Na koji trening upistai decu

darko darko

Ističe se
Poruka
2.567
Imam dvoje dece, posto su puni snage, trebalo bi da steknu radne navike, i da ih upisem da treniraju nesto. Znaci slobodno pucajte sta vam padne napamet, neka vasi planovi, razmisljanja, sve sto vam pametno padne napamet. Kada ih vec tako rano uspisujem, 5 i 6 godina, voleo bih da se uhvate nekog profitabilnog sporta, (svakom su svoja deca najbolja, ali ja sam pomalo fanatik, i mozda i uspem da ih izvedem na parvi put, kada vec neradim i imam vremena) Cerka je starija, voli ples, balet, lepo kopira sa tv-a, sin-malog sam upisao sa tri godine na karate, i za to godiste, odlicno se uklopio, valjda sam ga vozio da gleda striceve treninge (rukomet) i to mu se usadilo u glavu, cak je neko vreme trcao i vezbao paralelno sa njima pored terena, znam da to nema veze, bitno i ja i zena smo visoki, potreban mi je odgovor, KOJI SPORT??? pucajte sto vise odgovora, unapred veoma zahvalan:worth:
 
Деца требају све да пробају. Пробајте и са индивидуалним и са колективним спортовима. Са контактима и без њих. Па ћете и сами видети где ће се деца најбоље уклопити.
 
Imam dvoje dece, posto su puni snage, trebalo bi da steknu radne navike, i da ih upisem da treniraju nesto. Znaci slobodno pucajte sta vam padne napamet, neka vasi planovi, razmisljanja, sve sto vam pametno padne napamet. Kada ih vec tako rano uspisujem, 5 i 6 godina, voleo bih da se uhvate nekog profitabilnog sporta, (svakom su svoja deca najbolja, ali ja sam pomalo fanatik, i mozda i uspem da ih izvedem na parvi put, kada vec neradim i imam vremena) Cerka je starija, voli ples, balet, lepo kopira sa tv-a, sin-malog sam upisao sa tri godine na karate, i za to godiste, odlicno se uklopio, valjda sam ga vozio da gleda striceve treninge (rukomet) i to mu se usadilo u glavu, cak je neko vreme trcao i vezbao paralelno sa njima pored terena, znam da to nema veze, bitno i ja i zena smo visoki, potreban mi je odgovor, KOJI SPORT??? pucajte sto vise odgovora, unapred veoma zahvalan:worth:

Ако хоћеш да профитираш на деци - продај их у Италији...чујем да се тамо могу добро уновчити.
 
Plivanje :)

voleo bih da se uhvate nekog profitabilnog sporta, (svakom su svoja deca najbolja, ali ja sam pomalo fanatik, i mozda i uspem da ih izvedem na parvi put, kada vec neradim i imam vremena)

A fanatik budi za sebe, ne za decu. Fanatično se skoncentriši na traženje posla, ili započinjanje nekog biznisa, umesto što maštaš da će ti se deca obogatiti od sporta. Ako ih budeš maltretirao, nećeš dobiti ni kinte od njih, čak i da se obogate...
 
Imam dvoje dece, posto su puni snage, trebalo bi da steknu radne navike, i da ih upisem da treniraju nesto. Znaci slobodno pucajte sta vam padne napamet, neka vasi planovi, razmisljanja, sve sto vam pametno padne napamet. Kada ih vec tako rano uspisujem, 5 i 6 godina, voleo bih da se uhvate nekog profitabilnog sporta, (svakom su svoja deca najbolja, ali ja sam pomalo fanatik, i mozda i uspem da ih izvedem na parvi put, kada vec neradim i imam vremena) Cerka je starija, voli ples, balet, lepo kopira sa tv-a, sin-malog sam upisao sa tri godine na karate, i za to godiste, odlicno se uklopio, valjda sam ga vozio da gleda striceve treninge (rukomet) i to mu se usadilo u glavu, cak je neko vreme trcao i vezbao paralelno sa njima pored terena, znam da to nema veze, bitno i ja i zena smo visoki, potreban mi je odgovor, KOJI SPORT??? pucajte sto vise odgovora, unapred veoma zahvalan:worth:

Upropastices tako djecu sto, kao fanatik, projektujes svoje (profitabilne) zelje na njih. Moze se vrlo lako desiti da u docnijim godinama postanu isfrustrirani opsesivno-kompulzivni roboti sjebanih emocija, neka 'klinci' sami izaberu sta ce trenirati.
 
svojevremeno,dete sa 5 godina mi j islo na karate,ali kratko,samo godinu dana.fudbal probao i isao dok nije slomio ruku.plivanjem se bavio rekreativno kao i pecanjem.od II osnovne igrao je sah,i bio dosta uspesan u tome.iako smo materijalno veoma lose `stajali` nikada nisam razmisljala da je isao na te aktivnosti da bi jednog dana profitirao on i ja.meni je misao bila da ga sklonim sa ulice,da ima obavezu koja ce mu pricinjavati zadovoljstvo,jer je te aktivnosti voleo.sada je odrastao,i normalan je,i ja sam vrlo srecna zbog toga.

do nedavno sam cuvala jednu devojcicu predskolskog uzrasta koju su roditelji upisali na:balet,plivanje,engleski,klavir i crtanje.koliko mala ne voli nista od toga govori i to sto sam morala bukvalno da je nosim na te aktivnosti,a suze su bile krokodilske...a govori i to sto mala nije talenat ni za crtanje ni za muziku.posle godinu dana i dalje jedino crta `cica glisu`,i zna da odsvira `na kraj sela zuta kuca`.


roditelji su kompleksasi

dete treba upisati na ono za sta pokaze interesovanje.
 
Imam dvoje dece, posto su puni snage, trebalo bi da steknu radne navike, i da ih upisem da treniraju nesto. Znaci slobodno pucajte sta vam padne napamet, neka vasi planovi, razmisljanja, sve sto vam pametno padne napamet. Kada ih vec tako rano uspisujem, 5 i 6 godina, voleo bih da se uhvate nekog profitabilnog sporta, (svakom su svoja deca najbolja, ali ja sam pomalo fanatik, i mozda i uspem da ih izvedem na parvi put, kada vec neradim i imam vremena) Cerka je starija, voli ples, balet, lepo kopira sa tv-a, sin-malog sam upisao sa tri godine na karate, i za to godiste, odlicno se uklopio, valjda sam ga vozio da gleda striceve treninge (rukomet) i to mu se usadilo u glavu, cak je neko vreme trcao i vezbao paralelno sa njima pored terena, znam da to nema veze, bitno i ja i zena smo visoki, potreban mi je odgovor, KOJI SPORT??? pucajte sto vise odgovora, unapred veoma zahvalan:worth:

Onaj koji pozele.
 
Slazem se da je formulacija "profitabilan sport" i "ja sam fanatik" prilicno trapava kad se radi o deci, da ne upotrebim teze konotacije.

Ipak, kad je u pitanju detetov sport i ja gledam sebe, ali na drugi nacin. Naime, moje dete ide na sportic (vezbice, jurcanje, osnove svih sportova) u zabaviste iz prostog razloga jer je meni to najjednostvnije, trener ga pokupi u zabavistu, tamo odrade do 16h i ja ga pokupim, a on vec obavio svoje. Kad krene u skolu trenirace fudbal zato sto mu je to takodje najblize, a kad napuni 10-12 godina ce da trenira sta pozeli posto zaista nemam nameru da u sledecih pet ili deset godina izigravam privatnog sofera koji ce da tumara po mracnim ulicama sat ili sat i po cekajuci da se zavrsi trening.

Kontra primer je moj kolega cije popodne izgleda tako sto dete odveze sa Novog Naselja na SPENS (NS je u pitanju) na plivanje sto je nekih 20 minuta, cekanje da pocne trening, presvlacenje, tusiranje jos 15 minuta, trening od sat vremena, oblacenje, susenje kose, povratak kuci - proces koji ukupno traje tri sata svakog radnog dana i to se detetu svakodnevno nabija na nos. Njemu je to ok, ako dete postane sampion on je zadovoljan, ako ne postane imace kome da nabija grizu savesti posto je takav tip.
 
Prvo treba videti kakve je dete konstitucije i kakve predispozicije u skladu sa tim ima za odredjeni sport.Ovako pausalno odredjivati je pomalo bzvze.Devojcica koju vezbam zbog loseg drzanja, na plivanju je samo pogorsala svoje stanje te sentenca da je plivanje lek za sve je npr pogresna.Odvedite decu kod dobrog fizioterapeuta da ih proceni i da vam kaze koji sportovi nisu preporucljivi za njih,Posle kad znate sta ne smete sve je lakse :) Srecno i ako imaju talenta za nesto ne mazite ih i unovcite dobro!Pozdrav...
 
Prvo treba videti kakve je dete konstitucije i kakve predispozicije u skladu sa tim ima za odredjeni sport.Ovako pausalno odredjivati je pomalo bzvze.Devojcica koju vezbam zbog loseg drzanja, na plivanju je samo pogorsala svoje stanje te sentenca da je plivanje lek za sve je npr pogresna.Odvedite decu kod dobrog fizioterapeuta da ih proceni i da vam kaze koji sportovi nisu preporucljivi za njih,Posle kad znate sta ne smete sve je lakse :) Srecno i ako imaju talenta za nesto ne mazite ih i unovcite dobro!Pozdrav...
sta cemo ako ne daj boze pretrpe neku povredu ili kao onaj veslac nedavno naprasno umru na treningu? idemo na lutrija varijantu...
 
iskljucivo na ono sto dete zeli
sve ostalo je nametanje


i sortom se treba baviti iz zabave i zadovoljstva i radi pravilnog razvoja a ne para radi
ako se gleda profitabilnost, onda sport prestaje da bude decije zadovoljstvo vec nametnuta obaveza
 
mi smo nasu decu podrzali u onome sto su hteli
sina smo tri godine 4 puta nedeljno vozili icekali sa vaterpola - trajalo je to po tri sata svako vece
dok on nije rekao ja vise necu
odabrao je rukomet
podrzali smo ga i evo sest godina je u tom sportu
i ne mrzi ga da skoro svakodnevno ide na trening, nekad menja i dva busa jer treninzi nisu uvek na istom mestu
zao mi bude kad krene u 1 u skolu, pa posle skole ode odmah na trening i dodje u 11
da smo mu mi nametnuli ne znam da li bi to sve moglo tako

cerka je probala plivanje godinu dana, pa neko vteme sinhrono plivanje i sad je tri godine u odbojci
cak zbog skolskih takmicenja patalelno ide i na treninge za kosarku, mada joj je odbojka lna prvom mestu - trenira u klubu a i u skoli ya skolski tim
tako da nekoliko meseci ima treninge kosarke i odbojke na dva mesta
i ona sama ide na treninge nekad skola pa engleski pa trening i ne buni se nije joj tesko
a da joj je to sto bi se reklo domaci zadatak, onda.....
 
Kontra primer je moj kolega cije popodne izgleda tako sto dete odveze sa Novog Naselja na SPENS (NS je u pitanju) na plivanje sto je nekih 20 minuta, cekanje da pocne trening, presvlacenje, tusiranje jos 15 minuta, trening od sat vremena, oblacenje, susenje kose, povratak kuci - proces koji ukupno traje tri sata svakog radnog dana i to se detetu svakodnevno nabija na nos. Njemu je to ok, ako dete postane sampion on je zadovoljan, ako ne postane imace kome da nabija grizu savesti posto je takav tip.[/QUOTE]

Plivanje je ubedljivo najzdraviji sport koje dete moze da trenira. Dete cije je roditelj spreman da, po tebi, izgubi 3 sata dnevno na njegov pravilan fizicki razvoj je srecno!! Plivanjem dete razvija srce, pluca, disajne organe, jaca misice koje podupiru kicmu.... Nakon vise godina bavljenja plivanjem, dete je spremno za bilo koji sport. Moj savet je dzudo (koliko sam cuo u Francuskoj se uci u skoli).
 
Imam dvoje dece, posto su puni snage, trebalo bi da steknu radne navike, i da ih upisem da treniraju nesto. Znaci slobodno pucajte sta vam padne napamet, neka vasi planovi, razmisljanja, sve sto vam pametno padne napamet. Kada ih vec tako rano uspisujem, 5 i 6 godina, voleo bih da se uhvate nekog profitabilnog sporta, (svakom su svoja deca najbolja, ali ja sam pomalo fanatik, i mozda i uspem da ih izvedem na parvi put, kada vec neradim i imam vremena) Cerka je starija, voli ples, balet, lepo kopira sa tv-a, sin-malog sam upisao sa tri godine na karate, i za to godiste, odlicno se uklopio, valjda sam ga vozio da gleda striceve treninge (rukomet) i to mu se usadilo u glavu, cak je neko vreme trcao i vezbao paralelno sa njima pored terena, znam da to nema veze, bitno i ja i zena smo visoki, potreban mi je odgovor, KOJI SPORT??? pucajte sto vise odgovora, unapred veoma zahvalan:worth:

Ako ti sam ne poznajes svoju decu i njihove mogucnosti,bez da preko njih ispunjavas sopstvene zelje,tesko da ti forum moze pomoci!Ako je dete poseban talenat,roditelj kome je stalo,to ce videti.Moja najstarija cera se bavila raznim sportovima onako iz hobija,nisam se zanosila da ce profitirati od toga jer je bila prosecna,ali zato sam znala da je talenat za umetnost,i u tom polju je nisam morala terati ni na sta,sama je sa voljom slikala i crtala.
 
Najbolje je upisati tenis fudbal ili kosarka to su najprofitabilniji sportovi kao i sto licni predlog daje kik boks koji najbolje placen sport ili teakwondo aikido od ovog sto sam naveo su najbolji sportovi koje treba pohadjati od malih nogu i najprofitabilniji su!!!!
 
Сина на балет, ћерку на хокеј.

Не знам, какве радне навике кад ћеш да их возиш и довозиш, њихово је само да се обуку, а ако не умеју да се обуку, могу да науче и без активности, наводно спортских. Јој, бре, дај им да намештају кревет и сакупљају играчке по гајби, шаљи по сладолед и тако то...То ни нису неке радне навике, то тек кад крену у школу, али капирам да хоћеш да имају неке обавезе.
Нека се играју, бре, до школе, буду што више у природи. А ако иду у вртић, тамо имају сасвим довољно осмишљених активности.,
Кме-кме, недостају ми моја ђеца лол
 
Mi imamo srece pa u skoli postoji bazen, pa deca imaju redovne casove plivanja u toku skolske godine. Mladja cerka (8 g) ide na folklor i odusevljena je time. Nije joj tesko da pravo iz skole, posle dva casa plivanja odlazi na probu i jos toliko skacka i igra. Mogu vam reci da njihove probe uopste nisu lake i da se deca dobro preznoje. A tek radosti kad imaju koncerte i nastupe...
Ja jesam za opciju da dete samo treba da izabere sta ce trenirati, tako je starija cerka (15g.) trenirala sve i svasta i nigde nije ostala duze od godinu dana, uz svu nasu podrsku i trud. Sada ne trenira nista sem kuckanja porukica na mobilnom telefonu. Tuga...
 
moja krece u cetvrti, i od ove ce godine na odbojku, kao... do sad nismo hteli da je opterecujemo... dok ima njenih vrsnjaka koji od prvog idu na po 2-3 vanskolske aktivnosti, folklor, engleski, muzicka... meni to malo previse... mada zavisi i od deteta koliko je (hiper)aktivno
 
Najbolje da sami izaberu ono što im se svidja...
Svaki sport je dobar, bitno je samo da ih ne teraš da treniraju nešto što ne žele.


rvanje plemeniti sport:ok:svakako,plivanje,GIMNASTIKA.....pored tih sportova preporucujem ako imate vise materijalinih sredstava i PAINTBALL kao dobru rekreaciju:cool:

Paintball za decu od 5 i 6 god?! :eek:
Ti očigledno nikad nisi bio na paintball-u... A ipak ga preporučuješ (deci predškolskog uzrasta ?! )
Mogli bi onda i na UFC, to je još i profitabilno... :dash:
 

Back
Top