Oodržavanje vode u dvorišnom bazenu

erzi

Početnik
Poruka
2
Poštovanje svim forumašima. Evo sezona kupanja je krenula.Postavila sam bazen u dvorištu ali neznam kako da održavam vodu da duže traje.Prošle godine sa hlorom i sa algikillom izvukli smo najviše dve nedelje. Sada razmišljam da ubacim morske soli plus i hlor i algikil, sve postepeno. Čak ni to neznam dali uopšte morska so može u Bazene?. Dali mogu plus povrh svega nabrojanog da koristim i tablete za dezinfekciju? Da li možda neko ima iskustva pa može da mi pomogne. Help S.O.S. Pozdrav svima!
 
Voda se mora hlorisati bar svake 2 nedelje i ubacivati sredstvo protiv algi, kao i hemikalije za kristalnost vode.

Takodje se u jedan specijalan dozator (koji pliva po povrsini bazena) trebaju ubaciti tablete hlora koje se lagano tope i odrzavaju bazen cist..

Tako cete uvek imati cist bazen sa kristalnom vodom.
 
Voda se mora hlorisati bar svake 2 nedelje i ubacivati sredstvo protiv algi, kao i hemikalije za kristalnost vode.

Takodje se u jedan specijalan dozator (koji pliva po povrsini bazena) trebaju ubaciti tablete hlora koje se lagano tope i odrzavaju bazen cist..

Tako cete uvek imati cist bazen sa kristalnom vodom.
PUNO-Hvala na odgovoru ! Samo ako mogu još jedno pitanje; nije mi jasno šta se podrazumeva pod hemikalije za kristalnost vode? Možda ako može malo opširnije ili bar naziv gogotovog preparata.Unapred se zahvaljujem . Pozdrav!!
 
meni je potrebno nešto slično ali ne za bazen,na vikendici nemam vodu pa sam montirao plastičnu cisternu od 1m3 vode...bijelu,pa me plaši da će mi se pojaviti alge i pozeleniti...sipam izvorsku vodu koja mi traje oko mjesec dana i koristim je samo za pranje i kupanje,molim ako neko ima savjet
 
Poštovanje svim forumašima. Evo sezona kupanja je krenula.Postavila sam bazen u dvorištu ali neznam kako da održavam vodu da duže traje.Prošle godine sa hlorom i sa algikillom izvukli smo najviše dve nedelje. Sada razmišljam da ubacim morske soli plus i hlor i algikil, sve postepeno. Čak ni to neznam dali uopšte morska so može u Bazene?. Dali mogu plus povrh svega nabrojanog da koristim i tablete za dezinfekciju? Da li možda neko ima iskustva pa može da mi pomogne. Help S.O.S. Pozdrav svima!

Koliki je bazen.
Ove godine sam imao isto problem sa algama,sve stavljao kao sto pise na tim sredstvima i na kraju skontao da je jednostavno prevruce bilo,alge su se opet javljale.
U bazen stane 12 m3 vode pa se ne isplati mjenjati je cesto a i traje punjenje.
Evo sta radim,uzmulja se voda od algi,i preko noci slegne,onda na crevo gdje pumpa vuce vodu,namontiram dva stara creva od usisivaca,mozes i bilo kakvo crevo,samo da bude slicnog promjera, i stavim cetku od usisivaca,ukljucim pumpu i jednostavnno usisam sve to sto se slegne. Ono crevo sto vraca vodu u bazen otkacim i pustim da voda tece napolje jer filter ne moze zaustaviti sve to sto usisas. Uradim to za najvise pola sata,izgubim nekih 1 - 1.5 kubika vode,to nadomirim,operem filter dobro i dodam kasiku onog hlora u granulicama koji stavljas kad formiras bazen.
To sam radio jednom sedmicno sada kad su bile ove vrucine.
 
Poznanik ima veci bazen i firma koja je radila mu je preporucila da uvek ubaci koju grancicu bosiljka u bazen. Ima mi logike, kazu da bosiljak ubija viruse i bakterije a secam se i da u vodi koja se osvesta uvek pop moci bosiljak .A takva voda moze dugo da stoji i ne kvari se
 
Poznanik ima veci bazen i firma koja je radila mu je preporucila da uvek ubaci koju grancicu bosiljka u bazen. Ima mi logike, kazu da bosiljak ubija viruse i bakterije a secam se i da u vodi koja se osvesta uvek pop moci bosiljak .A takva voda moze dugo da stoji i ne kvari se

Ma sta kazes, bosiljak? A je l' sigurno ne treba i pop da osvesta bazensku vodicu?
Bolje i da sipa 40L sone kiseline :) ...bar ce biti bezbedni od bakterija 100%, miris WC-a i opekotine - gratis
 
Poznanik ima veci bazen i firma koja je radila mu je preporucila da uvek ubaci koju grancicu bosiljka u bazen. Ima mi logike, kazu da bosiljak ubija viruse i bakterije a secam se i da u vodi koja se osvesta uvek pop moci bosiljak .A takva voda moze dugo da stoji i ne kvari se

Ма скуваш лонац чаја од жалфије и бућ у базен.
 

Back
Top