Malo mace i proliv

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Mace staro mesec i 10 dana ima proliv. Sta da uradim da mu se stanje ne pogorsa. Ono jos sisa ali sam primetila da kada nisam tu uzima i jede mackine granule. Dala sam mu mrvicu leka Synolox ali ne znam sta jos mogu da uradim. Znam da ne sme da pije mleko ali da li sme da pije surutku posto moja mama to pije vidim da pise da je dobra za crevnu floru? Da li mogu to da dam maci?
 
Kaodiar S+malo paštetice i/d-moze kao terapija, izbaciti te granule koje uzima od mačke i dati i mački i mačetu kvalitetne granule za MAČIĆE (hills,royal,pro plan...)

Kupila sam kaodiar S ali ne smem da im dajem jer sam procitala uputstvo. Pise da je kod malih zivotinja moguca pojava alergijske reakcije i ostecenje funkcija bubrega i sluha. Tako da ne smem to da im dajem posle ovog upozorenja. Uzela sam antibiotik synolox to im dajem vec par dana i kuvani pirinac. Od hrane im ne dajem nista dok ovo ne prodje. Inace su jako mali oko 500g. i imaju mesec i 10 dana. Jos uvek sisaju.
 
Tri sata posle antibiotika treba dati probiotik npr, Flonivin......probiotici regulišu crevnu floru i nemogu se predozirati, i po prestanku terapije antibioticima takodje treba nastaviti sa probiotikom....povećavaju reapsorciju hrane i pozitivno utiču na imunitet.
Inače proliv može biti i virusnog porekla kao i od parazita.....treba imati u vidu
 
Meni su uvek pomagali saveti sa Netbre, koje ti je postavio New folder, mislim da su odlični:)Poljubac za tebe i malene, nadam se da će sve biti u redu.

Da hvala....cini mi se da im je bolje...nego su jako maleni pa se tesko dozira lek...ali se nadam da ce im biti bolje.Bitno je da imaju apetit i da se igraju. Mnogo volim mace i jako se brinem kada im nije dobro. Hvala jos jednom :)
 

Back
Top