавам се што сам скренуо са теме, али иовако није превише живахна :D
 
Кад већ спомену Ротфуса, шта би са Квоутом? о.О
Не могу да ишчекам нови део . . .
Извињавам се што сам скренуо са теме, али иовако није превише живахна :D


Slažem se, da nije živahna ...

Prije bi trebalo da se otvori novi pod(forum), vezano za Rothfus
sa, jer to djelo zasluzuje, a I dobar je prevod...

Nece prije 2014-god, mislim da se zove The Doors of Stone...

Makar ima drugih pisaca u medjuvremenu...

:)
 
Slažem se, da nije živahna ...

Prije bi trebalo da se otvori novi pod(forum), vezano za Rothfus
sa, jer to djelo zasluzuje, a I dobar je prevod...

Nece prije 2014-god, mislim da se zove The Doors of Stone...

Makar ima drugih pisaca u medjuvremenu...

:)

Ево отворио сам ја нову тему па можемо тамо да дискутујемо . . .
 
Prva dva dela odlicna. Kasnije knjiga pocne da smara jer se stice utisak da je Vukodav nepobediv. Prosto znate da ce ako izadje sam na 10 000 vojnika, samo sa palicom da prezivi i sve ih pobije. Ipak, vredi procitati. Knjiga 6/10. Dok je film totalni fijasko i blagi uzas. Mozda jedna od najlosijih stvari koje sam pogledao.
 
Вукодав, занимљиво штиво, у почетку полетно потом мало мирније, са више размишљања... Као и живот уосталом...
Проблем при читању настаје управо у моментима кад главни јунак почиње да примећује и друге ствари у животу а не само своју мржњу...
Рекао бих да је Семјонова успела да проведе читаоце кроз дилеме које су мучиле старе при додирима са другим културама и агресивним религијама...
Са друге стране читаци којима је други део серијала некако недоречен, могли би да поново прочитају те делове али са мало више отварања према прочитаном... Уз мало среће можда и успеју да ишчисте себе кроз прочитано..
 
Imam sve knjige, prvu sam kupio na rizik, ne znajuci sta da ocekujem. Imajuci u vidu da sam bio jako podozriv prema ruskoj epskoj fantastici, veoma pozitivno me je knjiga iznenadila. Ko god krene da cita serijal nece se pokajati. Ima svoje nadostatke, ali je po mom misljenju izvanredno stivo i kvalitetan doprinos epskoj fantastici.
 

Back
Top