SMISAO BESMISLA

AQUARlUS

Poznat
Poruka
7.827
Šta je smisao besmisla pitam ja Vas...

Ispunjen dan?

Voljena osoba?

Osmeh na licu prilikom buđenja?

Da poplaćamo sve račune?

Koračamo tako danima upetljavajući se u potpuno ne bitne stvari pa se onda oko istih vrtimo kao na ringišpilu.

Idemo od problema do problema kao od tezge do tezge na pijaci.

Zarobljeni smo svakodnevnim rutinama i obavljamo ih kao roboti.Kao da smo daljinskim upravljačem usmereni ,navijeni.

Uče nas da se za prošlošću ne osvrćemo da za budućnost ne brinemo,da živimo u sadašnjosti a ista ta sadašnjost je okovana nekakvim trenucima kojih se ili sećamo ili ih planiramo.

Slavimo trenutke jer se bojimo večnosti...

Izmislili smo toliko proizvoda za produživanje lepote i života.Napokon i jesmo uspeli da produžimo životni vek.

Ali još niko nije uspeo da odgonetne smisao besmisla.

Probajte da odgonetnete...ako neko zna odgovor na pitanje koji je smisao besmisla želeo bih da ga pročitam.
 
Šta je smisao besmisla pitam ja Vas...

Ispunjen dan?

Voljena osoba?

Osmeh na licu prilikom buđenja?

Da poplaćamo sve račune?

Koračamo tako danima upetljavajući se u potpuno ne bitne stvari pa se onda oko istih vrtimo kao na ringišpilu.

Idemo od problema do problema kao od tezge do tezge na pijaci.

Zarobljeni smo svakodnevnim rutinama i obavljamo ih kao roboti.Kao da smo daljinskim upravljačem usmereni ,navijeni.

Uče nas da se za prošlošću ne osvrćemo da za budućnost ne brinemo,da živimo u sadašnjosti a ista ta sadašnjost je okovana nekakvim trenucima kojih se ili sećamo ili ih planiramo.

Slavimo trenutke jer se bojimo večnosti...

Izmislili smo toliko proizvoda za produživanje lepote i života.Napokon i jesmo uspeli da produžimo životni vek.

Ali još niko nije uspeo da odgonetne smisao besmisla.

Probajte da odgonetnete...ako neko zna odgovor na pitanje koji je smisao besmisla želeo bih da ga pročitam.

Smisao besmisla je naći smisao. Nijedna stvar na ovome svetu, situacija, ili čovek je na neki način smisao besmisla ili neki besmisao čiji smisao ne shvatamo možda iz nekih razloga. Da li pogrešnih, da li pravih? Smisao besmisla je da te unazadi, obezvredi, da izgubiš svoju suštinu, postojanost verovanja u red jednog smisla. Besmisao nastaje kada se obezvredi na bilo koji način ono u šta veruješ najprirodnije, Najčistije. najvernije. Ono šta bi dana sutra branio svojim životom...Platio glavom. Smisao besmisla je da nas nauči vrednosti onoga sta smatramo smislom, i njegovim prisustvom, shvatamo šta znači kada smo lišeni smislenog u životu svom. Smisao besmisla je da vidiš u čemu si jak. U čemu si slab. Da u opštem besmislu, se uhvatiš za ono, za sta se drzati nemas i da opet ne izgubis smislenost u svom besmislu. Mozda jeste filozofski, ali ko razume, ja verujem da shvatice. ♥
 
Šta je smisao besmisla pitam ja Vas...

Ispunjen dan?

Voljena osoba?

Osmeh na licu prilikom buđenja?

Da poplaćamo sve račune?

Koračamo tako danima upetljavajući se u potpuno ne bitne stvari pa se onda oko istih vrtimo kao na ringišpilu.

Idemo od problema do problema kao od tezge do tezge na pijaci.

Zarobljeni smo svakodnevnim rutinama i obavljamo ih kao roboti.Kao da smo daljinskim upravljačem usmereni ,navijeni.

Uče nas da se za prošlošću ne osvrćemo da za budućnost ne brinemo,da živimo u sadašnjosti a ista ta sadašnjost je okovana nekakvim trenucima kojih se ili sećamo ili ih planiramo.

Slavimo trenutke jer se bojimo večnosti...

Izmislili smo toliko proizvoda za produživanje lepote i života.Napokon i jesmo uspeli da produžimo životni vek.

Ali još niko nije uspeo da odgonetne smisao besmisla.

Probajte da odgonetnete...ako neko zna odgovor na pitanje koji je smisao besmisla želeo bih da ga pročitam.

Isto što nešto u ništavilu,život u smrti,plus u minusu...
 
Šta je smisao besmisla pitam ja Vas...

Ispunjen dan?

Voljena osoba?

Osmeh na licu prilikom buđenja?

Da poplaćamo sve račune?

Koračamo tako danima upetljavajući se u potpuno ne bitne stvari pa se onda oko istih vrtimo kao na ringišpilu.

Idemo od problema do problema kao od tezge do tezge na pijaci.

Zarobljeni smo svakodnevnim rutinama i obavljamo ih kao roboti.Kao da smo daljinskim upravljačem usmereni ,navijeni.

Uče nas da se za prošlošću ne osvrćemo da za budućnost ne brinemo,da živimo u sadašnjosti a ista ta sadašnjost je okovana nekakvim trenucima kojih se ili sećamo ili ih planiramo.

Slavimo trenutke jer se bojimo večnosti...

Izmislili smo toliko proizvoda za produživanje lepote i života.Napokon i jesmo uspeli da produžimo životni vek.

Ali još niko nije uspeo da odgonetne smisao besmisla.

Probajte da odgonetnete...ako neko zna odgovor na pitanje koji je smisao besmisla želeo bih da ga pročitam.

smisleno je sve što si napisao.
besmisleni su font i boja jer si time hteo da pojačaš smisao.
 
koji vam je kerec sa tolkim fontom..?

šta se derete tu

ok, ovako
smisao besmisla je zez pitanje, ali nije logički neumesno, kako bi se na prvi pogled reklo
(osim ako postavljač nije imao nameru da zeza)

u topiku iznad, citirao sam onoga, ko je ceo život posvetio Apsurdu.

U tom svetlu, besmisao je tu, da nas podseti na konačnost, na smrt.
Šta god mi uradili, šta god ova civilizacija (i ljudska vrsta) uradili - jednog dana će nas spržiti Sunce (Amdromeda, crna rupa, svemirska ptička, iz koje smo i ispali)
To što će se to desiti za koju milijardu godina, ne menja na apsurdu.

Ne menja činjenicu da će sve što sada vidimo, napravimo, sva čuda koja smišljamo kako bi ovaj kratak život rastegli, produžili..učinili lepšim - nestati kao najlon kesa na vatri.

Da li će neko obezebediti besmrtnost?
Ili će život biti produžen za 100..200 1000 godina?
Da li bi bilo smislenije da se dooobro umorimo od života i konačno kažemo "naživeo sam se, sada mogu u off"?
Ili će se sa pomeranjem te granice, razvlačiti i naša očekivanja?

Svejedno
Besmisao je drugo ime za smrt

A smrt je tu da nas podseti, da nam je data (data?) šansa da gledamo, mirišemo, jedemo, jebbemo, slušamo, plačemo, crtamo, skačemo, da se dosađujemo, divimo, pitamo, skitamo, svađamo, mirimo..da - živimo.
Da izvirimo iz mraka
da mrdnemo iz nemrdanja
Da pričamo iz nemosti, gledamo iz slepila, slušamo iz gluvoće - da osetimo.

Besmisao je san mrtvih
Njihov smisao je jedino da budu opet, makar malo živi, makar kao buba.

Smisao besmisla..nade beznađa, putevi bespuća, odgovori bez pitanja
 
Za mene bi smisao bio otkriti smisao besmisla.
Ides..Ne znas kuda..ne znas zasto ali ..ides..

Složila bih se sa ovim... Činjenica je
da se kroz život jednostavno ide... Ma koliko
puta da se desi nešto loše, život se jednostavno
nastavlja, ide dalje, i ide se dalje...

Život u vidu besmisla postoji ako se mi
ne trudimo da mu damo smisao... Najlakše
je reći da besmisao postoji, tj. da smisla nema...
 
kao kada si u totalnom mraku i krećeš se
i ne možeš da znaš ni kuda ni koliko brzo, jer je totalni mrak

a onda u daljini, neko upali slabušno svetlo, kao fiksnu tačku
i ti gledaš u nju i onda znaš svoje kretanje

eto ta tačka je Besmisao.

može lok
 
ranjeni Zoro;21835292kao kada si u totalnom mraku i krećeš se
i ne možeš da znaš ni kuda ni koliko brzo, jer je totalni mrak

a onda u daljini, neko upali slabušno svetlo, kao fiksnu tačku
i ti gledaš u nju i onda znaš svoje kretanje

eto ta tačka je Besmisao.

može lok

Pa nije ta tacka je dala smisao tvom kretanju,a ovo prvo sto si naveo moze biti ilustracija besmisla i njegov smisao-lutanje
 
Pa nije ta tacka je dala smisao tvom kretanju,a ovo prvo sto si naveo moze biti ilustracija besmisla i njegov smisao-lutanje

c.
besmisao je fenomen koji je potreban
Besmisao je pokretač

on je ono "dno" koje služi da se o njega odupreš

kada te ošine po glavi, onda shvatiš da je besmisao suočavanje sa smrću
a akda se suočiš, onda i odskočiš

malo bi glupo bilo da postoji samo smisao
smisao znači večnost
 

Back
Top