Javni dug Srbije povećan na 54,7 odsto BDP

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Ukupan spoljni dug Republike Srbije je na kraju juna 2012. godine iznosio 24,1 milijardu evra i u odnosu na kraj marta 2012. povećan je za 18 miliona evra, objavila je danas Narodna banka Srbije (NBS), uz napomenu da je javni dug povećan na 54,7 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP).

Spoljni dug javnog sektora povećan je za 376,4 miliona evra, dok je dug privatnog sektora smanjen za 358,4 miliona evra.

Po osnovu deprecijacije evra, tokom drugog tromesečja u odnosu na ostale valute zastupljene u strukturi spoljnog duga, spoljni dug je porastao za 278,2 miliona evra.

Struktura spoljnog duga po originalno ugovorenom dospeću poboljšana je u posmatranom periodu: učešće kratkoročnog duga u ukupnom dugu je smanjeno sa 2,4 odsto na kraju marta na 1,4 odsto, na

kraju juna po osnovu smanjenja kratkoročnih kreditnih linija i depozita nerezidenata kod banaka.
Javni dug Republike Srbije na kraju juna 2012. godine iznosio je 15,3 milijarde evra i u odnosu na kraj marta 2012. povećan je za 674 miliona evra.

Učešće javnog duga u procenjenom bruto domaćem proizvodu (BDP) je u drugom tromesečju povećano za četiri procentna poena, na 54,7 odsto.

Tokom drugog tromesečja povećan je i unutrašnji i spoljni javni dug, delom i zbog deprecijacije evra u odnosu na ostale valute zastupljene u strukturi duga.

Iako je isplatom ovogodišnje rate obveznica stare devizne štednje dug države po ovom osnovu smanjen za 213,2 miliona evra, javni unutrašnji dug je povećan za 291,3 miliona evra po osnovu neto prodaje državnih hartija od vrednosti na domaćem finansijskom tržištu, navedeno je u izveštaju NBS.
http://www.tanjug.rs/novosti/55961/javni-dug-srbije-povecan-na-54-7-odsto-bdp.htm

Идемо просербио, лидерскииии:super:
 
Nekome ko glasa za DS i EU... zameras jednosmernost a reklamiras "samo Rusi i niko ziv vise"... neobicno, u najmanju ruku :think:

To je zato sto moja ideologija jos nije na vlasti ... Kad ostvarim svoj geopoliticki cilj - ujedinjenje Rusije i Srbije na ravnopravnim i federativnim osnovama - onda cu se zalagati za visevektornu politiku , kao i svaka supersila .
 
To je zato sto moja ideologija jos nije na vlasti ... Kad ostvarim svoj geopoliticki cilj - ujedinjenje Rusije i Srbije na ravnopravnim i federativnim osnovama - onda cu se zalagati za visevektornu politiku , kao i svaka supersila .

Samo ako si bar godinu dana bio u Putinovoj Rusiji, pa da kazes kako to danas izgleda... ako kazes iz teorije... :think:
 

Evo oklen:

З А К О Н
О БУЏЕТУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗА 2012. ГОДИНУ

УКУПНИ РАСХОДИ И ИЗДАЦИ__________874.493.647.000
(izdvajam najvece stavke)

Расходи за запослене _________________218.822.571.000
Расходи за коришћење услуга и роба ____46.586.615.000
Расходи по основу отплате камата ____59.197.670.000
Субвенције ___________________________62.358.972.000
Трансфери осталим нивоима власти ______67.807.049.000
Трансфери организацијама обавезног социјалног осигурања (penzije)
____________________________________290.479.231.000
Социјална заштита из буџета ____________86.112.248.000 (decja, socijalna itd. zastita)
Капитални издаци _____________________22.548.555.000 (NIP i ostalo)

Otplata kamata cini 6,77% budzeta... To svakako mozemo da prezivimo. Vracanje kredita je tek 6. po velicini trosak u budzetu, sa tim da prva dva (drzavne penzije i plate) dominiraju sa 508 milijardi, a sve ostalo je moralo da se stisne u oko 365.
 
Mi mozemo da vracamo kamate bez problema - ali ako raznorazne drzavne pirane budu sklonjene, ako se spreci rast drzavnih plata - a drzava je opet u recesiji... Nas budzet je... ne bas dobar, i to je problem, a kamata od 7% nije toliko.

Tačno. Ali, samo pod uslovom da država pokrene proizvodnju, pospeši zapošljavanje, smanji porez poslodavcima. Kozmetičkim kresanjem budžeta se produžava i produbljuje recesija. I veštačkim održavanjem kursa.
Kamata od 7% je zelenaška.
 
To je zato sto moja ideologija jos nije na vlasti ... Kad ostvarim svoj geopoliticki cilj - ujedinjenje Rusije i Srbije na ravnopravnim i federativnim osnovama - onda cu se zalagati za visevektornu politiku , kao i svaka supersila .


Tvoja ideologija nije više ni u skupštini, prvi cilj kod vas mora da bude - kako preći cenzus pa onda sve ostalo
Na vašu sreću po internet forumima nemate ograničeno vreme za poslaničku grupu :D
 
Tačno. Ali, samo pod uslovom da država pokrene proizvodnju, pospeši zapošljavanje, smanji porez poslodavcima. Kozmetičkim kresanjem budžeta se produžava i produbljuje recesija. I veštačkim održavanjem kursa.
Kamata od 7% je zelenaška.

Podržavam samo bih izmenio zakon da ne može svaka budala da bude poslodavac
Svako i svašta se po Srbiji danas naziva poslodavcem ili firmom
I naravno radnička prava poput američkih pa da vidiš prekovremeno
 
Evo oklen:

З А К О Н
О БУЏЕТУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗА 2012. ГОДИНУ

УКУПНИ РАСХОДИ И ИЗДАЦИ__________874.493.647.000
(izdvajam najvece stavke)

Расходи за запослене _________________218.822.571.000
Расходи за коришћење услуга и роба ____46.586.615.000
Расходи по основу отплате камата ____59.197.670.000
Субвенције ___________________________62.358.972.000
Трансфери осталим нивоима власти ______67.807.049.000
Трансфери организацијама обавезног социјалног осигурања (penzije)
____________________________________290.479.231.000
Социјална заштита из буџета ____________86.112.248.000 (decja, socijalna itd. zastita)
Капитални издаци _____________________22.548.555.000 (NIP i ostalo)

Otplata kamata cini 6,77% budzeta... To svakako mozemo da prezivimo. Vracanje kredita je tek 6. po velicini trosak u budzetu, sa tim da prva dva (drzavne penzije i plate) dominiraju sa 508 milijardi, a sve ostalo je moralo da se stisne u oko 365.

Пих,
тај ће проћи бар још три ребаланса и свеједно ће им фалити бар трећина.
Но папир трпи све, па и ново задужење лидера регијона и индустријске велесиле и нову причу како их просербиа море сервисирати брез проблема.
Мада нема производње ни привреде ни пољопривреде ни занатства, ал ето има РЕАЛНЕ основе за враћање дугова, који се утростучише од увођења слободе и демокрације, плус све рапродато странцима, плус хиљаде и хиљаде отказа, који и даље пљуште, свакодневно....
 
Evo oklen:

З А К О Н
О БУЏЕТУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗА 2012. ГОДИНУ

УКУПНИ РАСХОДИ И ИЗДАЦИ__________874.493.647.000
(izdvajam najvece stavke)

Расходи за запослене _________________218.822.571.000
Расходи за коришћење услуга и роба ____46.586.615.000
Расходи по основу отплате камата ____59.197.670.000
Субвенције ___________________________62.358.972.000
Трансфери осталим нивоима власти ______67.807.049.000
Трансфери организацијама обавезног социјалног осигурања (penzije)
____________________________________290.479.231.000
Социјална заштита из буџета ____________86.112.248.000 (decja, socijalna itd. zastita)
Капитални издаци _____________________22.548.555.000 (NIP i ostalo)

Otplata kamata cini 6,77% budzeta... To svakako mozemo da prezivimo. Vracanje kredita je tek 6. po velicini trosak u budzetu, sa tim da prva dva (drzavne penzije i plate) dominiraju sa 508 milijardi, a sve ostalo je moralo da se stisne u oko 365.

Vidi sinko penzioneri nisu trošak pošto su oni u svojoj mladosti nešto gradili za razliku od tebe koji si ceo dan danas na forumu
Sve ono što se krčmi danas neko je morao da izgradi
I zapamti dete moje pametno i učeno - kuća se preko jedne jedine noći prokocka ili izgori ali godinama se zida
 
Vidi sinko penzioneri nisu trošak pošto su oni u svojoj mladosti nešto gradili za razliku od tebe koji si ceo dan danas na forumu
Sve ono što se krčmi danas neko je morao da izgradi
I zapamti dete moje pametno i učeno - kuća se preko jedne jedine noći prokocka ili izgori ali godinama se zida

Ne kazem ja da penzioneri treba da budu osteceni - ali da njima ne bi falila dlaka sa glave mnogo trpe svi ostali. Drzava je katastrofalno neodgovorna jer kada neko radi - njegove pare se odmah uzimaju i njima daju penzije onima koji su stariji. Ja cu sutra da radim - a drzava ce da placa penziju mojima. Prekosutra... ko zna kako.

Zato su privatni penzioni fondovi stabilni - jer tvoje ostaje tvoje, uvecano za manje ili vise kamate, koliko je koji fond sposoban.

Ideja moje poruke je bila - nisu kamate pola budzeta pa da je to problem, nego da ima mnogo stavki na kojima moze da se ustedi.
 
Ne kazem ja da penzioneri treba da budu osteceni - ali da njima ne bi falila dlaka sa glave mnogo trpe svi ostali. Drzava je katastrofalno neodgovorna jer kada neko radi - njegove pare se odmah uzimaju i njima daju penzije onima koji su stariji. Ja cu sutra da radim - a drzava ce da placa penziju mojima. Prekosutra... ko zna kako.

Zato su privatni penzioni fondovi stabilni - jer tvoje ostaje tvoje, uvecano za manje ili vise kamate, koliko je koji fond sposoban.

Ideja moje poruke je bila - nisu kamate pola budzeta pa da je to problem, nego da ima mnogo stavki na kojima moze da se ustedi.

А они што су 30-40 година одвајали за старост нису трпели?

:hahaha:
 
Javni dug Srbije je vec 58% .

Pogledaj moju temu ako evro ode na 120 javni dug Srbije bice 60%

Rade DS-ovci - onako liderski nas unistavaju

Zaposlenost u Srbiji nikada nije bila manja nego danas

I za vreme sankcija smo imali 50% vise zaposlenih nego danas

ZAKLJUCAK: TADIC I DS SU GORI I OD SANKCIJA I RATOVA ZAJEDNO
 
Ne kazem ja da penzioneri treba da budu osteceni - ali da njima ne bi falila dlaka sa glave mnogo trpe svi ostali. Drzava je katastrofalno neodgovorna jer kada neko radi - njegove pare se odmah uzimaju i njima daju penzije onima koji su stariji. Ja cu sutra da radim - a drzava ce da placa penziju mojima. Prekosutra... ko zna kako.

Zato su privatni penzioni fondovi stabilni - jer tvoje ostaje tvoje, uvecano za manje ili vise kamate, koliko je koji fond sposoban.

Ideja moje poruke je bila - nisu kamate pola budzeta pa da je to problem, nego da ima mnogo stavki na kojima moze da se ustedi.

Kazi da se salis . :sad2:

Znas li ti koliko je privatnih penzionih fondova u svetu propalo tokom poslednjih par godina ( norveskih , belgijskih , americkih ) .... :think:
 
Javni dug Srbije je vec 58% .

Pogledaj moju temu ako evro ode na 120 javni dug Srbije bice 60%

Rade DS-ovci - onako liderski nas unistavaju

Zaposlenost u Srbiji nikada nije bila manja nego danas

I za vreme sankcija smo imali 50% vise zaposlenih nego danas

ZAKLJUCAK: TADIC I DS SU GORI I OD SANKCIJA I RATOVA ZAJEDNO

Za vreme sankcija smo imali veci broj zaposlenih... barem je pisalo da smo imali. A da li su oni radili, a mozda cak i primali platu... to je sasvim druga prica i to znas, ali zaboravljas da spomenes.
 

Back
Top