Amoksicilin

  • Začetnik teme Aphroditi
  • Datum pokretanja
A

Aphroditi

Gost
Vec drugi put primecujem da mi se posle sedmodnevne upotrebe amoksicilina pojavljuje osip po licu i niz vrat do ramena. Prvi put imala sam upalu uveta i kao terapiju dobila amoks. od 1g, sad to isto zbog upale grla. Inace nisam alergicna na penicilin, i nemam uopste nikakve alergije. Iako sam to napomenula mom lekaru, nisam dobila nikakav odgovor o cemu se zapravo radi. Da li je to normalna reakcija na ovaj antibiotik ili....?! Moze li neko da mi pomogne? O cemu je rec? Hvala unapred.
 
U principu na svaku pojavu osipa treba prekinuti ordiniranje leka, hvala Bogu pa nije bilo tezih komplikacija.
Inace amoksicilin je polusintetski penicilin a za njih je karakteristicno da vrlo cesto daju upravo takve alergijske manifestacije.
Ubuduce napomenite svom lekaru da imate osip , da obrati paznju na to sta Vam ordinira.
 
dr:
U principu na svaku pojavu osipa treba prekinuti ordiniranje leka, hvala Bogu pa nije bilo tezih komplikacija.
Inace amoksicilin je polusintetski penicilin a za njih je karakteristicno da vrlo cesto daju upravo takve alergijske manifestacije.
Ubuduce napomenite svom lekaru da imate osip , da obrati paznju na to sta Vam ordinira.

Znaci nije bas da nije nista. :? Dobro prekidam sa terapijom i pravac sutra kod lekara. Hvala dr. :)
 

Back
Top