Pomoc oko racunara (notebook)

Soul Food

Primećen član
Poruka
810
Treba mi pomoc da lepo osposobim Windows na notebook-u da sljaka.
Skinuo sam malwarebytes, uradio quick scan, bilo je dosta virusa, obrisao sam ih. Trenutno je u toku Full Scan.
Sta biste mi jos preporucili da poboljsam preformansu racunara?
Uradicu disk defrag i sve to ali da li jos neki antivirus da nabacim ali da ne trosi puno tj. da ne baguje ali da normalno ne baguje i nista.

Konfa:
Intel Atom - 1.8 Ghz
Ram - 0.99 GB

I da imam problem sa explorerom, npr. udjem u sliku preko onog windows picture whatever, i on samo zabaguje nakon par sec i pise Windows Explorer has stopped working, ima li sanse da to popravim?

Hvala unapred svima, no spam please.:ok::ok:
 
Treba mi pomoc da lepo osposobim Windows na notebook-u da sljaka.
Skinuo sam malwarebytes, uradio quick scan, bilo je dosta virusa, obrisao sam ih. Trenutno je u toku Full Scan.
Sta biste mi jos preporucili da poboljsam preformansu racunara?
Uradicu disk defrag i sve to ali da li jos neki antivirus da nabacim ali da ne trosi puno tj. da ne baguje ali da normalno ne baguje i nista.

Konfa:
Intel Atom - 1.8 Ghz
Ram - 0.99 GB

I da imam problem sa explorerom, npr. udjem u sliku preko onog windows picture whatever, i on samo zabaguje nakon par sec i pise Windows Explorer has stopped working, ima li sanse da to popravim?

Hvala unapred svima, no spam please.:ok::ok:


Intel Atom je jedna te ista ploča, samo se razlikuju maske da li piše Samsung, DELL, Toshiba
Ako imaš Samsung - onda je problem rešen sa fabričkom instalacijom na skrivenoj particiji a koju pozivaš sa F4
ili preko Samsung Recovery aplikacije.
Mislim da svi imaju DEFAULT instalaciju ali da nemaju baš svi mogućnost da uradiš i korisničku kao Samsung



Ali ako misliš da obrišeš ceo HD onda vodi računa oko uklanjanja particija JER NEMAŠ CD/DVD optiku na računaru
a Daemon tools ili Alkohol rade samo dok je sistem prisutan tj sa njima ne možeš da instaliraš sistem

imaš par rešenja:
1) nadji fabričku instalaciju na netbook-u pa poštedi sebe procesa instalacije sistema, drajvera, softvera
(to je ono kao kad si kupio komp)
2) Druga mogućnost je da povežeš USB CD/DVD uredjaj na netbook pa da odatle instaliraš sistem po volji
(jedino u BIOS-u podesi da CD/DVD bude ispred HD-a)
3) Treća mogućnost takodje postoji a to je da na USB flash memoriju ubaciš operativni sistem po želji pa da odatle instaliraš čime spašavaš sebe drndanja sa CD/DVD uredjajem
 
Poslednja izmena:
Ma užas živi. Reinstalirao Windows i stavio XP i cvrc milojka VAIO-ov neki notebook a ima milion verzija i sada nemam drajver za internet.
Sada u nekoj nadi skidam XP pošto videh da može moj da ga podrži po minimumu na 32-bita a kažu da imaju startni drajveri svi mogući da Windows 7 lepo šljaka, u smisli wireless drivera, driver za monitor ili tako nešto, reče mi jedan serviser (tj. radnik u jednoj radnji)
Sutra će verovatno biti skinuta sedmica, pa javljam šta je bilo. :)

edit: Ovo inače ovaj Windows XP je ***** žešće, baguje secka diže se 1000 godina, znači ili Windows 7 ili ga bacam u kantu, drugog rešenja ne vidim.
 
Ma užas živi. Reinstalirao Windows i stavio XP i cvrc milojka VAIO-ov neki notebook a ima milion verzija i sada nemam drajver za internet.
Sada u nekoj nadi skidam XP pošto videh da može moj da ga podrži po minimumu na 32-bita a kažu da imaju startni drajveri svi mogući da Windows 7 lepo šljaka, u smisli wireless drivera, driver za monitor ili tako nešto, reče mi jedan serviser (tj. radnik u jednoj radnji)
Sutra će verovatno biti skinuta sedmica, pa javljam šta je bilo. :)

edit: Ovo inače ovaj Windows XP je ***** žešće, baguje secka diže se 1000 godina, znači ili Windows 7 ili ga bacam u kantu, drugog rešenja ne vidim.

Izgleda da si pomiješao školsko gradivo, i nemoj svima da vjeruješ....:lol:
 

Back
Top