Faks

Direkt

Elita
Poruka
17.571
Nisam primetio opštu "Faks" temu na ovom pdfu, pa evo da otvorim, a ujedno i da se raspitam :)

Sad, pitanje- šta ko studira, šta predlaže drugima itd..


Ja( iako imam još godinu dana xD) razmišljam, tačnije dvoumim se.

U zadnje vreme dobijam puno predloga- "Trebao bi da ideš na Filozofski"
kako god, nisam puno razmišljao o tome al' ta varijanta bi mi bila psihologija... ali, baš nisam dobro razmislio o tome..

Već neko vreme razmišljam o jezicima koje bih eventualno upisao na Filološkom,
i tu je dilema- da l' španski ili italijanski? A onda neke, da kažem, blaže varijante- rumunski/ mađarski?


Ili da sve to batalim i roknem opštu književnost :mrgreen: Mada je i bibliotekarstvo u igri, gotivno mi je to naizgled :cool: mislim, neam ja neke ambicije a ovo je onako, opušteno xD
 
Evo prvi cu ti odgovoriti...

Imam i ja jos godinu i 90% sam odlucio da studiram na filoloskom, japanski jezik i engleski, ali tu postoje jos dve opcije koje me privlace, sociologija i psihologija...

Direkt, ti ne bi bio dobar bibliotekar... XD

Ali slazem se za filozofski.
 
Iskreno, bez uvrede, sa tim profesijama možeš da obrišeš samo dupe i postaneš diplomirani svirač ku.rcu. Najprofitabilnija zanimanja trenutno su ti sa ETF-a (konkretno programiranje i energetika), farmacija, medicina tu i tamo, prava kad završiš studije + staž + ostale pi.zde materine od 15+ godina, i to je otprilike to, ostalo je sve golo go.vno. Filozofski preporučujem da zaobiđeš u širokom luku.
 
Direkt, ti ne bi bio dobar bibliotekar... XD

Bio bih odličan :cool:

Već imam uzora, Bernard Black
doduše, on je u knjižari al isti đavo
i cirkao bih usput, čitao u slobodno vreme, drvio dok se curice saginju da overe lektire na donjoj polici :D


Imam i ja jos godinu i 90% sam odlucio da studiram na filoloskom, japanski jezik i engleski, ali tu postoje jos dve opcije koje me privlace, sociologija i psihologija...

možeš ti sad da odjebeš engleski ako gledaš budžet, tu ti je ebena konkurencija i zahtevno do moga, a tvoj uspeh nije na tom nivou :mrgreen:


Iskreno, bez uvrede, sa tim profesijama možeš da obrišeš samo dupe i postaneš diplomirani svirač ku.rcu. Najprofitabilnija zanimanja trenutno su ti sa ETF-a (konkretno programiranje i energetika), farmacija, medicina tu i tamo, prava kad završiš studije + staž + ostale pi.zde materine od 15+ godina, i to je otprilike to, ostalo je sve golo go.vno. Filozofski preporučujem da zaobiđeš u širokom luku.

Ma kapiram
al neam ja neke ambicije, a jezici mi idu xD
 
Ne vredja, ali mislis da ja to ne znam?

Inace, nemam nameru da napravim gresku kao sa srednjom skolom i upisem nesto sto ne volim i onda nista ne ucim, pa umesto svih petica imam dvojke i trojke, a samo 4 predmeta 5....

Radim sta volim, profit me ne interesuje.
 
Studiram prava, dvoumio sam se kada sam upisivao izmedju prava, istorije i filozofije, ali posto sa poslednja 2 pomenuta mogu da obrisem dupe odlucih se za prava...
 
Nisam primetio opštu "Faks" temu na ovom pdfu, pa evo da otvorim, a ujedno i da se raspitam :)

Sad, pitanje- šta ko studira, šta predlaže drugima itd..


Ja( iako imam još godinu dana xD) razmišljam, tačnije dvoumim se.

U zadnje vreme dobijam puno predloga- "Trebao bi da ideš na Filozofski"
kako god, nisam puno razmišljao o tome al' ta varijanta bi mi bila psihologija... ali, baš nisam dobro razmislio o tome..

Već neko vreme razmišljam o jezicima koje bih eventualno upisao na Filološkom,
i tu je dilema- da l' španski ili italijanski? A onda neke, da kažem, blaže varijante- rumunski/ mađarski?


Ili da sve to batalim i roknem opštu književnost :mrgreen: Mada je i bibliotekarstvo u igri, gotivno mi je to naizgled :cool: mislim, neam ja neke ambicije a ovo je onako, opušteno xD

Meni deluješ kao neko kome bi studiranje književnosti dobro išlo, mislim hoću da kažem da
bi se tu pronašao... Medjutim, sve to što si naveo danas nije isplativo... :(
 
hah, složile se kockice :D
Sad znam što akuta oće japanski, da ide tamo da ga karraju trandže :rotf:


Nego, skontao sam da je rumunski kul izbor- po godinama broj ispita: 6,4,3,2 :D
sprdnja
imam ortaka tamo, bleji samo tako :cool:

Mogao bih i ruski, s obzirom da sam u osnovnom učio tako da bih se lako podsetio nekih stvari, al nznm :) Nisam puno o tome razmišljao :think:
Sad ebeno ne znam koj' ću jezik :lol:
 
hah, složile se kockice :D
Sad znam što akuta oće japanski, da ide tamo da ga karraju trandže :rotf:


Nego, skontao sam da je rumunski kul izbor- po godinama broj ispita: 6,4,3,2 :D
sprdnja
imam ortaka tamo, bleji samo tamo :cool:

Mogao bih i ruski, s obzirom da sam u osnovnom učio tako da bih se lako podsetio nekih stvari, al nznm :) Nisam puno o tome razmišljao :think:
Sad ebeno ne znam koj' ću jezik :lol:

Bas sam pre par dana caskao sa ortakom koji studira srp jez i knjizevnost i ortakinjom koja oce da upise... oboje kazu da je sprdacina ako si spreman da citas malo vise nego sto je normalno

mada sa diplomom moze da se obrise dupe... kao i sa engl

ako vec oces da spojis lepo i korisno, upisi neki strani jezik a da nije eng... japanski je kul, finski takodje, mozda i francuski
 
Iskreno, bez uvrede, sa tim profesijama možeš da obrišeš samo dupe i postaneš diplomirani svirač ku.rcu. Najprofitabilnija zanimanja trenutno su ti sa ETF-a (konkretno programiranje i energetika), farmacija, medicina tu i tamo, prava kad završiš studije + staž + ostale pi.zde materine od 15+ godina, i to je otprilike to, ostalo je sve golo go.vno. Filozofski preporučujem da zaobiđeš u širokom luku.

Otkud medicina profitabilna kad ima toliko nezaposlenih lekara, tj.studenata
medicine, a i plate su im niske...?
 
Ja studiram, dvoumila sam se između udaje, mosta i faksa, i ne znam šta mi bi da izaberem ovo treće. :lol:

A studiram engleski, jer sam procenila da će to da mi pravi najmanje problema. :lol:
A i to mi pravi probleme. :mrgreen:
 
prevodioci su traženi :per:
a i ne treba puno kinte, dovoljno za nekoliko piva dnevno, paket gandže mesečno i eto uživanja :D

OK prevodioci - msm, možeš da radiš i kao prevodilac i kao profesor što u
osnovnoj, srednjoj školi, a možeš i u nekoj privatnoj školi stranih jezika...
 
Bas sam pre par dana caskao sa ortakom koji studira srp jez i knjizevnost i ortakinjom koja oce da upise... oboje kazu da je sprdacina ako si spreman da citas malo vise nego sto je normalno

mada sa diplomom moze da se obrise dupe... kao i sa engl

ako vec oces da spojis lepo i korisno, upisi neki strani jezik a da nije eng... japanski je kul, finski takodje, mozda i francuski

Pa, ako mislim da sam sposoban da ukombinujem profit sa sopstvenim stvaralaštvom, onda bih možda i mogao da mi koristi taj faks, višestruko :D
U suprotnom opet znam da će mi dupe biti čisto, jel, ipak imam čime da ga brišem xD

Al' i sa tim opet mogu da radim u nekoj biblioteci
hmm, kad bi se potrefilo da je to ova moja lokalna, već viđam potencijalne pićkice iz prvog/drugog osnovne koje bi bile dobre lovine kad bih stupio na snagu bibliotekara :per:
 
Pa, ako mislim da sam sposoban da ukombinujem profit sa sopstvenim stvaralaštvom, onda bih možda i mogao da mi koristi taj faks, višestruko :D
U suprotnom opet znam da će mi dupe biti čisto, jel, ipak imam čime da ga brišem xD

Al' i sa tim opet mogu da radim u nekoj biblioteci
hmm, kad bi se potrefilo da je to ova moja lokalna, već viđam potencijalne pićkice iz prvog/drugog osnovne koje bi bile dobre lovine kad bih stupio na snagu bibliotekara :per:

Gotivno je raditi u biblioteci, usluzis par desetina ljudi dnevno i pikas skajrim na kompu, na kraju meseca bednih 300-400 jura plata al i to je dosta za takvu vrstu posla
 
Nema ni od cega leba. Preporucujem forumasima,da upisu kurs za bravara,metalostrugara,parketara i pravac EU. Evo Nemacka i Austrija potrazuju te profile radnika...
Ja druge nemam,verovatno cu morati neku ekonomiju,poslovne skole i te kurce...Nista drugo,koliko vidim nije profitabilno...
 
Ja se naložio na Szomoru Vasarnap i odjednom oću Mađarski
onda se naložio na IT-jevu Golpe de Estado i odjednom hoću Španski

i onda dođe i Italijanski jer mi se diže na italijanske bičuri kad pričaju, pa rumunski koji nikad čuo nisam samo zato što je lak, pa ruski jer ga kao već poznajem... a u stvari, nijedan od tih ne znam :D

Izgleda da mi ne gine opšta književnost :lol:
 
Gotivno je raditi u biblioteci, usluzis par desetina ljudi dnevno i pikas skajrim na kompu, na kraju meseca bednih 300-400 jura plata al i to je dosta za takvu vrstu posla

pazi, nije bitno koliko te plate već koliko te posao ždere :lol:
Ako te siluju na poslu i ako ti je preko kurrca to što radiš, nikakva kinta neće pomoći a uvek će se činiti da je nema, i onda dupla frustracija
 
Direkt ti trebas da indes na filozofski fakultet, zajebi jezike, svi se sad na to loze, kao fol "ne zanima me(ne znam nista) nista odo da studiram jezike".
Ti imas talenat, bolje studiraj knjizevnost.

P.S. Samo mi nije jasno kako to da TI budes psiholog? Stalno pisese kako si sjeban i sad ces ti nekome da pomognes :hahaha:, osecam da bi svojim pacijentima davao flasu piva i buksnu a pacijentkinjama rac
 
Iskreno, bez uvrede, sa tim profesijama možeš da obrišeš samo dupe i postaneš diplomirani svirač ku.rcu. Najprofitabilnija zanimanja trenutno su ti sa ETF-a (konkretno programiranje i energetika), farmacija, medicina tu i tamo, prava kad završiš studije + staž + ostale pi.zde materine od 15+ godina, i to je otprilike to, ostalo je sve golo go.vno. Filozofski preporučujem da zaobiđeš u širokom luku.

Potpis , plus stomatologija, kao nešto što obećava, je je zubarsko zanimanje traženo. Društvene nauke su samo prazna ljuštura i sa njima s ne može ništa, prošla su ta vremena, kad je sve to imalo smisla. Nešto praktično, recimo i veterina.
 
pazi, nije bitno koliko te plate već koliko te posao ždere :lol:
Ako te siluju na poslu i ako ti je preko kurrca to što radiš, nikakva kinta neće pomoći a uvek će se činiti da je nema, i onda dupla frustracija

U knjizari mozes da radis i bez fakultata, biblioteka je druga stvar(moja keva je radila tamo neko vreme pa je onda krenula da je zanima psihologija i unistila odlican posao xD)
 
Direkt ti trebas da indes na filozofski fakultet, zajebi jezike, svi se sad na to loze, kao fol "ne zanima me(ne znam nista) nista odo da studiram jezike".
Ti imas talenat, bolje studiraj knjizevnost.

P.S. Samo mi nije jasno kako to da TI budes psiholog? Stalno pisese kako si sjeban i sad ces ti nekome da pomognes :hahaha:, osecam da bi svojim pacijentima davao flasu piva i buksnu a pacijentkinjama rac

ne znam brate, ljudi imaju takav utisak da bih bio dobar psiholog/psihijatar :lol: verovatno jer su svi oni pomalo udareni, pa eto.. upadam u taj kalup xD
Al nije loše ono za pacijentkinje, vidiš zaintrigirao si me :per:


Nego, imam trip već sad što se tiče odabira, pogotovo jer sam prošli put(u osnovnoj) zeznuo i pogrešno odabrao a mogao sam odabrati bilo šta skoro..
 

Back
Top