Koliko je bitno kvalitetno napajanje?

Gledao sam svasta... i odlucio sam se za cooler master silent pro gold... jeste 100e ali je vredno toga nisam na netu nasao manu za to napajanje...
Chieftec je dobar, i svasta pise na njihovom sajtu, ali nije oficijalno gold sertifikovano... Ako uzimam jake i osetljive komponente uzimam i jako napajanje i mnogo stabilno i efikasno

Hvala svima koji su komentarisali ovde :D
 
Gledao sam svasta... i odlucio sam se za cooler master silent pro gold... jeste 100e ali je vredno toga nisam na netu nasao manu za to napajanje...
Chieftec je dobar, i svasta pise na njihovom sajtu, ali nije oficijalno gold sertifikovano... Ako uzimam jake i osetljive komponente uzimam i jako napajanje i mnogo stabilno i efikasno

Hvala svima koji su komentarisali ovde :D

Gold sertifikat znac veliko iskoriscenje struje, recimo da bi proizvelo 500W na izlazu trosi 600W ako je 80% iskoriscenje . To nema veze sa ostalim performansama i zastitama...
Ovaj CoolerMaster ima iskoriscenje 90% tako pise na njihovom sajtu.
Chieftec CTG-550C na testovima je pokazao 85% a zasto nema gold, to nemam pojma. Mozda gold ide za 90%+

Ok izbor tvoj, postujem :ok:
 
Taj postotak efikasnosti nije isti za svaki stepen opterecenja. Tako da na 20% opterecenja efikasnost moze da bude npr. 80%, na 50% opterecnja 87%, a na 90% opterecenja 83%. Veci je problem izvuci dobro iskoriscenje u rezimima male potrosnje, nego srednje i velike. Ti sertifikati propisuju kolika mora minimum da bude efikasnost u celokupnom rasponu snage, da bi neko napajanje moglo da dobije status Gold, Silver, Bronze ili samo 80+. Postoje inace i Platinum i Dimond kategorije, ali za ovu drugu nisam siguran da postoji jos uvek napajanje koji ispunjava zahteve. Platinum seriju imaju sve dva ili tri proizvodjaca. Enermax i Seasonic sigurno, ne znam da li jos neko pravi.
Visoka efikasnost je i direktan pokazatelj kvaliteta komponenti.

Generalno je bitno, posebno za iole jace sisteme. Ranije kad su racunari generalno bili daleko manji potrosaci, napajanje i nije bilo bas toliko bitan faktor, jer nije radilo pod tako velikim opterecenjima kao sto danas moze. Dakle sa povecanjem snage, podizu se i ulozi. Ako nista drugo, ne treba rizikovati sa jakom i skupljom masinom na noname napajanju, jer steta usled neregularnog rada napjanja, otkaza ili strujnog udara moze visestruko da predje vrednost dobrog napajanja.
 
150 i 200 evra je već bacanje para na napajanje , primera radi ja imam kod mene od 2007-e godinena kompu napajanje codegen od 420 wati koje je ponekada radilo danima i noćima neprekidno a svaki dan odrapi barem 12 sati rada , platio sam ga nekih 40-tak evra i danaS RAdi kao prvi dan.
inače samo napajanje je teže nego većina kompletnih kompova koji se nalaze danas u prodaji , koga bih pogodio u glavu garantovano bih ga ubio sa njim :(
 
150 i 200 evra je već bacanje para na napajanje , primera radi ja imam kod mene od 2007-e godinena kompu napajanje codegen od 420 wati koje je ponekada radilo danima i noćima neprekidno a svaki dan odrapi barem 12 sati rada , platio sam ga nekih 40-tak evra i danaS RAdi kao prvi dan.
inače samo napajanje je teže nego većina kompletnih kompova koji se nalaze danas u prodaji , koga bih pogodio u glavu garantovano bih ga ubio sa njim :(
Te kompove koji se nalaze u prodaji treba ih proveriti (zbog napajanja)...
Brat mi je uzeo nov komp pre jedno 13 meseci...
U specifikacija mu je pisalu da ima 800w neko cooler master napajanje...
Dok je trajala garancija (godinu dana) nije otvorao kuciste...
Kada je istekla garancija kupio je neku nvidia graficku da je stavi sa njegovom u SLI...
Kada je otvorio kuciste umalo se nije slogirao...
Na napajanju je pisalo LC power 400w ...
Popizdeo je jer je novu graficku platio 130 evra...
Kada je otisao u prodavnicu da im kaze za napajanje nisu mu verovali... (pravili su se ludi)...
Na kraju je morao da da jos dodatnih 80 evra za novo napajanje...
Nadam se da vas nisam smorio ovom pricom al reko samo da vam pomenem ovaj slucaj... :)
Treba biti uvek oprezan :ok:
 
Na sajtu chiefteca pise >85% efikasnost i nema tu velikih odstupanja a kod CoolerMastera 90% typical, znaci svi racunaju srednju vrednost.
Meni licno nista ne znaci 5% vise potrosene struje, jer na mesecnom nivou je toliko mizernio da ne bih ni pominjao.
To da je visoka efikasnost direktan pokazatelj kvaliteta nije tacno, vec direktan pokazatelj cene. Ponavljam tesko je napraviti napajanje sa velikom efikasnoscu!!

Opet ponavljam , veca izlazna snaga-skuplje! Ja pricam o prosecnim racunarima do 500W pa i 550W.

Chieftec CTG-550C 550W ima sledece zastite:
UVP (Undervoltage protection)
OVP (Overvoltage protection)
SCP (Short-circuit protection)
OPP (Overload protection)
OCP (Overcurrent protection)
OTP (Over Temperature Protection)
AFC (Automatic Fanspeed Control)
MTBF (mean time between failure): >100.000h

Silent Pro Gold 600W (ako je ovo u pitanju) :
OVP / UVP / OCP / OPP / OTP / SCP

Izvor: sa zvanicnog sajta Chieftec i CoolerMaster, ako oni lazu lazem i ja!

Stabilnost napona u mom Chieftec napajanju (ja licno merio) odstupanja manja od duplo od dozvoljenih!
CTG-550C je novije, kvalitetnije, pouzdanije, tise... od mog napajanja. U njega je ugradjena zastita ako dodje do havaraije da ne osteti druge komponente... ugradjene kvalitetne prigusnice, kondenzatori...

Sto Filip kaze "osetljive komponente" isto nije tacno, intelov procesor nije osetljiva komponenta...

Kvalitetno je bolje od ne kvalitetnog!!! Ja preporucujem do 500W dati do 50evra za pouzdanog proizvodjaca! Kupuje ko sta hoce, nemam nista protiv.
Toliko od mene na ovu temu, smorio sam se ponavljajuci jedno te isto.:bye:
 
Te kompove koji se nalaze u prodaji treba ih proveriti (zbog napajanja)...
Brat mi je uzeo nov komp pre jedno 13 meseci...
U specifikacija mu je pisalu da ima 800w neko cooler master napajanje...
Dok je trajala garancija (godinu dana) nije otvorao kuciste...
Kada je istekla garancija kupio je neku nvidia graficku da je stavi sa njegovom u SLI...
Kada je otvorio kuciste umalo se nije slogirao...
Na napajanju je pisalo LC power 400w ...
Popizdeo je jer je novu graficku platio 130 evra...
Kada je otisao u prodavnicu da im kaze za napajanje nisu mu verovali... (pravili su se ludi)...
Na kraju je morao da da jos dodatnih 80 evra za novo napajanje...
Nadam se da vas nisam smorio ovom pricom al reko samo da vam pomenem ovaj slucaj... :)
Treba biti uvek oprezan :ok:

I vidis da godinu dana nije primetio razliku izmedju lc power 400W i nekog besnog od 800W. :D
 
To da je visoka efikasnost direktan pokazatelj kvaliteta nije tacno, vec direktan pokazatelj cene. Ponavljam tesko je napraviti napajanje sa velikom efikasnoscu!!
Ne kapiram sta hoces da kazes... Da je moguce napraviti visoku efikasnost i sa losim komponentama, tako da visoko-efikasno napajanje ne mora nuzno mnogo da kosta... nego jedino izlazna snaga direketno utice na cenu!?
Je l' ti poznajes materiju o kojoj pricas :confused:
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram sta hoces da kazes... Da je moguce napraviti visoku efikasnost i sa losim komponentama, tako da visoko-efikasno napajanje ne mora nuzno mnogo da kosta... nego jedino izlazna snaga direketno utice na cenu!?
Je l' ti poznajes materiju o kojoj pricas :confused:

Ja ne kapiram da si ti od 2004 g. na forumu a da jos nisi naucio da citas i razmisljas o tom procitanom(ne vredjam) ili ti je cilj da provociras?
Da ti pojednostavim napisano!

Visoka efikasnost podrazumeva i visoku cenu bez odsustva kvaliteta. Razumeo?

Da si procitao ceo moj komentar a ne izvukao dve recenice iz njega, shvatio bi o cemu pricam, to jeste
da malo niza(zanemarljiva za mene) efikasnost isto ima kvalitet, bez golda, platine i ne znam ni sam kog ordenja. Razumeo?

Sto dalje implicira da i u nizoj kao i u visoj efikasnosti imas kvalitet, a da se menjaju efikasnost i cena, sto navodi
na logican zakljucak da je efikasnost direktno vezana za cenu. Razumeo?

Ponavljam(po ne znam koji put) tesko a i skupo je napraviti napajanje sa jakom izlaznom snagom, a da poseduje kvalitet i razumnu
efikasnost. Razumeo?

Ja znam o cemu pricam, mozda bi ti trebao svoju materiju da preispitas!
Rekao sam da sam sa temom zavrsio, ali sam se javio iz razloga, zato sto prozivas!

Zamolio bih administraciju da zatvori temu, posto se covek vec odlucio o napajanju (ako je to uopste i bio cilj teme)
ako ne, zamolio bih sve ucesnike da me izostave iz dalje rasprave i ne prozivaju, jer vise necu odgovarati, smatram da sam svoje misljenje
izneo precizno i jasno!
 
Visoka efikasnost je i direktan pokazatelj kvaliteta komponenti.

To da je visoka efikasnost direktan pokazatelj kvaliteta nije tacno, vec direktan pokazatelj cene.

Ne kapiram sta hoces da kazes... Da je moguce napraviti visoku efikasnost i sa losim komponentama, tako da visoko-efikasno napajanje ne mora nuzno mnogo da kosta... nego jedino izlazna snaga direketno utice na cenu!?

Visoka efikasnost podrazumeva i visoku cenu bez odsustva kvaliteta.

Da si procitao ceo moj komentar a ne izvukao dve recenice iz njega, shvatio bi o cemu pricam, to jeste
da malo niza(zanemarljiva za mene) efikasnost isto ima kvalitet, bez golda, platine i ne znam ni sam kog ordenja. Razumeo?

Sto dalje implicira da i u nizoj kao i u visoj efikasnosti imas kvalitet, a da se menjaju efikasnost i cena, sto navodi
na logican zakljucak da je efikasnost direktno vezana za cenu. Razumeo?

Ponavljam(po ne znam koji put) tesko a i skupo je napraviti napajanje sa jakom izlaznom snagom, a da poseduje kvalitet i razumnu
efikasnost. Razumeo?

Ja znam o cemu pricam, mozda bi ti trebao svoju materiju da preispitas!
Rekao sam da sam sa temom zavrsio, ali sam se javio iz razloga, zato sto prozivas!

Zamolio bih administraciju da zatvori temu, posto se covek vec odlucio o napajanju (ako je to uopste i bio cilj teme)
ako ne, zamolio bih sve ucesnike da me izostave iz dalje rasprave i ne prozivaju, jer vise necu odgovarati, smatram da sam svoje misljenje
izneo precizno i jasno!
Pises negde prilicno konfuzno i jedino sto sam te razumeo je da tvoja mora da bude zadnja. Al' da te ne bi smo dalje smarali, nek bude da si u pravu skroz, ja sam se zaebo sto sam uopste pokusao da odgovorim na temu.
 
Sad si se ti smorio kao ja ono onomad... Ok, necu te smarati!

Posto je bilo dosta spama i off topica, evo preporucicu jos jedan PSU namenjen gamerima (ne racunam ekstreme) grafike koje mogu usrknuti i do 250W
Elem, ne radi se o zloglasnom Chieftec-u koji nam otera ' vrsne poznavaoce PSU-a i eloktrotehnike ' sa teme vec je rec o nepopularnom (medj' narodom) proizvodjacu zvanom LC POWER

Napajanje je dobrog kvaliteta i pouzdanosti, koje ce pokrenuti i najsnaznije procesore i graficke karte bez problema... U pitanju je LC7600 V2.3 X-TYPE sa cenom oko 55evra

da ne davim, evo link gde se moze procitati misljenja strucnih lica http://www.pcaxe.com/hardver/napajanja/lc7600-x-type/strana-6
 
Sta ce mu 600W na konfiguraciji koja ovako ne trosi vise od 300W? A nece preci 400W ni ako stavi neku osrednju graficku kartu?

evo preporucicu jos jedan PSU namenjen gamerima (ne racunam ekstreme) grafike koje mogu usrknuti i do 250W

Covek se davno odlucio za cooler master silent pro gold i ja pozdravio njegovu odluku!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tvoje potrebe na toj masini ce zadovoljiti plafon 450W, racunam da ces dodati ipak neku graficku kartu i ne znam sad, nisi naveo, ali znam da video montaza uglavnom zahteva konfiguraciju sa vise diskova. Pa recimo da istu obogatis za koji SSD kao radni i koji HDD vise kao storage, ali oni svi skupa nece dostici ni 80tak W potrosnje. Tako da neko napajanje od 450W sa 85+ efiksanoscu ti zavrsava sav posao tu, a to moze da se nadje.
Ocu reci, taj CM sto si izabrao je dosta vise nego sto ti je realno potrebno za takvu konfiguraciju i namenu.
 
Tvoje potrebe na toj masini ce zadovoljiti plafon 450W, racunam da ces dodati ipak neku graficku kartu i ne znam sad, nisi naveo, ali znam da video montaza uglavnom zahteva konfiguraciju sa vise diskova. Pa recimo da istu obogatis za koji SSD kao radni i koji HDD vise kao storage, ali oni svi skupa nece dostici ni 80tak W potrosnje. Tako da neko napajanje od 450W sa 85+ efiksanoscu ti zavrsava sav posao tu, a to moze da se nadje.
Ocu reci, taj CM sto si izabrao je dosta vise nego sto ti je realno potrebno za takvu konfiguraciju i namenu.

Evo zvezda i :ok: . Slicno sam i ja predlagao dok nisu uleteli kure & company, sa pricama nidje veze!
Izvini na smaranju :) znam da sam rekao da necu vise!
 
Kakve komponente imas takvo i napajanje trpas. Neces sigurno trpati napajanje od 100 evra na konfiguraciju koju si sklepao za 20-30 000 dinara.
Nisi blesav. Ja imam sva kineska napajanja vec 10 godina i nikad mi nista nije pravilo probleme.
Do duse ja sam pocupao sve nepotrebne potrosace,struja mi je dobra jer sam kuca do trafo stanice tako da nema nikakvih problema.
Da ja imam onu GeForce 690 koja kosta 90 000 sigurno bi i ja stavio neko do jaja napajanje i ups i cuda,a ovako posto su delovi realno sranje ne isplati se.
Samo pazi da ima napajanje dovoljno snage za sve komponente sto imas i nema frke.
 
Nisam tebi preporuci, vec gejmerima ;)

Evo jos jedno napajanje, namenjeno korisnicima dubljeg dzepa koji ne nameravaju ugraditi dve zaebane graficke kartice a zele igrati Super Maria na ultra high :hahaha:
Radi se o svetski poznatoj marci napajanja, koja ima samo vrhunske proizvode, i ne pravi 'svasta' a nose cenjeno ime CORSAIR
inace oni vaze za odlicnu marku i kvalitet prvenstveno u vecini svojih proizvoda...


Ako uzmemo u obzir da napajanje ima svoj osnovni i glavni zadatak da obezbedi racunaru sledece napone +-3.3V +-5V i +-12V,a pritom uzmemo u obzir i 'teoretski' idealno napajanje koje ce drzati navede napone bez da se menjaju (znaci da su konstantni) ovom napajanju fali samo pola koraka da to i ucini..
elem, ovaj PSU proizvodi toliko stabilne napone da im i popularni Cooler Master moze samo zavideti.

Cena ovog napajanja CORSAIR TX550M je oko 80 ojra, ali ko uspe da ga nadje na nasem trzistu ima od mene gajbu 'ladnog pivkana :super:
E pa vidis kako pises nesto napamet....to napajanje ima toliko bucan "ventilator! da se u idle modu jako cuje,a zamisli tek kad je pod "opterecenjem"?
Cenjene i postovane marke napajanja su:
be quiet,enermax,tagan,termaltake,cooler master.Tek posle njih dolaze Corsair,ocz,xigmatek,zalman....
 
Evo liste proizvodjaca napajanja:
AC Ryan www.acryan.com
AcBel www.acbel.com
AeroCool www.aerocool.de
Akasa www.akasa.com.tw
Amacrox www.amacrox.com
Antec www.antec.com
Aopen www.aopen.com
Arctic-Cooling www.arctic-cooling.de
Asus www.asus.com
AXP www.axpertec.com
be quiet! www.be-quiet.de
Chieftec www.chieftec.de
Coba www.inter-tech.de
Codegen www.codegenworld.com
Corsair www.corsair.com
Coolermaster www.coolermaster.com
Cougar www.cougar-world.com
CWT www.cwt.com.tw
Elan Vital www.elvt.de
Enermax www.enermax.com
Etasis www.etasis.com.tw
Fractal Design www.fractal-design.com
FSP www.fsp-group.com.tw
HEC www.compucase.de
Hipro www.hipro.com.tw
Ikonik www.ikonik.com
Jersey www.silent-jersey.de
LC Power www.lcpower.de
Levicom www.levicom.de
Maxcube www.maxcube.com
NesteQ www.nesteq.de
Nexus Technology www.nexustek.nl
Noiseblocker www.noiseblocker.de
NorthQ www.northq.com
OCZ www.ocztechnology.com
PC Power & Cooling www.pcpower.com
Q-Tec www.qtec.info
Raidmax www.raidmax.com
RaptoxX www.raptoxx.de
Rasurbo www.rasurbo.de
Revoltec www.revoltec.de
Sapphire www.sapphiretech.com
Seasonic www.seasonic.com
Sharkoon www.sharkoon.de
Silentmaxx www.silentmaxx.de
Silverstone www.silverstonetek.com
Super Flower www.super-flower.de
Tacens www.tacens.com
Tagan www.tagan.de
Thermaltake www.thermaltake.com
Tronje www.tronje.de
Topower www.topower.com.tw
Trust www.trust.com
Tyan www.tyan.com
XFX www.xfxforce.com
Xigmatek www.xigmatek.de
Xilence www.xilence-power.com
Yesico www.yesico.de
Zalman www.zalman.co.kr
Zippy Technology Corp. www.zippy.com.tw

Gore napomenuta napajanja bih ja podelio u 3. grupe:

1)Super kvalitet-napajanja sa visokom efikasnoscu i dobrom opremom
2)Adekvatan kvalitet-napajanja koja uglavnom imaju pasivni PFC i nisu bas narocito dobra
3)Napajanja koja se ne preporucuju,obicno ne "isporucuju" ono sto je na njima napisano,efikasnost moze da se "zaboravi" jer su jednostavno losa.

Grupa 1:
AeroCool (E85-Modeli)
Antec EarthWatts, TruePower Trio i Quadro, NeoPower a takodje Signature-Serije)
Arctic-Cooling (Fusion-Serije)
be quiet! (SFX-, TFX-Napajanja, Pure Power BQT L7, Straight Power BQT E6, Straight Power E7 kao i Dark Power BQT P7)
Corsair (CX-, VX-, TX-, HX-Serije)
Cooler Master (Silent Pro kao i UCP - RealPower-Modeli su vec nesto "stariji" ali jos uvek jako dobri)
Cougar(400, 500, CM 550, 700, CM 700, CM 1000 i posebno S-serija)
Enermax (ECO80+(problemi sa naponom?], LibertyECO, Pro82+ i Modu82+ kao i Revolution 85+)
HEC (Win+)
Lian Li(Maxima- i Silent-Force-Modeli)
NesteQ (XZero, ECS PowerPlus kao i E²CS X-Strike-Serije)
OCZ(ModXStream-Serije kao i StealthXStream i Fatal1ty-Serije)
PC Power & Cooling (Modeli se preporucuju,ali su veoma bucni zbog 80mm ventilatora u njima)
Seasonic (X-750! preko 90%, S12II, M12(II), M12D, SilentStrom kao i RushPower)
Sapphire (FirePSU)
Sharkoon (RushPower)
Tagan(PipeRock i Superrock)
Thermaltake(Litepower i Toughpower)
XFX(XPS 850 Watt Black Edition)
Xigmatek[ (NRP-PC402 i PC502 kao i GO GREEN-Serije)
Xilence odnosno XQ (LinearPower)
Zalman (ZM-Serije)

2)Grupa
AeroCool(E78, E85, HorsePower-Serije)
Asus (Atlas-Serije)
AXP (SuperNova-Serije)
Chieftec (svi modeli - Green Angel-Serija se posebno preporucuje)
Cooler Master (RealPower-Modeli sa pasivnim PFC-om)
Hiper (Tip M, Tip S, Tip R-II)
Ikonik (Gaia-Serije)
In Win Commander
Jou Jye(650 Watt-Verzija)
LC Power (HYPERION, LEGION X, MONOLITH X, ARKANGEL itd.)
RaptoxX (RT-PSP i ABP sa pasivnim PFC-om - RT-ABP-P i EBAD sa aktivnim PFC-om)
Silverstone (ST## isto kao i DA##-Modeli)
Scythe (Kamariki-Modeli)
Superflower(Crown-Modeli)
OCZ(GameXStream-Serije)
ToPower (SilentEZ)
Xilence (Xilence RedWing od 420 Wati [crna Napajanja sa crvenim ventilatorima] kao i Xilence Green Power [eventualno bi i njih mogli da stavimo u grupu 1. jer su samo za nijansu "losiji"]
 
Poslednja izmena:
3.Grupa[/FONT]
A-Power (gotovo da se svi modeli NE preporucuju)
AXP (SimplePower-serija - osim 600W verzija)
Casecom
Jersey (Black-Edition-Serije kao i GameZONE-Serije)
Inter-Tech (Energon EPS)
LC Power (SuperSilent, Taurus, Green Power)
Linkworld
Rasurbo (gotovo da se svi modeli NE preporucuju)
Speed-Link (SL-Modeli)
Tech-Solo (gotovo da se svi modeli NE preporucuju)
Tronje (gotovo da se svi modeli NE preporucuju
Xilence (Xilence Power 350 Wati - 550 Wati [siva Napajanja]
Zasto vidite LC Power, Xilence i jos par marki u vise grupa?
"jeftiniji" modeli nisu za upotrebu zato sto baziraju na jeftinoj i starijoj tehnici.Skuplji modeli su malo bolji ali jos uvek ne daju Kvalitet "TOP-MARKIRANIH Napajanja".
Eto toliko od mene da rascistimo jednom sa Napajanjima.
 
Poslednja izmena:
E pa vidis kako pises nesto napamet....to napajanje ima toliko bucan "ventilator! da se u idle modu jako cuje,a zamisli tek kad je pod "opterecenjem"?
Cenjene i postovane marke napajanja su:
be quiet,enermax,tagan,termaltake,cooler master.Tek posle njih dolaze Corsair,ocz,xigmatek,zalman....

Ajde sad mi objasni kakve veze ima buka sa kvalitetom PSU?

Ovo napajanje ima ventilatorcinu od 14cm koje obezbedjuje protok vazduha do 115CFM uz buku do 45dBA . Sto je za pohvalu, nisam rekao da je ultra-mega tiho

vazno da si master kulera ugurao u top pet :hahaha:
 
Ajde sad mi objasni kakve veze ima buka sa kvalitetom PSU?

Ovo napajanje ima ventilatorcinu od 14cm koje obezbedjuje protok vazduha do 115CFM uz buku do 45dBA . Sto je za pohvalu, nisam rekao da je ultra-mega tiho

vazno da si master kulera ugurao u top pet :hahaha:
Pa ima veze....kvalitetno napajanje mora da ima SVE dobre osobine...to ti je isto kao kad kupis masinu za ves sa A++ sto bi rekli-spara struju,vodu,ali zato ima samo 1000 obrtaja u minuti....eto to ti je "bukvalno" poredjenje (drugacije i slikovitije ne mogu da ti "docharam" neces sigurno razumeti)...i nemoj samnom o napajanjima...samo o tome nemoj (imam debeo razlog zasto ti ovo kazem,veruj mi)....
 
Poslednja izmena:
Pošto vidim da se glupe i neosnovane tvrdnje na ovoj temi nižu i dalje, evo zanimljivog tekstića za sve nas:

http://www.tomshardware.com/reviews/psu-manufacturer-oem,2729.html

Zanimljivi su i komentari - posebno onaj zasto ne koristiti veliko napajanje za malu potrosnju.

Ovi TH saveti su dobri, ali neprakticni. Koji ce prodavac da vam dozvoli da otvorite napajanje i gledate u kakvom su stanju komponente, kakva je izolacija, itd. Takodje, vidim u komentarima da onaj UL broj nema nikakav znacaj, a u tabeli su cak i HP napajanja unknown.

Sto se tice ostalih predlozenih kontrola vidim da cak i moj ovde popljuvani LC power silent giant prolazi sve predlozeno, ima aktivni PFC, dovoljan broj konektora za svoju jacinu, sve sigurnosne mehanizme...

http://www.lc-power.de/index.php?id=46&L=1
 

Back
Top