jaslice, hitno

miranda

Početnik
Poruka
28
Nadam se da ce neko brzo da mi odgovori jer sam videla da je rok predaje zahteva do 24.05. a ide vikend.
Naime, potpuno sam neinformisana sto se tice predaje deteta u jaslice. Ne bi se ja jos uvek raspitivala(jer moje dete ima svega 4 meseca) da nisam cula da je u Bgu velika guzva i da se mora konkurisati godinu dana ranije. E sad ja ne znam da li ima jos neki konkurs do kraja godine ili je ovo jedan jedini, posto sam ja na bolovanju do sredine januara 2006 pa bi ja dete dala na cuvanje kad krenem na posao.
Jos uvek ne znam ni da li ce ici u jaslice ili ce ga cuvati neka zena ali ako je tako kao sto se prica htela bi za svaki slucaj da podnesem zahtev dok mi ne odlucimo.
I jos nesto, znate li koliko se obicno placa zena koja cuva dete.
Nama nema ko da cuva dete (mislim na bake i deke), pa smo prinudjeni da ovako razmisljamo a ja se moram vratiti na posao.
 
Konkursi za upis dece u predškolske ustanove su u maju (svake godine), za polazak koji je u septembru tekuće godine. Najbolje je da sada, dok je upis u toku, odete u opštinsku "centralu" vaših predškolskih ustanova pa da porazgovarate sa njima oko toga kada bi trebalo da se "stavite na spisak" čekanja.
 
ili odete do vrtica koji ciljate, onako neobavezno, sa cokoladom za vaspitacice i zeljom da se raspitate. ispircate koliko je dete, raspitate se o vrticu jer ste novi u kraju i ne znate iskustva druge dece (do kad se ostaje, imaju li zubara, kakva je kuhinja....). to je znak paznje, mozete dobiti korisne informacije na pravom mestu i sve to bez nervoze i na vreme. nparavite kontakt, pozovete kad bude vreme i se bude ok. bar se u mom kraju tako praktikuje.
 
hvala na odgovorima.
Danas nisam uspela da izadjem iz kuce da odem do vrtica, jer nije imao ko da mi pricuva dete. Idem u pon. ujutro da uzmem formulare. Raspitala sam se vec kod jedne bake koja dolazi po svoje unuke za taj "zeljeni vrtic" kakav je, i ona mi je rekla da su im jaslice odlicne ali da je veliki problem da se dete "ubaci" i da su oni potegli vezu. Na zalost ona samo zna da je konkurs do 24.05. a dalje nista nije znala da mi kaze.
 
Konkurs za prijem dece se otvara 23.05. i traje nedelju dana.Potrebne su potvrde o zaposlenosti i proseku plate u zadnjih 6 meseci i to za oba roditelja. Prioritet imaju deca rodjena 2004. Pozdrav!
 
Konkursi su bili u zavisnosti od opstina negde na pocetku maja, negde u sredini, negde su jos u toku. Ta tzv. lista cekanja je ustvari sveska u koju upisuju decu i nalazi se u svakom obdanistu. Ne bi ti bilo lose da sutra prosetas do tih jaslica u koje zelis upisati dete (mozes i sa detetom da odes), ostavis svoje podatke i na taj nacin se stavis na listu cekanja.
Od potvrda (bar u mojim jaslicama) treba:
1. ako su roditelji u braku - potvrda o stalnom zaposlenju oba roditelja i prosek zarada za poslednja 3 meseca (na osnovu toga odredjuju da li cete placati punu cenu obdanista ili cete imati neke beneficije - puna cena je oko 3000 din. ne znam bas tacno) - takodje postoji mogucnost da je jedan roditelj zaposlen, a drugi nije u mogucnosti da obavlja rad (npr. odsluzenje vojnog roka - prilaze se potvrda iz vojnog odseka; invaliditet - prilaze se potvrda o tome i sl.)
2. ako je u pitanju dete samohranog roditelja (obicno majke, a moze biti i otac u pitanju) potrebno je onda priloziti samo potvrdu o zaposlenju tog samohranog roditelja i potvrdu da je brak razveden ili da dr. roditelj nije ziv
3. ima jos nesto ako je u pitanju dete iz vanbracne zajednice, ali nisam to bas zagledala (u svakom slucaju imas u svakim jaslicama)
To bi ti bilo otprilike sve.
Pozdrav i puno srece.
 

Back
Top