64-bitni XP

Lijepo je biti u trendu i lijepo je imati sve novine ali ne mogu da shvatim da tako silno zurite da to stignete a kasnije drvlje i kamenje.. Polako, smirite se, a vjerujem da vecina nije jos nije savladala dovoljno ni ono cime se sluzi...
 
milinicb:
Sto je sa finalnom verzijom 64-bitnog XP-a?
Jos je nema?

Stici ce, ne brini..
Ne znam cime se bavis, ali imaj na umu da mnogo ljudi nece imati 64-bitni XP i da ako na primer pises programe, neces se mnogo ovajditi za sada. Veoma malo je na trzistu kompajlera za 64-bit, veoma malo je programa, alata skoro nema i sve zajedno za ozbiljan rad jos nije spremno.
Ja na primer imam 64-bitni kompajler za xBase tip baza podataka, ali za sada jednostavno nema potrebe za time, pgotovo ako ce kompatibilnost biti nejasna i nesigurna.

Sve u svemu, nije to bas tako da samo daj 64-bitni XP pa ce sve da samo leti. Za pocetak ce 64-bitni XP da podrzava i 32-bitne aplikacije ali sve sto nije "native" nikad nece biti kao "native environment"
Za sada, nema dovoljno softverske podrske za 64-bitne sisteme, pa treba sacekati sa 64-bitnim OS, koji moze imati i gomilu ogranicavajucih osobina, u odnosu na 32-bitne aplikacije.

Naravno, ako ces samo igrati igrice ili surfovati, druga prica, mada koliko znam ni browser (osim XP IE) za 64-bit nije ni u beta fazi..

Sve u svemu, strpi se, ima dana za megdana :)
 
Izasao je pre neki dan u Americi. Vec se moze naci i kod nas. Nasa premijera je bila 7 dana pre svetske. Svi koji imaju legalnu 32bitnu verziju mogu da je zamene za WinXP 64bit. Ostali ce morati da se snadju na ulici... :wink:
 

Back
Top