Diskus Hernia

Zvercina

Primećen član
Poruka
932
Ovako... imam prolaps diska L5-S1
Sve je pocelo oko 15-20og maja, nakon par zestokih treninga... oseetio sam zatezanje u zadnjoj lozi, sutra sam osetio grceve u listu, i sledecg dana otezano trcanje.
Dan posle u gradu sam primetio da ozbiljno copam. Pokusao sam stati na prste desne noge, to je bilo nemoguce.
Otisao sam odmah kod fizijatra, odradio radioloski pregled, koji pokazuje zdrave tetive, misice i fascije zadnje loze potkolenice i natkolenice.
Odradio neuroloski pregled, i patelarni i ahilov refleksi su postojeci. Uprkos uputu za EMNG, neurolog je rekao da to nema potrebe raditi.
Par dana kasnije je stigao nalaz MRI, gde se vidi prolaps diska L5-S1.
U prici sa lekarima svi su predlozili operaciju.
Medjutim usled guzve na svim pregledima, nikako nisam stigao da se posavetujem detaljno.
Pa me sada zanima, ako neko ima znanja iz te struke.
Koliko je urgentno da se radi ta operacija? Da li je kasno ako se saceka mesec dva.
Gde je najbolje da se uradi? Neurohirurgija? Orotopedija Banjica, Spinalni centar? KBC Zemun?
Koji je najbolji metod?
Ko je najbolji lekar za to... vise lekara mi je preporuceno... ali zeleo bih jos misljenja da cujem.
Takodje ako ima neko iz struke, zanima me... da li ima smisla raditi McKenzijeve vezbe pre operacije. I uticaj plivanja?
Hvala
 
Није касно урадити је за месец-два.
Најбоље је оперисати се тамо где је концентрација хирурга за ту проблематику највећа, а то су ти Спинални центар- Бањица и Неурохирургија у КЦС. ;)
Вежбе не могу одмоћи ако су специјално осмишљене за пацијента са пролабираним дискусом. Пливање је такође добро.
 

Back
Top