Pad u nesvest.
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Pad u nesvest.

Amorall nije na forumu
    Mudar covek ne kaze uvek ono sto misli ,aliuvek misli ono sto kaze.
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Podrazumevano Pad u nesvest.

Vozio sam bicikl kao i svaki skoro drugi dan i obicno kada vozim predjem razdaljinu od 10 km ,a zatim jos toliko nazad ,jer imam drustvo u drugom gradu. Ovo mi se desilo jednom kada sam ujutru ustao seo na stolicu i odjednom ne znam ni sam kako nasao sam se na podu cale me je upitao "Da li si dobro" i izbezumljeno me gledao ,a ja sam ga samo pogledao i rekao "Sta ti je cale " i zatim se nasmejao, ali to je bilo pre godinu dana. Danas mi se to ponovo desilo dok sam vozio bicikl na nadvoznjaku sam zastao da se odmorim kao i svaki put kad se popenjem i odjednom imao sam jako velik puls nakon toga sam video da nesto nije u redu ,nakon 2-3 min kao da je sve nestalo ,a ja sam se nasao dole lezeci tako pored bicikla i telefona koji je pao, nisam imao predstavu ni kada sam pao niti kako sam pao ,tacnije nemam predstavu sta se tada desilo u tih 2-3 minuta koje sam prelezao dole ,ali video sam da sam na nadvoznjaku mogao da poginem jer sam se iskrecio na sve cetiri a kola su prolazila dok su vozaci izbezumljeno gledali u mene. Tada sam shvatio da sam cak mogao da poginem,ali ne razumem zbog cega odjedom tako padoh u nesvest? Imao sam srece danas. Mozda mi je pao secer ili pukao pritisak prek onormale . Da li je neko imao slicna iskustva? Malo sam isprepletao desavanja od danas i pre oko godinu dana ,ali skontacete.

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    350

Podrazumevano Re: Pad u nesvest.

Vidim da nisi posetio lekara,a bilo bi dobro,znas!...

Amorall nije na forumu
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Nemam pojima poseticu da vidim da nije do pritiska ili je zbog potresa mozga ,ali njega sam imao pre 7-8 godina. Ne znam kakva su iskustva drugi imali po pitanju ovoga voleo bih da procitam ?

gost 203942 nije na forumu
    учим се на туђим грешкама
    Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Amorall Pogledaj poruku
    Vozio sam bicikl kao i svaki skoro drugi dan i obicno kada vozim predjem razdaljinu od 10 km ,a zatim jos toliko nazad ,jer imam drustvo u drugom gradu. Ovo mi se desilo jednom kada sam ujutru ustao seo na stolicu i odjednom ne znam ni sam kako nasao sam se na podu cale me je upitao "Da li si dobro" i izbezumljeno me gledao ,a ja sam ga samo pogledao i rekao "Sta ti je cale " i zatim se nasmejao, ali to je bilo pre godinu dana. Danas mi se to ponovo desilo dok sam vozio bicikl na nadvoznjaku sam zastao da se odmorim kao i svaki put kad se popenjem i odjednom imao sam jako velik puls nakon toga sam video da nesto nije u redu ,nakon 2-3 min kao da je sve nestalo ,a ja sam se nasao dole lezeci tako pored bicikla i telefona koji je pao, nisam imao predstavu ni kada sam pao niti kako sam pao ,tacnije nemam predstavu sta se tada desilo u tih 2-3 minuta koje sam prelezao dole ,ali video sam da sam na nadvoznjaku mogao da poginem jer sam se iskrecio na sve cetiri a kola su prolazila dok su vozaci izbezumljeno gledali u mene. Tada sam shvatio da sam cak mogao da poginem,ali ne razumem zbog cega odjedom tako padoh u nesvest? Imao sam srece danas. Mozda mi je pao secer ili pukao pritisak prek onormale . Da li je neko imao slicna iskustva? Malo sam isprepletao desavanja od danas i pre oko godinu dana ,ali skontacete.
    Prvi tvoj slucaj gubljenja svesti lici na Posturalnu hipotenziju..tj.. Naglo ustanes ili sednes nakon duzeg lezanja i sva krv se slije u donje partije tela..nema dovoljno krvi za glavu i odatle nesvestica...

Drugi slucaj ti se desio u toku pojacanog fizickog napora i koliko vidim bilo je jako rizicno..

Definitivno moras na pregled..
    Za pocetak KKS, Standardne biohemijske analize i pregled kod neurologa..

Dok to sve ne obavis...
    Savetujem da ne vozis bicikl na tako duge relacije...
    Poslednji put ažurirao/la gost 203942 : 28.05.2012. u 00:10

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6275

Po opisu nemas kondicije i naglo ti skocio pritisak a verovatno i ne unosis dovoljno tecnosti i secera
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Amorall nije na forumu
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Moguce da je do pritiska ,mozda ne smem ni slano da jedem mnogo? Pokusacu da odem sto pre na preglede jer pre 7 godina sam imao i potres mozga. Sto se tice toga kad sam ustao i danas mi se desilo da mi pocrni pred ocima ,ali mislim da je to normalno kada se naglo ustane i da se to svima desava.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6275

pa desava se samo ako nesto nije u redu ako nam fali nesto organizmu i treba obratiti paznju na to
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Amorall nije na forumu
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Uput kod neurologa sam cuo da se ceka i do 3 meseca ,ali mislim da bih mogao preko drugarice odmah da sredim to. Ne znam koliko to kod vas traje ?

Početnik SvetMedicine (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Tvoj redosled je sledeci
    opsta praksa
    laboratorija
    internista
    neurolog
    ----a dalje kako ti kazu

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    257

Uput kod neurologa sam cuo da se ceka i do 3 meseca ,ali mislim da bih mogao preko drugarice odmah da sredim to. Ne znam koliko to kod vas traje ?
    Gde se ceka tri meseca ?odes kod lekara i das anamnezu, trazis uput on ti odmah napise,gde je problem?

Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jary Pogledaj poruku
    Gde se ceka tri meseca ?odes kod lekara i das anamnezu, trazis uput on ti odmah napise,gde je problem?
    upravo tako kod svog izabranog lekara odes i posle kratkkog pregleda sigurno ce te uputiti kod neurologa (makar i u okviru DZ)

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6275

a moze biti da je samo problem u jastuku i da krv ne dolazi do mozga kao sto bi trebalo sto ce retko koji lekar konstatovati

Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    a moze biti da je samo problem u jastuku i da krv ne dolazi do mozga kao sto bi trebalo sto ce retko koji lekar konstatovati
    ima onih koji ne koriste jastuk...sta s njima?

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6275

jos gore kad im je vrat pod naponom konstantno..i kad naglo ustanu crno pre ocima

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SvetMedicine Pogledaj poruku
    Tvoj redosled je sledeci
    opsta praksa
    laboratorija
    internista
    neurolog
    ----a dalje kako ti kazu
    Citat Original postavio SvetMedicine Pogledaj poruku
    ima onih koji ne koriste jastuk...sta s njima?
    Onda oni koriste ovaj tvoj redosled iz gornjeg posta...

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

meni se pad u nesvest desavao pri padu i onako niskog pritiska (90 sa 60 uobicajena vrednost). pad ispod ovih vrednosti nije svakodnevan, nego tako kao kod tebe, povremeno se desi. moze proci i dosta vremena. ja prepoznam trenutak tj. simptome pa sama sednem gde stignem.

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zLozi Pogledaj poruku
    meni se pad u nesvest desavao pri padu i onako niskog pritiska (90 sa 60 uobicajena vrednost). pad ispod ovih vrednosti nije svakodnevan, nego tako kao kod tebe, povremeno se desi. moze proci i dosta vremena. ja prepoznam trenutak tj. simptome pa sama sednem gde stignem.
    To je ujedno i nabolja profilaksa...
    Ipak savetujem da se kolega pregleda...

Slične teme

1. PAD
    Autor IJO u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.04.2005., 21:03
  2. Pad sistema - Kako da ga pokrenem
    Autor mbScorpio u forumu Hardver
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.02.2005., 22:42
  3. "pad Iraka"