Da li je Srbija zaista u krizi?

Young_blood

Poznat
Poruka
7.391
Pre neki dan sam prolazila kroz Zaru i Teranovu,a tamo guzva...Svi se samo stiskaju,ogroman red na kasi...Ako se malo bolje osvrnete,shvaticete da mnogo ljudi nosi skupu robu,da nema tako puno siromasnih kao sto mislimo.Svi su samo srecni i u nekom svom fazonu.Niko se ne zali.Svi idu na more...Svima cvetaju ruze.Pa,dajte ljudi,kakava kriza?To je izmisljotina.Kriza je kad za celu platu mozes kupiti samo 1 jaje
 
Pre neki dan sam prolazila kroz Zaru i Teranovu,a tamo guzva...Svi se samo stiskaju,ogroman red na kasi...Ako se malo bolje osvrnete,shvaticete da mnogo ljudi nosi skupu robu,da nema tako puno siromasnih kao sto mislimo.Svi su samo srecni i u nekom svom fazonu.Niko se ne zali.Svi idu na more...Svima cvetaju ruze.Pa,dajte ljudi,kakava kriza?To je izmisljotina.Kriza je kad za celu platu mozes kupiti samo 1 jaje

Pa bolji standard u Beogradu kad reketiraju ostatak zemlje i imaju po 5x vece plate... Mada je i to opet beda i tako. Odi negde, odvoj pare proputuj po Evropi, vidi kulturu, ponasanje ljudi, izgled gradova, ulica, arhitekturu, ljudska prava po firmama i socijali, standard i nacin funkcionisanja sistema pa dodji u Srbiju :D Onda bolje uzmi antidepresiv neki, trazi da ti prepisu :D
 
Za one koje nisu znali: upravo to je jedna od tipicnih karakteristika krize. Da ljudi trose i sakom i kapom novac koji realno nemaju. Citao sam o tome nedavno i stvarno su utvrdili da ljudi u kriznim vremenima em vise trose, em se kupuju marke (ne samo kod odece, nego generalno). ;)
 
Jedan od tih indikatora je da samo u Srbiji sam čuo to "marke" se nose "brendovi" i to... Pa normalno kad hoćeš da kupiš nešto dobro-normalno da to mora neko da napravi , ne može da padne sa neba. A razlog što se u normalnim zemljama ne opterećuju time je verovatno zato što je sve dobro, manje-više ali postoji standard. U Srbiji ti je to više iskompleksirano dal će nekog da vide ili šta, jer je to kao neobično ili pokazuje nešto i tako dalje ...

Indikator bede duha i materijalnog stanja društva ...
 
Jedan od tih indikatora je da samo u Srbiji sam čuo to "marke" se nose "brendovi" i to... Pa normalno kad hoćeš da kupiš nešto dobro-normalno da to mora neko da napravi , ne može da padne sa neba. A razlog što se u normalnim zemljama ne opterećuju time je verovatno zato što je sve dobro, manje-više ali postoji standard. U Srbiji ti je to više iskompleksirano dal će nekog da vide ili šta, jer je to kao neobično ili pokazuje nešto i tako dalje ...

Indikator bede duha i materijalnog stanja društva ...

Najjaca mi je kupovina u "TEMPU" na kredit. U medjuvremenu je dotle doslo da se hrana kupuje na kredit. A postavljacica teme ozbiljno pita da li u Srbiji vlada kriza. Ma nije, otkud bi.... :lol:
 
ne opterecuju se jer nemaju ukusa i bitnije im je da spucaju u dupe nego na isto..zato i izgledaju ko krpe nije im bitan utisak kakav ostavljaju i na sta lice dal im to lepo stoji

Ne, nego zato sto nisu debili i jer novac ne trose na nepotrebne stvari....dok je u Srbiji fazon "Izacu, zakupicu sto u kaficu za NG, nap*kacu se maksimalno, makar sutra ne imao leba da jedem". :lol:
 
ne opterecuju se jer nemaju ukusa i bitnije im je da spucaju u dupe nego na isto..zato i izgledaju ko krpe nije im bitan utisak kakav ostavljaju i na sta lice dal im to lepo stoji

Nisi u pravu, ako neko nema ukusa onda je to masovno po Srbiji, a la bliski istok , turbo folk, 90-te Knele, mafija fazon :D A ribe kao prostitutke uglavnom za pod sator :D To ti je 80% stanovnistva moze lagano da se kaze ako ne i vise :D Kao oni Kurdi u pustinji ili one turske serije :D
 
Nisi u pravu, ako neko nema ukusa onda je to masovno po Srbiji, a la bliski istok , turbo folk, 90-te Knele, mafija fazon :D A ribe kao prostitutke uglavnom za pod sator :D To ti je 80% stanovnistva moze lagano da se kaze ako ne i vise :D Kao oni Kurdi u pustinji ili one turske serije :D
iskljucivo mislim na garderobu i ne/ukus za istu jer je gore pomenuta teranova i zara..sad da ne pricam na pr nemci kako se oblace a imaju kesh..nemaju ukus a i da imaju opet mislim da im nije bitno kako izgledaju nego da dobro pojedu i popiju..ne trose verovatno ni na tehniku al zato na dobra kola da..itd
 
Nisi u pravu, ako neko nema ukusa onda je to masovno po Srbiji, a la bliski istok , turbo folk, 90-te Knele, mafija fazon :D A ribe kao prostitutke uglavnom za pod sator :D To ti je 80% stanovnistva moze lagano da se kaze ako ne i vise :D Kao oni Kurdi u pustinji ili one turske serije :D

A i te turske serije su u Srbiji u punom naletu tj. u modi....Jos ce te vi praviti Kasandru od blata, videcete. :rotf::rotf::rotf:
 
Jok, ne trosi se ovde na tehniku. Samo sto svi u porodici (od roditelja pa do devetogodisnjeg balavca) furaju iPhone ili Samsung Galaxy, na zidu obesen najnoviji LED TV, dijagonala 117 cm, po dva laptopa i jedan obicni komp u kuci, skoro 100% domacinstava ima internet itd. itd. Ajde bre...
 
e ajde kad smaras ne pricam o toj tehnici i kao prestiz nego bose zvucnike i nesto sto se ne vidi..kao ljubitelji za svoju dusu kao sto ja nisam bogat da kupujem jeftino..to retko ko misli..ove nebuloze sto izlaze svaki dan nove su u svetu dzabe pa se ne moze reci da su u krizi jer je tehnika duplo jeftinija nego ovde na njihov standard ..o hrani da ne pricam..ne bi u knezu bile farmerke 20 000 da niko to ne kupuje
 
iskljucivo mislim na garderobu i ne/ukus za istu jer je gore pomenuta teranova i zara..sad da ne pricam na pr nemci kako se oblace a imaju kesh..nemaju ukus a i da imaju opet mislim da im nije bitno kako izgledaju nego da dobro pojedu i popiju..ne trose verovatno ni na tehniku al zato na dobra kola da..itd

Pa garderoba ti ide uz ukus. Nemci , nemaju "kesh" kako se to misli u kom kontekstu. Nemačka je bogata, dobar sistem i visok stadard i lepo se živi to je to. Ko je milioner i milijarder to je njegova stvar, niko nikome to ne nameće ... Takodje Nemci se oblače sasvim , ok i urbano i opušteno... Ono casual klasika, 3 četvrt, patike, majica, košulja preko i kapa gore eventualno... Na primer ovako kad je leto.

E sad što to ne daje utisak , navijača , kriminalca iz Beograda, opasnog momka sa onim majčicama i čupanim obrvama i onako i vidimo se u čitulji fazona koji kopira cela Srbija to je sasvim drugo ... Znam sigurno šta ti pričam... Imaš ti to i tamo, al to uglavnom nose Balkanci, Arapi, Kurdi, Turci i Cigani ...
 
Poslednja izmena:
Pa garderoba ti ide uz ukus. Nemci , nemaju "kesh" kako se to misli u kom kontekstu. Nemačka je bogata, dobar sistem i visok stadard i lepo se živi to je to. Ko je milioner i milijarder to je njegova stvar, niko nikome to ne nameće ... Takodje Nemci se oblače sasvim , ok i urbano i opušteno... Oo casual klasika, 3 četvrt, patike, majica, košulja preko i kapa gore eventualno... Na primer ovako kad je leto.

E sad što to ne daje utisak , navijača , kriminalca iz Beograda, opasnog momka sa onim majčicama i čupanim obrvama i onako i vidimo se u čitulji fazona koji kopira cela Srbija to je sasvim drugo ... Znam sigurno šta ti pričam...
ja o ovome ne pricam..ti ih posmatras isto kao sto oni posmatraju brendove..i reci ce da je isti kvalitet na pijaci i u replay ili levis radnji..a svi dobro znamo da nije isto..samo sto oni nikad nece kupiti skupu stvar..iako ce za vece na pice potositi isti kesh..o tome se radi
 
e ajde kad smaras ne pricam o toj tehnici i kao prestiz nego bose zvucnike i nesto sto se ne vidi..kao ljubitelji za svoju dusu kao sto ja nisam bogat da kupujem jeftino..to retko ko misli..ove nebuloze sto izlaze svaki dan nove su u svetu dzabe pa se ne moze reci da su u krizi jer je tehnika duplo jeftinija nego ovde na njihov standard ..o hrani da ne pricam..ne bi u knezu bile farmerke 20 000 da niko to ne kupuje

Ma da....novi iPhone je ovde 700 EUR. A sumnjam da se u Srbiji moze kupiti za 80-90 EUR, mislim ako cemo cenu da uskladimo sa standardom. :roll:
Smaras ti...dva put presao granicu da bi svercovao neki auto za Srbiju i sad ti znas sve o zivotu ovde, standardu, ukusu ljudi, nacinu zivota... :worth:
 
Ma da....novi iPhone je ovde 700 EUR. A sumnjam da se u Srbiji moze kupiti za 80-90 EUR, mislim ako cemo cenu da uskladimo sa standardom. :roll:
Smaras ti...dva put presao granicu da bi svercovao neki auto za Srbiju i sad ti znas sve o zivotu ovde, standardu, ukusu ljudi, nacinu zivota... :worth:


postoji ajfon za 90 evra u srbiji, na pijaci, kineski, izgleda ko pravi, cisto da znas za sledeci put, ja nikada razliku provalila ne bi, al ok, ja zivim u zemlji srbiji i nisam obisla ni pola sveta.
 
ja o ovome ne pricam..ti ih posmatras isto kao sto oni posmatraju brendove..i reci ce da je isti kvalitet na pijaci i u replay ili levis radnji..a svi dobro znamo da nije isto..samo sto oni nikad nece kupiti skupu stvar..iako ce za vece na pice potositi isti kesh..o tome se radi

Ali tamo ti je odlična stvar za 5e što je u Srbiji 30e .. Živa istina, jedan deo familije su mi Nemci baš u Nemačkoj ... Takav je sistem , skroz drugači i ne može da se poredi. potrošačko društvo spram šverc, malverzacija i korišćenje krize da se šiša narod sistem ...
 
postoji ajfon za 90 evra u srbiji, na pijaci, kineski, izgleda ko pravi, cisto da znas za sledeci put, ja nikada razliku provalila ne bi, al ok, ja zivim u zemlji srbiji i nisam obisla ni pola sveta.

To nije iPhone nego neki frankenštajn .. prvo moraš da vidiš pravu stvar pa da kažeš. Mislim realno, odma bi videla razliku. Da ne pominjem što na pozadini piše samo Phone , a ne iPhone :D A staklo se razlikuje neko najgore , a kad upališ i vidiš meni odma ti je jasno isto ...

A i džabe ti u Srbiji da imaš pravi, nema pola podrške i ne može da šalje mms, a karticu da dobiješ je pravo cimanje danima traje ako menjaš postojeći broj za micro sim ... Strašno..
 
Ali tamo ti je odlična stvar za 5e što je u Srbiji 30e .. Živa istina, jedan deo familije su mi Nemci baš u Nemačkoj ... Takav je sistem , skroz drugači i ne može da se poredi. potrošačko društvo spram šverc, malverzacija i korišćenje krize da se šiša narod sistem ...
da ti pricas o obicnoj odlicnoj stvari koja nema naziv i poreklo..a ja bas o konkretnom vrednom brendu sa tradicijom..ne lozim se ja na to samo je ocigledan kvalitet..pa se i gleda iz koje zemlje je poreklo istog ako zelis kvalitet..to mi neki obratimo paznju dal je replay iz italije ili turske..nekad je isto nekad ne..ima vernih kopija..poenta je da vecina uopste ne zna sta je na njemu i gde je kupio..samo tako procenjuje po boji..po dezenu..kroju..kupuje 2 broja vecu garderobu..nema nesto cega se drzi po kvalitetu..to je razlika izmedju krize kad dodje nesto novo jeftino pa svi nagrle..ja ne jer nosim champion duks iz 90e godine..mogu slikam ako ne verujes tad kupljen u trstu kao nov je:lol:
 
To nije iPhone, tih falsifikata imas i ovde. ;)
Ma moram to da spomenem, kad se nadje neko ko o vaspitanju zna sve a nema decu ili neko ko je dva dana proveo u svabiji a misli da moze da prosipa ovde pamet, koju nema. ;)



Ko se to nama juce pohvalio na LJiS-u da je (citiram) "j*bao preko dvadeset klinki" i samog sebe nazvao "lavom"? ;) :rotf::rotf::rotf:
Ajde smiri se, nemoj peniti i psovati. :mazi:

Pogledajte prilog 241674
to to zenturaco za takve se hvalim po forumu da vidimo ko je komplexas i kupi mrvice zivi tudj zivot:lol:
 
Beograd, Zara i Terranova nisu ti nikakav pokazatelj standarda u Srbiji
To, kao i lepi automobili i ljudi na ulicama koji vise po kaficima, samo je deo populacije koja ne kuburi sa novcem ili pak fasada onoga sto se steklo ranije a iza toga stoje dugovi na racunima i karticama
Normalno da je u BGD standard veci, tu su sve vladine sluzbe, sve agencije, sve velike firme, centrale svih banaka, ambasade, ljudi koji izdaju stanove studentima i radnicima ili lokale.... dakle i ljudi koji tamo rade, kao i ostali od ranije bogati koji ovu krizu i ne osecaju mnogo
Ostatak zemlje je potpuno drugo prica i tamo se na svakom koraku vidi beda u koju smo zapali
 
Beograd, Zara i Terranova nisu ti nikakav pokazatelj standarda u Srbiji
To, kao i lepi automobili i ljudi na ulicama koji vise po kaficima, samo je deo populacije koja ne kuburi sa novcem ili pak fasada onoga sto se steklo ranije a iza toga stoje dugovi na racunima i karticama
Normalno da je u BGD standard veci, tu su sve vladine sluzbe, sve agencije, sve velike firme, centrale svih banaka, ambasade, ljudi koji izdaju stanove studentima i radnicima ili lokale.... dakle i ljudi koji tamo rade, kao i ostali od ranije bogati koji ovu krizu i ne osecaju mnogo
Ostatak zemlje je potpuno drugo prica i tamo se na svakom koraku vidi beda u koju smo zapali

Ovo vec zvuci realno, rekao bih. :ok:
 
da ti pricas o obicnoj odlicnoj stvari koja nema naziv i poreklo..a ja bas o konkretnom vrednom brendu sa tradicijom..ne lozim se ja na to samo je ocigledan kvalitet..pa se i gleda iz koje zemlje je poreklo istog ako zelis kvalitet..to mi neki obratimo paznju dal je replay iz italije ili turske..nekad je isto nekad ne..ima vernih kopija..poenta je da vecina uopste ne zna sta je na njemu i gde je kupio..samo tako procenjuje po boji..po dezenu..kroju..kupuje 2 broja vecu garderobu..nema nesto cega se drzi po kvalitetu..to je razlika izmedju krize kad dodje nesto novo jeftino pa svi nagrle..ja ne jer nosim champion duks iz 90e godine..mogu slikam ako ne verujes tad kupljen u trstu kao nov je:lol:

Pa ne, normalne stvari koje su dobre, a pravi ih neka firma koja je kao "brand" ili "marka"... Šta volim da nosim ,a da je dobro mora da ima marku jer je neko proizvede. Na primer Stacy Adams , volim da nosim i imaju odlične stvari, a prave ih oni, i baš mi se to svidja. I stil i kvalitet, nema to veze toliko sa imenom, oni su ga tim kvalitetima izrade i napravili da je to to ime.

Samo što ćeš Stacy Adams da nadješ u svetu za na primer 50 dolara, a u Srbiji ga i nema , a i kad bi ga bilo bio bi 300 dolara ako ne i više ... na primer.
 

Back
Top