3D making

Ja ne vidim razlog zbog kojeg instalacija ne bi radila... Podržava ovaj program gotovo sve sisteme... Šta se tačno desi (ako se išta desi) kada pokušaš da instaliraš...???
Kažeš neće da se pokrene... To može da znači milion stvari... Da li si uspeo da ga inst. ali kada klikneš program se ne pokreće... Možda je pokrenut ali mu treba dosta vremena da se "otvori" (slučaj npr sa Adobe CS5 paketom ako nema baš mnogo RAM-a u konfiguraciji)...
 
Poslednja izmena:
Važnije mi je da pronađem neki drugi software koji ima slične mogucnosti...

Tebe muči što nije besplatan kako ja vidim (ako nije besplatan)...
Uvek postoji način da se zaobiđe plaćanje programa...:whistling:
Ne kažem da ga ne platiš uopšte...više kao da ga uzmeš na kredit...

A to za drugi softver, pa ne znam baš... Veruj da sam ja tek po ovom tvom linku saznao da postoji ovakav program (i moram da priznam da sam se oduševio, zapravo do pred kraj trejlera nisam uopšte ukapirao čemu služi, mislio sam da je obrnut proces - da se skenira stvarni predmet pa se on konvertuje u model) ali ne znam baš da li postoji drugačija verzija...
 
Poslednja izmena:
Potreban mi je ovakav program http://www.123dapp.com/make Problem je što program neće da se pokrene ne mom kompu pa mi je potreban neki drugi program sa ovakvim mogućnostima...
Hvala

8395452.jpg


Moras ispuniti minimum zahteva ako zelis da ga pokrenes na tvom PC-u :)

Važnije mi je da pronađem neki drugi software koji ima slične mogucnosti...

za sta ti treba ?

Pogledaj ovde na Wiki : http://en.wikipedia.org/wiki/3D_computer_graphics_software

Odaberi koji ti odgovara pa trazi na torrentu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da ali on ne traži bilo kakav 3d softver... To i jeste problem... Običnih 3d programa ima gomila (lupam sad ali mislim da je za samo dve godine napravljeno još sto istih jer dosta ljudi interesuje 3d grafika)... Program koji on traži zapravo jedan 3d model isecka na pločice i tako ti napravi šemu za pravljenje tog objekta u stvarnosti (kao 3d slagalica)... Već sam gore iznad napisao da ja do danas (tačnije, juče, prošla je ponoć) nisam čuo da takav program postoji tako da je teško da će pronaći ikakvu zamenu...
Problem je to što on nama još uvek nije odgovorio na to kako tačno njemu program neće da se pokrene...
 
Tebe muči što nije besplatan kako ja vidim (ako nije besplatan)...
Uvek postoji način da se zaobiđe plaćanje programa...:whistling:
Ne kažem da ga ne platiš uopšte...više kao da ga uzmeš na kredit...

A to za drugi softver, pa ne znam baš... Veruj da sam ja tek po ovom tvom linku saznao da postoji ovakav program (i moram da priznam da sam se oduševio, zapravo do pred kraj trejlera nisam uopšte ukapirao čemu služi, mislio sam da je obrnut proces - da se skenira stvarni predmet pa se on konvertuje u model) ali ne znam baš da li postoji drugačija verzija...

Program je besplatan... :D
 
Pa neće da se pokrene,krene da učitava i pojavi se ono da je program prestao sa radom.Komp ispunjava 'uslove' za pokretanje ovog programa.

E sve si objasnio... Kao da si ušao u servis mobilnih telefona i rekao: "Želim da kupim mobilni telefon..."

Šta tačno znači "krene da učitava i pojavi se ono da je program prestao sa radom"... Uopšte nisi precizan, ni blizu... Zapravo, često moj kompjuter nije ispunjavao OBAVEZNU (tzv minimalnu) konfiguraciju i opet su programi radili, pokretali i sve ostalo (ponekad spori ili sa nekim bagovima) ali opet moraš da daš više informacija o problemu...

Evo kako treba da ti izgleda sledeći post:
E ovako, ja imam konfiguraciju corequad sa 4GB ram-a, sistem je Windows 7 Ultimate... (recimo)Kada pokrenem instalaciju završi je, kliknem na finish i kada pokušam da pokrenem program on ne reaguje, uopšte se ne pokreće...

Ako sada ne napišeš nešto slično nema šanse da ti pomognemo... Nekako stičem utisak da ti uopšte ne treba ovaj program... Ne znam zašto... Više se trudimo mi kojima taj program ne treba da ti pomognemo... Ispada da te teramo da ga instaliraš...
 
Koji Windows imaš instaliran...Je li instaliran Net Framework, kakva ti je grafička karta....

Džaba ga pitaš, sada će da napiše kako mu treba drugi program... Ništa živo o svom sistemu nije rekao (osim da ispunjava minimalne zahteve za pokretanje)... Izgleda da ne zna da proveri svoju konfiguraciju a ne traži pomoć na adekvatan način...
 
Windows 7,2GB RAM,500 GB HDD,Intel Celeron E3300 2.5 GHz,grafika integrisana 256 MB.

Možda ovo nije tako "jak" program ali ne možeš daleko dogurati sa integrisanom grafičkom (imam lično iskustvo)... A sad ako je moguće detaljno šta uradiš tačno, da li pokreneš instalaciju, ona se završi (dakle program je instaliran) ali ti ne uspevaš da ga pokreneš ili šta... Samo ako možeš objasni to... Treba više detalja za rešenje...
 
Možda ovo nije tako "jak" program ali ne možeš daleko dogurati sa integrisanom grafičkom (imam lično iskustvo)... A sad ako je moguće detaljno šta uradiš tačno, da li pokreneš instalaciju, ona se završi (dakle program je instaliran) ali ti ne uspevaš da ga pokreneš ili šta... Samo ako možeš objasni to... Treba više detalja za rešenje...

rekao je
Pa neće da se pokrene,krene da učitava i pojavi se ono da je program prestao sa radom.Komp ispunjava 'uslove' za pokretanje ovog programa.

predlozio sam mu da ga pokrene preko compatibility moda,ali moguce da je graficka slaba strana,ili mozda drajver,ne bi bilo lose instalirati net framework 4
 
ok pokreni jos jednom program i kada pukne izadji pa idi u control panel-administrative tools-event viewer -stavka windows logs pa verovatno pod application ces imati desno logove,pogledaj dal ima crveni/zuti koji se odnosi na taj program i prekopiraj sta pise u njemu
Ako nije pod application onda je u system

Takodje kada kliknes na log,na dnu ces imati link Event Log Online Help ,klikni na njega i prekopiraj ovde link

1.jpg
 
Ime aplikacije koja je prouzrokovala grešku: 123DMake.exe, verzija: 1.0.1.0, vremenska oznaka: 0x4f971788
ime modula koji je prouzrokovao grešku: ig4icd32.dll, verzija: 8.14.10.1930, vremenska oznaka: 0x4aba6fc2
kôd izuzetka: 0xc0000005
pomak greške: 0x002095ed
ID procesa koji je prouzrokovao grešku: 0x1790
vreme početka aplikacije koja je prouzrokovala grešku: 0x01cd4566315c2d21
putanja aplikacije koja je prouzrokovala grešku: C:\Program Files\Autodesk\123D Make 1.0\bin\123DMake.exe
putanja modula koji je prouzrokovao grešku: C:\Windows\system32\ig4icd32.dll
ID izveštaja: 73550281-b159-11e1-bb54-406186fb975d



link: http://www.microsoft.com/technet/support/ee/SearchResults.aspx?Type=1&Fallback=1&Source=Application%20Error&ID=1000&Product=Windows%20Operating%20System&Version=6.1.7600.16385&Language=9242
 
Sada moram da pitam, zar nisi mogao ovu sliku sa greškom da okačiš u prvom postu, džaba si gubio vreme do sada... Evo rešenja...

Ma ne vredi ti da gledaš grešku džaba, grafička je... Kako sam otkucao grešku na google izbacilo je (inače, to si prvo trebao da uradiš) i grafička je 100%... Prvo što mora da ima najnovije drajvere (potraži, čak iako je integrisana ima drajvere, možda čak moraš update drajvere matične ploče)... Grafička takođe mora da podržava OpenGL... Ako ne podržava ne može da radi...
I imaš minimum memorije na toj grafičkoj za pokretanje (tako da je to OK) ali znači novi drajveri, ako ne možeš da nađeš (ako ne postoje) e onda nemam rešenje...
 
Poslednja izmena:
Sada moram da pitam, zar nisi mogao ovu sliku sa greškom da okačiš u prvom postu, džaba si gubio vreme do sada... Evo rešenja...

Ma ne vredi ti da gledaš grešku džaba, grafička je... Kako sam otkucao grešku na google izbacilo je (inače, to si prvo trebao da uradiš) i grafička je 100%... Prvo što mora da ima najnovije drajvere (potraži, čak iako je integrisana ima drajvere, možda čak moraš update drajvere matične ploče)... Grafička takođe mora da podržava OpenGL... Ako ne podržava ne može da radi...
I imaš minimum memorije na toj grafičkoj za pokretanje (tako da je to OK) ali znači novi drajveri, ako ne možeš da nađeš (ako ne postoje) e onda nemam rešenje...

Otkud znaš da nisam ukucao ime procesa na googlu i video da je u vezi sa grafikom...To što imam problema sa ovim programom ne znači da sam prosečan korisnik...
 

Back
Top