Kako da prebacim sajt na CD a da funkcionise............

*+*+*+*+*

Veoma poznat
Poruka
11.319
Izradio sam sajt u Front page-u, ali pre nego sto ga prebacim na net, potrebno mi je da ga narezem na CD. Ja sam to uradio preko NERA medjutim ne funkcionise jer je SOURCE ostao isti i slike i ostale fajlove trazi na C disku gde je sajt izradjen, a ne na CD-u. Postojili neko nacin da narezem disk, a da se source sam promeni, da ne moram rucno da ga menjam???


HVALA UNAPRED!
 
AKHENATON:
Izradio sam sajt u Front page-u, ali pre nego sto ga prebacim na net, potrebno mi je da ga narezem na CD. Ja sam to uradio preko NERA medjutim ne funkcionise jer je SOURCE ostao isti i slike i ostale fajlove trazi na C disku gde je sajt izradjen, a ne na CD-u. Postojili neko nacin da narezem disk, a da se source sam promeni, da ne moram rucno da ga menjam??

FP ne vuce slike sa C... diska vec kad ih linkujes i sacuvas stranu pita hoces li da sacuvas i slike u IMAGES folder (ili neki dr. u direktorijumu koji hoces da publikujes)... e ako to nisi uradio... :shock: ...moras sve da mijenjas...
 
AKHENATON:
Izradio sam sajt u Front page-u, ali pre nego sto ga prebacim na net, potrebno mi je da ga narezem na CD. Ja sam to uradio preko NERA medjutim ne funkcionise jer je SOURCE ostao isti i slike i ostale fajlove trazi na C disku gde je sajt izradjen, a ne na CD-u. Postojili neko nacin da narezem disk, a da se source sam promeni, da ne moram rucno da ga menjam???


HVALA UNAPRED!

Tacno je sve ssu rekli za Fpage.
On ej tebi podefaultu morao ponuditi save images u image folderu.Trebo si samo kliknuti potvrdno.
Izmeni neki detaljcic na slici recimo brighnes kontrast,opali undo da se vratis na staro i stisni save.Trebao bi opet da ti ponudi save images in....pa sejvuj u images!
e tako!
 
NIsam bas najbolje shvatio sta je ovde problem. Ali da pokusam.
Pre svega, sve linkove treba pisati kao RELATIVNE. Na primer ako drzis slike u nekom poddirektoriju /IMAGES tad amozes imati HTML bilo gde a slike u poddireltorijumu IMAGES "tog bilo gde" direktorijuma. Tada kada se referises na sliku samo ces u kodu HTML staviti za SRC da je "images/slika01.jpg" na primer.
Takvom konfiguracijom, i ako narezes na CD ili iskopiras sve gde god zelis, bitno je da ispod direktorija gde je HTML imas i poddirektorij /IMAGES.
Ja tako radim vec godinama, kopiram na drugi disk, CD, postavljam na server i nikada nisam imao nikakvih problema.
Mozda nisam potpuno razumeo problem, ali mi nije jasno sto se oko toga toliko komplikuje?

Ne koristim FrontPage (niti mi pada na pamet jer ima mnogo boljih alata) ali pretpostavljam da i u njemu postoji neka opcija da se slike drze u odredjenom folderu (kad se izaberu za rad) ili da se snime u odredjeni direktorij. Takodje verovatno postoji opcija da se izabere nesto poput "use relative links" ili slicno...
Kazem, mozda nisam shvatio problem, pa mi lici da je problem lako resiv...
 
Da pojasnim malo,problem je sledeci:

Otvorio sam jedan direktorijum pod nazivom "website" u kome postoji glavna stranica index.html i pored nje jos 2 direktorijuma u jednom su slike i on se bas tako i zove "slike", a u drugom su ostale stranice dokumenta (folder se zove "stranice"). Medjutim kad website narezem na cd on ne otvara slike sa cd-a vec ih povlaci sa C diska i naravno ukoliko cd pustim na drugom kompu slike se uopste ne vide. Ima li leka ili moram sve ponovo da radim????
 
Ako je na CD-u identicna struktura kao na disku:
WEBSITE
/SLIKE
/STRANICE
i u svim direktorijima identican sadrzaj (sa sve slikama u direktorijumu /SLIKE na CD, tada mora da u referisanju na slike u HTM kodu nisi koristio RELATIVNE putanje vec APSOLUTNE, pa zato pokusava da cita sa diska.
Ne znam kako kopiras na CD ali ja bih jednostavno sadrzaj direktorija WEBSITE iskopirao na root CD-a a napravio a poddirektoriji bi bili automatski dodani ispod njega. Ako u njima imas slike a reference su ti RELATIVNE, mora da radi! Proveri kako referrenciras na slike.
 

Back
Top