Protočni bojleri-dajte neki savet

pozdrav xp , pre svega me zanima svrha postavljanja baš protočnog bojlera .

prednosti

1. zauzima manje mesta .
2. količina tople vode je teorijski neograničena .

mane

1. zahteva za naše uslove vanredno jake instalacije .
24 kw = 36 A pri trofaznom priključku = kabal min 5 x 10 mm2
( za klasičan bojler kabal je 3 x 2.5 mm2 a struja 9 A na jednoj fazi ) !!!
2. potrebno je znatno duže vreme od trenutka kad otvoriš slavinu pa sve dok ne poteče ta topla voda koja naravno u slabijim izvedbama bude tek mlaka .
3. u teoriji nekoliko procenata manja potrošnja ali ovaj put 4 i slovima četiri puta skuplje struje .
4. u slučaju nekog kvara obično krajnje neizvesna ili izvesno skupa popravka .
5. uobičajeno su stanovi / kuće predviđeni za priključak od 10.5 kw ako kojim slučajem doplaćuješ angažovanu snagu EDB u računaj da je 1 kw = cca 3200 din što bi za razliku od 14 kw bilo cca 44800 din sa PDV om ( 520 eur ) !!!!

po meni rezultat je 5 : 2 ... protiv

ali pošto znam da voliš tehnološke novotarije svih vrsta ... SIEMENS svakako .

tu ne bira pamet nego srce ...
 
Ma da čak za te jače treba i saglasnost iz Elektrodistribucije.

O CEMU TI PRICAS???
Imam 2 matora nemacka protocna bojlera, SIMENS 14/21kW, vec oko 20godina i ne treba mi nikakva dozvola ciki iz elektrodistribucije...Jedino sto stvarno treba da se proveri jeste, da li instalacija moze da izdrzi toliko opterecenje...Danasnji protocni bojleri koliko sam malo surfovanjem video, trose 3.7/4.4/6/9/11 kW! evo za kuhinju bih savetovao nesto ovako:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/siemens_bojler_dh_06101.html
sigurno ima da se nadje i za manje para... ali stvar je u tome da uvek imas tople vode...

PS gorenje nebih uzeo nikada, jer po iskustvu sa njihovim proizvodima imaju krs kvalitet a lepo kuciste...
 

Back
Top