Iskrenost

Iskrenost i istina, mnogi se slazu,a i ja s njima, da su to subjektivne kategorije. Cesto zbog iskrenosti nekome nanesemo stetu ili bol ne samo subjektivno nego i objektivno.

kad bismo htjeli iskreno priznati: iskrenost je najlakša i najjednostavnija

Iako se slazem s' ovom konstatacijom pitam se da li vredi mir u nama stete ili boli koju smo naneli iskrenoscu?
Kako proceniti kada biti iskren?
Pitanje istine je vec obradjivano, ali svi znamo da je istina subjektivni dozivljaj, cak i kada je objektivna, znaci postoji sumnja da znamo pravu istinu, ali je vaznije pitanje kada i zasto izreci istinu, a kada je precutati, zaobici ili slagati? Tacnije, koje su mere koje nam odredjuju kada biti iskren i reci istinu, a kada je zaobici?
Odgovor na ovo pitanje je moralno pitanje, ali mi znamo da se i zbog morala laze ili zaobilazi istina koju znamo, znaci zanemarujuci moral koji je objektivna kategorija, kako proceniti kada je laz izrecena u korist istine?
 
Poslednja izmena:
zato sto biti fin znaci biti pitom znaci biti ustrojen znaci biti nesposoban

U realu sam fin s damama,a s muškima samo ljubazan...:mrgreen:
Iskrenost kao stalni stav može da si dozvoli samo snažna i samosvojna ličnost
kojoj je pritvornost i gluma nepotrebna...U svetu biznisa je nepotrebna kao
preterana-nešto niži nivo-korektnost je poželjnija...Bezbroj benignih spletki i
zamršeni biznis-odnosi ne podrazumevaju potpunu iskrenost....Potpuno iskrena osoba pomalo
liči na budalu koja prerano otvara karte na svoju štetu...:mrgreen:
 
Iskrenost je kad nekom frljneš snagu svojih emocija pred noge i taj neko ih naravno zgazi onako sa zadovoljstvom..
Ima tu i dve pozitivne strane ove horor priče...em što onaj ko baca svoje ebisere oseti rasterećenje usled zbacivanja tog silnog tereta sa ledja
em što onaj što gazi oseti veličanstvenu potvrdu sopstvene veličine bitne za njegov/njen ego. Dakle, dve pozitive dobijamo od jedne negative...:mrgreen:

Horor, m? Iskrene mogu biti emocije, ali i reci koje idu uz njih. Naisao pun mesec i emocije se digle, dobro neke emocije, onda prodje mesec i ostanu iskrene reci, na iskrene reci odgovori se iskrenim recima i eto problema s rasterecenjem. Znaci iskrenost je kriva sto se neko oseca lose?
U ovom teskom hororu iskrenost je samo deo bezobrazne gluposti do samolaganja, glupost moze da bude i veca, ali ovde je, eto, malo manja narocito, ako nisu upletena deca ili treci i cetvrti ljudi, sto je cest slucaj.
 
Poslednja izmena:
normalno ne cudi da to dolazi od ..zene..jer finog i pitomog muskarca zena iskoristava do besvesti phe..mani me toga srece ti

Verovatno ima i tog iskoristavanja, ali znas sta? Ima tu i jos nesto :)
Koliko ima ljudi koji su po prirodi ljubazni i fini sami od sebe a da za uzvrat ne ocekuju istu povratnu reakciju?
Koliko je ljudi koji su sustinski na pravi nacin dobri, dobronamerni i osecajni, koji od srca pruzaju toplinu i ne racunaju u sebi da im ista tako i tako (onako kako su oni zamislili) bude uzvracena?

Dakle kao sto ti rece "mani me toga" :) tako bih i ja mogla reci "mani me proracunate finoce koja je dozirana do izvesne mere samo da bi dobila ono sto zeli za uzvrat".
Obracam se u drugom licu, jer mi je tako jasnije da pisem, naravno ne mislim nista licno.

Naisla sam mnogo licemerne finoca, mnogo glumatanja iza kog se nalazi cisto koristoljublje i jasan cilj :)
Ne znam nikoga iz svog okruzenja ko ne postuje i ko nije prepoznao onu sustinsku bezgranicnu finosu i dobrotu :) Visoko je postavim na pijedestal cim je ugledam u bilo kome i vrlo je cenim i postujem, kao dragulj.

Tako da...sustinsku dobrotu i finocu (po meni) moze prokockati jedino nadareno glup covek :)
 
Verovatno ima i tog iskoristavanja, ali znas sta? Ima tu i jos nesto :)
Koliko ima ljudi koji su po prirodi ljubazni i fini sami od sebe a da za uzvrat ne ocekuju istu povratnu reakciju?
Koliko je ljudi koji su sustinski na pravi nacin dobri, dobronamerni i osecajni, koji od srca pruzaju toplinu i ne racunaju u sebi da im ista tako i tako (onako kako su oni zamislili) bude uzvracena?

Dakle kao sto ti rece "mani me toga" :) tako bih i ja mogla reci "mani me proracunate finoce koja je dozirana do izvesne mere samo da bi dobila ono sto zeli za uzvrat".
Obracam se u drugom licu, jer mi je tako jasnije da pisem, naravno ne mislim nista licno.

Naisla sam mnogo licemerne finoca, mnogo glumatanja iza kog se nalazi cisto koristoljublje i jasan cilj :)
Ne znam nikoga iz svog okruzenja ko ne postuje i ko nije prepoznao onu sustinsku bezgranicnu finosu i dobrotu :) Visoko je postavim na pijedestal cim je ugledam u bilo kome i vrlo je cenim i postujem, kao dragulj.

Tako da...sustinsku dobrotu i finocu (po meni) moze prokockati jedino nadareno glup covek :)
sto je babi milo to joj se i snilo
 
Iskrenost je temelj boljeg, lepseg i funkcionalnijeg sveta.

Tek kada pogledamo iskreno istini u oci u stanju smo da menjamo, popravimo i postavi stvari na bolje, prave noge.

Apsolutno se slazem. Slicno je i s komunizmom. Demokratijom. Covekoljubljem. Ima jedan mali problem - Nisu svi muskarci princevi ni bogovi, niti su sve zene Afrodite ni princeze kako njima ispuniti ambicije, snove i strasti, a da ih ne pokvarimo?
 
Za one koji tu ne vide problem mora da je mali problemcic. Sta ti mislis?
Pa vidiš ja sam mnogo razmišljao o svemu i svačemu i zaključio da je bolje ne misliti,ili nastojati što manje misliti.
Ali ne obaziri se ti na mene,već samo cepaj. Ja sam jeb..... dekadent,šarlatan ili nešto mnogo grđe.:)
 
Bilo bi glupo da iskrenost i finoća odmah staviti u isti koš na samom startu. :D

Ako pogledamo šta rade dva psa kada se sretnu, pomirišu jedan drugog, to nije iskrenost a ni finoća, to je potvrda prijema kontakta isto tako postoji kod ljudi.Da se vide ko su i šta su, radi identifikacije. :lol:
Iskrenost i finoća zahteva neki vremenski period i prilagođavanje osobi koja ima neki nedostatak (čitaj:kakva mu/joj je namera) i poverenje u ponašanju ili vezi, iste hoće li se opstati. Ako ne, nikom ništa, ide dalje.

Ok je to kada ljudi se ponašaju pristojno i mirno a kada neko skreće pažnju na sebe jer ima potrebu s tim ili nešto nije u redu sa osobom jer ima neki razlog i onda drži oči otvorene.
 
Pa vidiš ja sam mnogo razmišljao o svemu i svačemu i zaključio da je bolje ne misliti,ili nastojati što manje misliti.
Ali ne obaziri se ti na mene,već samo cepaj. Ja sam jeb..... dekadent,šarlatan ili nešto mnogo grđe.:)

Svako ima pravo da bude sta zeli, ako to moze da ostvari.
 
Da li je iskrenost prečutkivanje istine?
I da li čovek koji ne zna istine može biti iskren? Šta ta reč u stvari treba da znači?

Iskrenost prema drugima i iskrenost prema sebi.Posmatranje i delovanje kroz svet bez ruzicastih naocara, pa kome se svidja, svidja.
Istina, e to je vec nesto drugo...a sta?

Da, moze biti iskren i ako je u krivu i istinu ne poznaje.
 

Back
Top