GAY AZIL SVEDSKA

KristiannN82

Početnik
Poruka
30
Poznato je da Svedska ima dosta LGBT organizacija koje brinu o pravima takvih osoba i pomazu im u dobijanju azila. Ako se izjasnite samo da ste gay ili lezbejka necete dobiti azil u Svedskoj, vec morate imati i papirologiju o krsenju vasih prava u Srbiji. Tada postajete realan kandidat za azil.

Da li je ovako nesto neko probao i kakvi su mu utisci povodom toga? :ok:
 
ne znam da li su brakovi u svedskoj moguci izmedju lgbt populacije ali ako zelis da odes negde vencanje ti je najlaksi nacin da sredis papiri ... nadjes lepo nekog decka sa svedskim primer drzavljanstvom dogovorite se o ceni
vencate se dobijes papiri pocnes da radis podignes kredit isplatis decka i miran si
 
Postoji gej brak u Svedskoj.

Ne znam da li ti se bas toliko krse prava u Srbiji. Ja sam sa momkom ziveo 6 godina, pre nego smo emigrirali i nisam imao problema u Srbiji bas nikada. Ja sam bio vrlo otvoren sa prijateljima oko toga i stvarno ne znam odakle toliko homofoba. Verovatno ih dovode sa periferije... Elem za taj azil ti treba jaaako dobar razlog i dobra potkova da bi mogao da emigriras. Znaci ti moras jasno da dokazes na primeru da ti je zivot ugrozen.

Ja bih licno sve vas koji razmisljate o azilu/kupujete partnere za papire, dobro nasamarao. Polako ali sigurno ce te vratiti vize Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Ovde ne raspravljamo ko je gay a ko ne, vec konkretno iznosimo stavove povodom azila u Svedskoj. Pustite pametovanje, uvek se nadje neko ko je pametniji od pametnog, :ok: i snazniji od jaceg. Bilo bi dobro da razmenjujemo na forumu konkretne stvari vezane za temu. :gace:
 
Postoji gej brak u Svedskoj.

Ja bih licno sve vas koji razmisljate o azilu/kupujete partnere za papire, dobro nasamarao. Polako ali sigurno ce te vratiti vize Srbiji.

Isto tako dobro bih nasamarao odredjene ucesnike koji se zanose idejom o radu i zivotu na zapadu a onda dodju na odredjene teme i seju svoju Balkansku zatucanost. :)

E vidis sad pederske logike. Prvo bi tukao jednu grupu ljudi koja mu se ne svidja, onda bi tukao i drugu grupu kaja mu se ne svidja i to smatra ispravnim, ali kad njih neko bije sto se oni nekome ne svidjaju, e onda to ne moze tako, to je diskriminacija i to nije evropski.

Ako idemo ovom tvojom logikom ajde probaj pa mi odgovori ako ti imas zelju da nekoga isamaras zato sto ne misli kao ti ili radi nesto za sta ti smatras da nije uredu, zasto onda ne bi bilo uredu da neko tebe isamara zbog tvojih stavova ili nacina razmisljanja.
Javno iznosis stav da nekoga treba isamarati, evo ja javno iznosim stav da treba tebe i tebe slicnima isamarati, po cemu je moj stav diskriminatorski (nazadan, palanacki), a tvoj stav nije??

Batalite tu vasu suplju pricu, to je ista prica kao prica koju prodaju popovi.
 
E vidis sad pederske logike. Prvo bi tukao jednu grupu ljudi koja mu se ne svidja, onda bi tukao i drugu grupu kaja mu se ne svidja i to smatra ispravnim, ali kad njih neko bije sto se oni nekome ne svidjaju, e onda to ne moze tako, to je diskriminacija i to nije evropski.

Ako idemo ovom tvojom logikom ajde probaj pa mi odgovori ako ti imas zelju da nekoga isamaras zato sto ne misli kao ti ili radi nesto za sta ti smatras da nije uredu, zasto onda ne bi bilo uredu da neko tebe isamara zbog tvojih stavova ili nacina razmisljanja.
Javno iznosis stav da nekoga treba isamarati, evo ja javno iznosim stav da treba tebe i tebe slicnima isamarati, po cemu je moj stav diskriminatorski (nazadan, palanacki), a tvoj stav nije??

Batalite tu vasu suplju pricu, to je ista prica kao prica koju prodaju popovi.


Zato sto kada bih ja isamarao to bi bilo sankcionisanje diskriminacije. Sa druge strane, kada neko mene isamara ili pocne da pise gluposti o homoseksulacima zbog svog neznanja i zatucanosti onda je to diskriminacija a ne sloboda govora. A diskriminaciju moramo sankcionisati. Bolje ja da te naucim ja nego da te Svedjani uce. Oni ce te po dzepu isamarati. A tu Jugovice najvise boli.
 
Jeste koji su dobili ranije zbog rata ali sada nema shanse i ako pokushash odmah te vrate nazad...jer nemaju na osnovu cega da te ostave.A to za gay azil cista glupost...

A gde ti radis? Mozda u migracionom centru pa raspolazes sa toliko informacija? Prvo iznosis netacne podatke. Tacno je da su ranije ljudi iz Hrvatske i Bosne dobijali azil na kontu rata. I danas Srbima daju azil. Iako u Srbiji nije ratno stanje. Na osnovu cega su ti ljudi dobili azil? Procitaj statistiku koja kaze da je 13 ljudi iz Srbije dobilo azil u Svedskoj.
 
Zato sto kada bih ja isamarao to bi bilo sankcionisanje diskriminacije. Sa druge strane, kada neko mene isamara ili pocne da pise gluposti o homoseksulacima zbog svog neznanja i zatucanosti onda je to diskriminacija a ne sloboda govora. A diskriminaciju moramo sankcionisati. Bolje ja da te naucim ja nego da te Svedjani uce. Oni ce te po dzepu isamarati. A tu Jugovice najvise boli.

Trla baba lan da joj prodje dan :ok:
 
A gde ti radis? Mozda u migracionom centru pa raspolazes sa toliko informacija? Prvo iznosis netacne podatke. Tacno je da su ranije ljudi iz Hrvatske i Bosne dobijali azil na kontu rata. I danas Srbima daju azil. Iako u Srbiji nije ratno stanje. Na osnovu cega su ti ljudi dobili azil? Procitaj statistiku koja kaze da je 13 ljudi iz Srbije dobilo azil u Svedskoj.

Nebitno je skroz gde ja radim al zivim u Skandinaviji i mislim da ipak znam neke stvari bolje od tebe.Ne iznosim ja netacne podatke vec ti.Ajde kad se vec pravish toliko pametan daj reci mi jedan primer na osnovu cega danas srbin moze da dobije azil ? Da li zista mislish da ce neko dobiti azil iz razloga shto je gay ili lezbejka?

Znam bre covece neke ljude koje sam upoznala preko poznanike koji su doshli sa Kosova dok se tamo ratovalo,drzali ih ovde po 3-4 godina kao reshavali im slucaj i shta mislish shta se posle desilo??? Vratili ih naravno za Srbiju,tako da nije bash tako kao shto ti pishesh....ovi su imali razloga ali opet ih nisu primili vec odbili.Sigurna sam svako ko bi sada pokushao da trazi azil od srba dobili bi odbijenicu.Zar nije bilo jedno vreme kada su nam dole u Srbiji odobrili putovanja bez vize u Evropi,koliko njih su otishli negde preko i probali da dobiju azil u bilo kojoj zemlji i shta se desilo....vraceni su josh plus bilo je reci ako tako nastave da ce im opet uvesti vize.Nemoj mi samo reci da greshim ili da nisam upravu jer shto se ovoga tice znam da jesam..
 
Nedavno je Belgija skinula Srbiju sa liste zemalja kojima de daje azil. Verujem da su i Svedjani uradili isto.

Ne razumem tu potrebu da radije zivish kao parazit Svedskih poreznih obveznika, umesto da sednes naucish nesto, dobijes diplomu i onda odes kao gospodin covek vani i da uzivas sa svim pravima. Ali ne, to je mentalitet takav da se sto vise muzu drugi a da se sto manje radi. Muzli ste Sloveniju, a sada bi ste bogatije drzave. E pa ne moze.

Najgore od svega je sto ti ne samo da nemas postovanje prema toj Svedskoj, nego nemas postovanja ni prema Srbiji. Ugrozavas bezvizni rezim za koji smo se borili toliko godina. Pi, neradnici.
 
Pufere mnogi bi tako da odu negde a da im sve ocigledno padne sa neba da ne moraju nishta teze od kashike da dignu....to je ono kad covek nije stekao radnu naviku pa misli ako ode negde preko da ce mu sve biti servirano ali ljudi neznaju da greshe i da sve ne izgleda tako sjajno i bajno....vec zasuci rukave pa izvoli radi,oznoji malo svoje dupence a ne da ocekuje mnogo shta od drugih... nece niko da te nosi na grbaci i da ti da azil tek tako lako....ma neka ih neka zive u iluziji...
 
Eh da palo mi je josh neshto na pamet...imam komshiju koji je doshao u Norveshku pa ima nekih 6-7 godina da vas ne slazem,on je doshao kao izbeglica sa Kosova...on mi je licno pricao kada je ovde doshao kako su ga gledali i shta su ga sve ispitivali i koliko mu je bilo teshko i to nisu ga ostavili u Oslu vec su ga bacili ili ajd smestili skroz gore na sever,niti je znao gde ide niti bilo shta josh su mu stavili bili neshto preko ociju da ne zna aman bash nishta...i zavrshio je u jednom azilskom kampu...e sad poshto se pokazao dobro i da je sasvim normalan covek on je prihvatao sve poslove koje su mu nudili i zatim dobio da ostane u zemlji...s vremenom poshto je uspeo da ushtedi neki novac reshio je da se preseli za Oslo ali pre toga morao je da nadje i posao,slao je mailove u svakoj firmi i na kraju ubode posao u jednom lageru gde i dan danas radi...doshao je ovde,ziveo u stanu koji je iznajmljivao i posle ne znam tacno koliko meseci podigne kredit i kupi svoj stan...shto znaci nije bio od onih koji je zeleo da bude na teret drzave vec kada je ovde doshao zeleo je neshto i da napravi da stvori od svega toga jer mu je pruzano neshto shto mu niko dole u Srbiji nije pruzao....e to je za mene normalan covek kada zna shta hoce od zivota i da zna da ceni i iskoristi to shto mu se dalo da ostane i zivi jednim normalnim zivotom....mogao je i on kao i mnogi drugi da zivi od drzave ali cemu to,shta bi onda stekao i shta bi danas imao.....ovako moze hladno da se ponosi sam sa sobom i da kaze da je na neki nacin uspeo u zivotu i to za vrlo kratko vreme jer nije lenjshtina....rad i samo rad a ne cekati da ti neko neshto pokloni shto se nece ni desiti.....
 
Nebitno je skroz gde ja radim al zivim u Skandinaviji i mislim da ipak znam neke stvari bolje od tebe.Ne iznosim ja netacne podatke vec ti.Ajde kad se vec pravish toliko pametan daj reci mi jedan primer na osnovu cega danas srbin moze da dobije azil ? Da li zista mislish da ce neko dobiti azil iz razloga shto je gay ili lezbejka?

Znam bre covece neke ljude koje sam upoznala preko poznanike koji su doshli sa Kosova dok se tamo ratovalo,drzali ih ovde po 3-4 godina kao reshavali im slucaj i shta mislish shta se posle desilo??? Vratili ih naravno za Srbiju,tako da nije bash tako kao shto ti pishesh....ovi su imali razloga ali opet ih nisu primili vec odbili.Sigurna sam svako ko bi sada pokushao da trazi azil od srba dobili bi odbijenicu.Zar nije bilo jedno vreme kada su nam dole u Srbiji odobrili putovanja bez vize u Evropi,koliko njih su otishli negde preko i probali da dobiju azil u bilo kojoj zemlji i shta se desilo....vraceni su josh plus bilo je reci ako tako nastave da ce im opet uvesti vize.Nemoj mi samo reci da greshim ili da nisam upravu jer shto se ovoga tice znam da jesam..

To gde ti zivis nema nikakve veze o tvojoj informisanosti u vezi nekih stvari. Da si clan personala migracionog centra i da znas ono sto znaju zaposleni tamo ok. Ovako iznosis netacne informacije. Ne idu svi u Svedsku sa podjednakim koeficijentom inteligencije. :ok:

Primeri sa Kosova koje iznosis su moguci, jednostavno su Svedjani cekali da se rat zavrsi pa da ih vrate nazad. Ima dosta primera da su azilanti lopovi, pljackaju, kradu pa je to primer vise da ih vrate natrag. Sve zavisi od slucaja do slucaja i kako se ko snadje.

Nemoj mnogo da filozofiras jer, kako kazu i pored pametnijeg postoji neko pametniji, jednostavno klikni na link pa se sama uveri DA DANAS SRBIMA DAJU AZIL. Proceduru koju ti ljudi prolaze posle i da li ih vracaju to je sve individualno i zavisi od slucaja do slucaja. Jedino ako su na njihovom sajtu netacne informacije.

http://www.migrationsverket.se/info/3719.html :zper:
 
Poslednja izmena:
Pufere mnogi bi tako da odu negde a da im sve ocigledno padne sa neba da ne moraju nishta teze od kashike da dignu....to je ono kad covek nije stekao radnu naviku pa misli ako ode negde preko da ce mu sve biti servirano ali ljudi neznaju da greshe i da sve ne izgleda tako sjajno i bajno....vec zasuci rukave pa izvoli radi,oznoji malo svoje dupence a ne da ocekuje mnogo shta od drugih... nece niko da te nosi na grbaci i da ti da azil tek tako lako....ma neka ih neka zive u iluziji...

Lepo sam rekao da ne dolaze svi u Svedsku sa istim koeficijentom inteligencije i obrazovanjem, kao i ponasanjem. Sve je to individualno. Neko ce da iskoristi tu Svedsku pa da krade i kad udje u prodavnicu. Svako ima svoj dosije. Zato se neko vrati a neko ostane.

To kako cu ja da se ponasam tamo je moja licna stvar i odgovornost, od toga zavise mnoge stvari, zato batali te babske price ko ce tamo da dize kasiku a ko ne. :ok: Mozda si bas ti TA koja si bila lezi lebovic (sto ne mogu da tvrdim) pa si sad u oblacima. Ali ono sto neznam ne mogu da tvrdim.
 
Poslednja izmena:
Poznato je da Svedska ima dosta LGBT organizacija koje brinu o pravima takvih osoba i pomazu im u dobijanju azila. Ako se izjasnite samo da ste gay ili lezbejka necete dobiti azil u Svedskoj, vec morate imati i papirologiju o krsenju vasih prava u Srbiji. Tada postajete realan kandidat za azil.

Da li je ovako nesto neko probao i kakvi su mu utisci povodom toga? :ok:

bogami moraš i flagrantno na delu da pokažeš
pa ako procene da si pravi ***** onda može
 
:hahaha:
Zato sto kada bih ja isamarao to bi bilo sankcionisanje diskriminacije. Sa druge strane, kada neko mene isamara ili pocne da pise gluposti o homoseksulacima zbog svog neznanja i zatucanosti onda je to diskriminacija a ne sloboda govora. A diskriminaciju moramo sankcionisati. Bolje ja da te naucim ja nego da te Svedjani uce. Oni ce te po dzepu isamarati. A tu Jugovice najvise boli.

Hoces Pufer da se vidimo i izadjemo na picence pa da te posle isamaram ki..m :hahaha: Znam da si pasioniran samaranjem i da to volis, uzivas u tome. :hahaha::hahaha::hahaha: :ok:
 
Poslednja izmena:
Pufere mnogi bi tako da odu negde a da im sve ocigledno padne sa neba da ne moraju nishta teze od kashike da dignu....to je ono kad covek nije stekao radnu naviku pa misli ako ode negde preko da ce mu sve biti servirano ali ljudi neznaju da greshe i da sve ne izgleda tako sjajno i bajno....vec zasuci rukave pa izvoli radi,oznoji malo svoje dupence a ne da ocekuje mnogo shta od drugih... nece niko da te nosi na grbaci i da ti da azil tek tako lako....ma neka ih neka zive u iluziji...


U potpunosti te razumem. Zivim u Sloveniji dve godine i nagledao sam se brda "nasih" kako dolaze u Sloveniju koja im daje uslove najblize Evropskom standardu dok oni ne zele da rade, da nauce jezik i da se integrisu u drushtvo. Jedino sto zna da se kuka kako su Slovenci hladni, povuceni a na jednoj od tema ovde su i rasisti i ultra nacionalisti. Sto je svakako apsurd.

Kristianne, ja stvarno ne vidim razlog za azilom po pitanju homoseksualnosti. I ja sam gay i odgovorno tvrdim da za vreme studija ni ja ni decko (sada muz :) ) nismo imali nikakve probleme. Azile takve vrste traze ljudi iz Irana, Saudijske Arabije i ostalih zatucanih zemalja gde im je zivot ugrozen.
 
U potpunosti te razumem. Zivim u Sloveniji dve godine i nagledao sam se brda "nasih" kako dolaze u Sloveniju koja im daje uslove najblize Evropskom standardu dok oni ne zele da rade, da nauce jezik i da se integrisu u drushtvo. Jedino sto zna da se kuka kako su Slovenci hladni, povuceni a na jednoj od tema ovde su i rasisti i ultra nacionalisti. Sto je svakako apsurd.

Kristianne, ja stvarno ne vidim razlog za azilom po pitanju homoseksualnosti. I ja sam gay i odgovorno tvrdim da za vreme studija ni ja ni decko (sada muz :) ) nismo imali nikakve probleme. Azile takve vrste traze ljudi iz Irana, Saudijske Arabije i ostalih zatucanih zemalja gde im je zivot ugrozen.

Tu tvoju odgovornost mozes decku da okacis o rep. :ok:

Neznas s kojim ja argumentima raspolazem i sta imam u fascikli. :ok:

Ajde udati pozdravi muza i nek te isamara ki..m umesto mene (dobro). :ok:
 
Zato sto kada bih ja isamarao to bi bilo sankcionisanje diskriminacije. Sa druge strane, kada neko mene isamara ili pocne da pise gluposti o homoseksulacima zbog svog neznanja i zatucanosti onda je to diskriminacija a ne sloboda govora. A diskriminaciju moramo sankcionisati. Bolje ja da te naucim ja nego da te Svedjani uce. Oni ce te po dzepu isamarati. A tu Jugovice najvise boli.

E vidis ti sad tu tvoju baustelsku logiku. Samim tim sto si pomislio da nekoga isamaras (valjda nezno, pederski), dajes pravo drugome da to isto pomisli. Ne mozes nigde, pa ni u Svetskoj uzimati sebi za pravo da nekoga sankcionises nasilnim putem, a da to pravo nedas i drugoj strani. Vi mozete da iznosite svoje stavova (mislim na pedere) i to je legitimno, ja mogu da iznosim svoje stavove, sto je takodje legitimno.
Bio je skoro referendum u Sloveniji o nekim pravima koje ste vi trazili, vi ste iznosili svoje stavove koji idu u prilog vasem zahtevu, druga strana takodje ima pravo da iznosi svoje stavove zasto vama ne treba dati neka prava. To je ubedjivanje neupucenih ili neutralnih. Dosao je dan referenduma i svi koji su hteli glasali su. Znaci svi, ******, protivnici pedera i ostali. Referendum je bio pozitivan i vama nisu data neka prava, tako da ih sada nemate t.j. samim tim sto ste ****** liseni ste necega sto je normalnima dozvoljeno. To nije diskriminacija, to je demokratija. Nema tu mesta ni samaranju, niti bilo cemu drugom. Svako je iznosio svoje stavove.
Tako je isto i sa azilom, ako je zakonski moguceno da neko dobije azil, onda je potpuno legalno da neko i pokusa da ga dobije. Zasto ce taj neko posle da koristi ostvareno pravo, da li ce da radi ili da krade, to je opet njegovo pravo, zakon ce opet da sankcionise one koje nadje za shodno.
Ako ti pokusas da nekoga isamaras, krsis zakon i bices isto kaznjen kao i neko ko pokusa da tebe isamara. Ako istovremeno pokusate doci ce do tuce i bicete oboje sankcionisani. Tako da nema potrebe da prodajes tu baustelsku logiku i suplju pricu tipa "ja sam ***** koji zivi u Sloveniji dve godine i znam sve o demokratiji i to mi daje za pravo da nekoga prevaspitavam". To je suplja seljacka prica i nema veze sa zivotom.
Ja koji smatram da su ****** bolesni, ne smem da te isteram sa posla zbog toga sto si *****, ne smem da ti uskratim neka osnovna ljudska prava, ali smem javno da iznosim svoja misljenja, smem privatno da vas ne podnosim, smem da pricam okolo sta o vama mislim, smem da odbijam da se privatno druzim sa vama. Na poslu moram da saradjujem sa vama. Kad dodje neko takav kod mene i potrazi nekakav servis moram da pruzim profesionalnu uslugu iz delokruga poslova kojima se bavim i ne mogu da odbijem samo zato sto je neko *****, ali zato imam potpuno pravo da odbijem da posle posla odem na kafu sa nekim od vas, imam pravo da odbijem da se privatno druzim. Tako da nema potrebe praviti film oko toga sta je diskriminacija, a sta nije.
Za osobe koje kraze azil, presudno je da nadju nacin i faktima dokzu svoje tvrdnje (nemora to biti istina), mora biti uverljivo. Ako neko uspe da dokaze da je kao ***** imao probleme u Srbiji zasto da ne dobije azil. Potrebna je dobra prica i dobar advokat i bice azila.
 
Poslednja izmena:

Back
Top