Skracenice

Za fixne zvezde.Antares, Spica, Regulus, Sirius, Algol, a za ovu prvu nisam sigurna(Algoraban, mislim da se zove).Znacajne samo ako prave konjukciju malog orbisa sa nekom od planeta u natalnoj karti.
 
Radtke:
Ovo verovatno misliš kako u nekom astrološkom programu da ti prikaže te zvezde.
A koji program koristiš?
jeste, zelim da saznam kako to prikaze. Naprimer, algol se povezuje sa planetama, ali pitam se koji su planeti(Merkur-Venera-Pluton-...=algol, sirius ili....?)

Radtke:
A koji program koristiš?
Nisam koristila program zato sto nemam iskustva, pa sam nasla slucajan sajt o Nikoli Tesli, njeg.zivot uopste, ...
Inace, postavila sam pitanje onako radi radoznalosti. :)
 
Nisam baš siguran da sam te razumeo ali evo

Npr. Sirius se 1920 g. nalazio na 12 stepeni 59 minuta raka, a fiksne zvezde se pomeraju svake 72 godine za 1 stepen, za 50 godina oko 42 minute, znači ako si npr. rođena 1970 god. tada je Sirius bio na 13 stepeni 41 minut raka. Sada gledaš imaš li neku planetu na tom stepenu ili jedan stepen manje ili više. Npr imaš Saturn na 14 raka to znači da ti se saturn nalazi na Siriusu.

Da li te je to interesovalo, ili nešto drugo?
 
Hvala ti puno, Radtke. :D

Moram da ti priznam da se slabo kapiram(shvatim), vidim da ti toliko znas o tome.
upset.gif
writer.gif
:)
Da se dobro razumem, kazes da je osoba ima sirius, pod uslovom ima orbis samo +-1. Je li tako? Na sajtu www.astro.com se ne prikazuje fiksn. zvezde(natalna karta), pa bih volela da saznam da li osobe imaju zvezde.
leseratte.gif


Unapred zahvalna.
 

Back
Top