Evropska KINA: Radnici rade za Dolce Gabanu i Pradu za 200 evra mesecno!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.422
Evropska Kina: Rade za Pradu i D&G, plata 200 evra

Jeftina radna snaga, niski porezi i lak transport do mnogih evropskih destinacija motivisali su kompanije da presele proizvodnju u Srbiju.

http://www.kamatica.com/scripts/********.php?src=/images/tekstil_b93.jpg&w=525&h=295&zc=1&q=65


Obuća i garderoba koju prodaju Luj Viton, Guči, Prada, Dolče i Gabana, gde svaki komad košta od 200 do 1.500 evra, napravljena je u Srbiji. Naši radnici, koji su to napravili, mesečno su „bogatiji” za nešto više od 200 evra.


- Oni daju model, a naši na osnovu toga izrađuju. Rade doradu za „Guči" ili „Pradu", na primer, i druge poznate firme. To rade jer je kod nas rad jeftiniji, a oni zatim izvoze proizvode načešće u Italiju ili na treća tržišta - kaže Darko Mamula iz Privredne komore Srbije.

Mamula smatra da je to dobra prilika za Srbiju da otvori radna mesta, jer je bilo puno ulaganja u odevnu i industriju obuće.

- Eto šta je nama adut, mnogo radnika dostupnih za male pare. Pa kad mogu Indonezija i Kina, što ne možemo i mi. I jeftiniji smo nego radnici u Kini, a još smo u Evropi. Postali smo „evropska Kina”. A ti ljudi koji su zaposleni za 200 evra biće fiksirani na tom nivou i to je pravo fiksiranje bede i kolonizacija Srbije - odbrusio je Milan Knežević, vlasnik konfekcije „Modus” i predsednik Asocijacije malih i srednjih preduzeća.

On je istakao da ono što nama ne ide u prilog jeste visoka stopa nezaposlenosti koja, kad se uračunaju i oni koji se ne prijavljuju na biro - iznosi oko 32 odsto.

- Zato smo i došli u situaciju da u fabrici „Fiorano” u Somboru koja proizvodi donji veš vidim da žene ceo dan rade stojeći. A te firme dobijaju i podsticaje države od 10.000 evra po radnom mestu, pa im radna snaga izađe za džabe - tvrdi Knežević.

http://www.kamatica.com/vesti/evropska-kina-rade-za-pradu-i-dg-plata-200-evra/6882

To su te "strane investicije" koje najavljuju Tadic, Dacic, Dinkic, Vucic i ostali CIA agenti u politickim strankama koje vladaju ovom nesrecnom zemljom. Plata od 200 evra u zemlji u kojoj ti za normalan zivot porodice treba minimum 1000 evra mesecno.

Pa to je jefitnije nego da imas SOPSTVENE ROBOVE.

Jer sad ja da pozelim da imam roba, mora prvo da ga kupim - to je minimum 5000 evra investicije za kupovinu roba. Onda mora roba da hranis, da ga oblacis, da mu nadjes smestaj, pa da hranis njegovu decu i zenu - sve ukupno za to ne moze da te zakrpi ni 1000 evra mesecno, tako da su prave gazde sveta skapirale odavno , da je mnogo jeftinije a i bolje , ukinuti robovlasnistvo i dati robovima platu od 200 evra. Onda ustedis na lancima, katancima, cuvarima , zatim rob sam mora da juri da radi i zaradi i da gladuje ako nema. Sve u svemu mnogo jeftinije i profitabilnije nego robovlasnistvo.

I sto je najskadaloznije preko 25% Srba danas u Srbiji radi za ovu platu od 200 evra ili manju.

A sta je tek sa onima koji nemaju nikakav posao? Kako oni tek zive ? To je tek tuzno i ispricati a kamoli gledati.

TO VAM JE NARODE REZULTAT POLITIKE "EU NEMA ALTERNATIVU"

Srbi su postali jeftinija radna snaga i od Kineza. Jer u Kini prosecna plata danas iznosi preko 400 dolara.
 
Da je Srbija Kina imala bi rast od 10 %.

Inace jos malo Kina nece biti eldorado za jeftinu radnu snagu, posto Kinezi u sve vise provincija mogu da biraju gde cu da rade.

Srbija nije Kina Srbija je 100 puta gora od Kine.

Kina je uspesna drzava a Srbija propala sve zbog politike "EU nema alternativu"

Zato danas Prada i Dolce Gabana zaposljavaju ROBOVE u Srbiji a ne u Kini

Srpsko roblje je jeftinije
 
Srbija nije Kina Srbija je 100 puta gora od Kine.

Kina je uspesna drzava a Srbija propala sve zbog politike "EU nema alternativu"

Zato danas Prada i Dolce Gabana zaposljavaju ROBOVE u Srbiji a ne u Kini

Srpsko roblje je jeftinije

Prvo nisi odgovorio sto nema vise investora da je toliki raj gde su drugi investori.

Drugo sta ti hoces, srpska produktivnost je pet puta manja nego u Nemackoj a iste da budu plate, to je nemoguce.
 
Prvo nisi odgovorio sto nema vise investora da je toliki raj gde su drugi investori.

Drugo sta ti hoces, srpska produktivnost je pet puta manja nego u Nemackoj a iste da budu plate, to je nemoguce.

nema zato sto je to prevara i laz .

ovde dolaze samo ovi sto oce da zaposljavaju najjeftinije roblje.

zato si ti pobego sa tvojima u austriju

da ne radite ovde za 200 evra
 
Njemacki veleposlanik u Srbiji Volfram Mas izjavio je na konferenciji o NATO u Beogradu da Srbi moraju svojoj djeci da objasne
da je bombardiranje bilo ispravno, kako ona u buducnosti ne bi mrzila Atlantsku alijansu.

"Moram da kritikujem vlasti u Srbiji što i same još uvijek koriste termine poput" NATO bombardiranja ".
Zamislite da šetate ulicom Kneza Miloša i da vas vaše dijete upita: "Tata, tko je ovo uradio?". Vi cete mu odgovoriti:
"NATO". I što onda ocekivati od tog djeteta da misli o NATO?

А таки ко Ви су нус производ ове господе, ка којим нас воде, брезалтернативно и ПО СВАКУ ЦЕНУ.....:bljak:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vidim da se na ovom forumu neke stvari nikad ne mijenjaju... :lol:

Nego reci ti meni Tihomire, šta tebi valja? Ne valja kad nema posla, ne valja kad ima posla... Kako bi ti zaobišao zakone tržišta i digao plate radnicima, a pritom ostao atraktivan investitorima?

To je to. Treba ukinuti sva ekoloska ogranicenja i ponuditi radnu snagu za 150 ojra. Sta 150, 100 ojra, a ne ko ovi preskupi Kinezi. Kako umiru od gladi, pripremiti nove radnike i samo ih unacivati na traki..To je resenje za ekonomske probleme EUropske Srbije, i postajanje atraktivan investitorima.
 
nema zato sto je to prevara i laz .

ovde dolaze samo ovi sto oce da zaposljavaju najjeftinije roblje.

zato si ti pobego sa tvojima u austriju

da ne radite ovde za 200 evra

Ne branim ti da i ti pobegnes inace mene niko nije pitao jer sam bio klinac.

Hocu samo da budes malo realista, a ne totalno nerealan.

Da je Srbija raj onda bi stotina fabrika dosle a ne par.
 
Ne znam za tebe, ali meni je sve ovo vrlo poučno.

Nema smisla da mi, narod rada, marljivosti, poštenja i bezgraničnog umijeća, radimo za 200 evra kod tamo nekih Italijana.

Donijeti dekret u kojem se minimalac diže na 1000 evra i zaprijetiti sankcijama svakoj firmi koja se povuče iz Srbije.

Треба доњети декрет да се за пријатеље ради џаба,
јер алтернативе и нако нема.
 
Ne znam za tebe, ali meni je sve ovo vrlo poučno.

Nema smisla da mi, narod rada, marljivosti, poštenja i bezgraničnog umijeća, radimo za 200 evra kod tamo nekih Italijana.

Donijeti dekret u kojem se minimalac diže na 1000 evra i zaprijetiti sankcijama svakoj firmi koja se povuče iz Srbije.

Ili znas sta bi se desilo ili bi Dinar toliko kolabirao da tih 1000 evra vredi 200 ili drzava nece imati devize za par meseci.
 
To je to. Treba ukinuti sva ekoloska ogranicenja i ponuditi radnu snagu za 150 ojra. Sta 150, 100 ojra, a ne ko ovi preskupi Kinezi. Kako umiru od gladi, pripremiti nove radnike i samo ih unacivati na traki..To je resenje za ekonomske probleme EUropske Srbije, i postajanje atraktivan investitorima.

Za tebe isto pitanje stručnjak. Kako bi ti to promijenio?
 

Back
Top