Predlozi forumasa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

koto

Buduća legenda
Poruka
42.580
Na mejl bi trebao da dobijas kad te je neko citirao, a na forumu kad dodjes imas opciju '' Poruke u kojima ste citirani''. To kliknes i vidis sve. To dugme sam ovde na slici obelezio:

Screenshot_16 obavestenja o kvotiranju.jpg
 
Имам предлог како да... број поена Репутационе моћи - буде у складу са - укупним бројем поена ( апоена ) Примљених репутација...:aha2:

ТРЕНУТНО СТАЊЕ у 17:53:40

Screenshot - 24.11.2017.png


Када се укупан број Примљених репутација 70.829.756 апоена ..подели са ...Репутационом моћи 7.346 индексних поена = добја се број од.. 9641,95 ...заокружено на ..9642 апоена који су потребни за репутацију од 1-ног индексног поена...:think:

Број ...9642 ..је коефицијент који је пре неколико година " отфрље " уместо целог нпр. целих 10.000 искоришћен као коефицијент за смањење износа репутација које су биле у " Милијардама " :eek: и нису могле бројчано да стану у простору за Репутациону моћ ..испод аватаре...:lol::lol:

Када би се укупан број апоена Примљених репутација ...70.829.756 ...поделио са коефицијентом.. 0,9642 = добио би се број... 73.459.610 ...који би пратио износ Репутационе моћи од..7.346 индексних поена .. :D:D:D ..:aha2:

- - - - - - - - - -
Ја мислим да је то ..ИЗВОДЉИВО...након истовременог " замрзавања стања " Репутационе моћи..и.. " заустављања каунтера апоена - уз унос новог израчунатог броја апоена "...:think: ...а можда и " нове константе "...:aha2:
То може да се уради и при првом " редовном сервисирању Форума " ...:think:
 
Јел то " дефиниција " ..или..." констатација "...:huh:

- - - - - - - - - -

Посматрао сам шта се дешава када било коме дајем " реп " :lol: ( да га мази )

Дајем му број апоена у износу моје репутационе моћи => 7353, али да би се знало колико је то форумске валуте " К " ( Крстарице ) која ће бити додана неговој репутационој моћи ;) ..тај износ се мора поделити са коефицијентом... 9642...:neutral: ( који сам у предходној поруци образложио )

7353 / 9642 = 0,76 К ( заокружено на 2 дец. )

Ако је тај било ко имао репутациону моћ... 100...сада ће имати репутациону моћ ...100,76 ( стим што се децималнми део - неће видети )

Ако прими још један " реп " ;) ...имаће ...101,52 ...:aha2: ( када децимални део достигне износ од 0,96 ..придодаће се као..1К :D )
_ _ _ _ _ _ _

Када.. Кики ..даје било коме " реп " ...даје му ---> 17.307 / 9642 = 1,79 Крсти ...;):lol:
 
reputaciona moc je posledica tvojih aktivnosti na forumu.
ona se dobija matematickim proracunom reputacija i predstavlja koliko poena dajes kad nekome das reputaciju.


Znam ja šta je reputaciona moć, to smo do sada xy puta apsolvirali.
Koja joj je svrha ? Kao što si i sam rekao ona je posledica, a ne pokazatelj aktivnosti pa samim tim i ne igra neku značajnu ulogu.

Od kada sam ja na forumu 4 puta je vršena revizija načina obračuna istih, pa smo kretali ispočetka.
Očekujem da se to ponovo dogodi, pa se mislim šta će nam repke uopšte, a vi biste imali manje posla na softverskom delu foruma,
tako da ostajem pri svom predlogu da se repke ukinu .
 
Znam ja šta je reputaciona moć, to smo do sada xy puta apsolvirali.
Koja joj je svrha ? Kao što si i sam rekao ona je posledica, a ne pokazatelj aktivnosti pa samim tim i ne igra neku značajnu ulogu.

Od kada sam ja na forumu 4 puta je vršena revizija načina obračuna istih, pa smo kretali ispočetka.
Očekujem da se to ponovo dogodi, pa se mislim šta će nam repke uopšte, a vi biste imali manje posla na softverskom delu foruma,
tako da ostajem pri svom predlogu da se repke ukinu .

Pa nije se bas kretalo ispocetka, nego su drasticno redukovane velicine. Secam se da ste nakon poslednje redukcije Nina i ti imale oko 7000, ja sam bio na 3200.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top