c potrebna pomoc

petar011

Početnik
Poruka
30
imam jedan problem. poceo sam za vezbu da radim jedan program koji bi mogao da se upotrebi kao softver za rukovodjenjem restoranom. koristio sam do-while petlju. potrebno mi je da me program nakon izvrsene funkcije pita da li zelim da nastavim ili ne. problem se sastoji u tome da nisam siguran kako da postavim odredjeni karakter kao zank za program da se nastavi ili da se iskljuci. na pocetku sam definisao jedan char=uslov, i dokle god pritiskam bilo koji karakter program se nastavlja. medjutim zeleo bih da postavim npr. da mi y bude za nastavak a n za kraj. malo sam se raspisao ali to mi je bas znacajno.
 
case...goto ???

Postoji samo jedan jedini opravdani razlog za korishcenje "goto" naredbe - kada treba iskochiti iz vesheslojne petlje. Sve ostalo se mozhe elegantnije resiti bez toga. "goto" je sigurna prechica ka mizeriji poznatoj kao "spagetti code".
 
nakon do-while petlje potrebno je da se postavi da se petlja izvrsava dok je ispunjen uslov.taj uslov treba da bude definisan tako da se petlja izvrsava dok pritiskam y a da izadje iz programa kad pritisnem n. kojom komandom konkretno se postavlja da neki karakter unesen sa tast. program prepoznaje kao kljuc??
 
Lord British:
case...goto ???

Postoji samo jedan jedini opravdani razlog za korishcenje "goto" naredbe - kada treba iskochiti iz vesheslojne petlje. Sve ostalo se mozhe elegantnije resiti bez toga. "goto" je sigurna prechica ka mizeriji poznatoj kao "spagetti code".

mislim da ova varijanta dozvoljava nelinearne rekurzije tj brze ispravke u hodu ( mada mozda nisu preterano citljive za desifrovanje)..
Ok uskocio sam sebi u usta, ovo i nije bas elegantno...
 

Back
Top