Alfa 147

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.775
Gledam malo po internetu ovu alfu i zapade mi za oko da joj je cena kao i punticima, negde oko 2500 evra +/- ?? Malo sam zbunjen, u cemu je stvar, ipak su alfa i punto, iako i jedan i drugi italijani, nebo i zemlja... ???
 
Pa dobro to je relativno, neko i krsinu moze da ceni 3500... ali generalno me je nekako zacudila ta cena, dal' zbog dizajna (definitivno taj auto izgleda jako dobro), dal' zbog neceg drugog, ali ocekivao sam ipak malo visu cenu.

Odrzavalje, prve serije su imale puno decijih i ostalih bolesti, godista od 2005 pa na gore su dasta cenjenija
 
147mica ti je najlepsi nesumnjivo u toj klasi - kazi ga golf klasi , jedina mana alfina je trap , preosetljiv za nase puteve.
Imas od benzinaca u ponudi 1.6 i (2.0 koji se malo teze nalazi) , realno 2.0 ti je azdaja za karoseriju poput 147 mada se dosta pristojno pokazala i u 156.
Ukratko zabavna voznja, dosta nabija andrenalin ako ti je desna noga malo teza ;) , zvuk motora je skroz kul, tu nema sta.
Potrosnja negde oko 12 litara gradske voznje uz neko zustrije tu i tamo stiskanje gasa.
Kazem ti , na delove trapa najvise se obraca paznja i menjaju se spone,stabilizatori,ramena, barem 2-3 puta godisnje ako neces da se otvaras previse :)
Ono sto je dobro , sto ti delovi trapa ni jedan ne prelazi vise od 2000 dinara po komadu u zavisnosti sta uzimas, sponu ili slicno....

Buduci da sam vlasnik 156tice mogu da ti kazem da je veliki servis oko 28 000 , znaci da ti se sve zameni , full.
od ulja ti ide , selenia 20k , koju obavezno samo alfa koristi , mozes i druga ulja ali ovo ti je fabricko preporuceno.

E da i obrati paznju na VARIATOR FAZE , prepoznaces taj zvuk kao klaparanje dizel motora , prilikom rada i paljenja.
Remont varijatora koji se ne preporucuje je 60e , a nov ti je negde oko 200e.
To je jedina skuplja zajebancija na tom autu. Plin podnosi odlicno twin spark.

JTD MOTOR VEC PREZVAKANO 2000 PUTA , MALI POTROSAC ALI MANE PLIVAJUCI ZAMAJAC,FAP FILTER I OSTALA DIZEL SRA*NJA
 
Ajd i ja da se ukljucim. Na 2.0 ts cesto strada radilica, koja je najtrazeniji deo za Alfe, uzrok, silovanje motora :)

Sto se tice varijatora, postoje dva tipa, stari, i novi, koji se navodno ne kvari. Ovaj novi je duplo skuplji.

Ostalo je vec prezvakano u drugoj (glavnoj) temi.

PS

Remont varijatora cesto spasava stvar, jer obicno nastrada nekakva opruga u njemu, koja je u stvari i glavni krivac za njegov nepravilni rad. U slucaju da su nastradali zupcanici, nema mu pomoci.
 
Alfa Romeo 147 - sjajni motori, ali vešanje nije ni blizu sportskog. Ipak, uživanje je za Alfiste zagarantovano. Nije baš porodični automobil, malo mesta na zadnjoj klupi i malo mesta u gepeku.
Alfa 147 ima tehničke sličnosti sa Alfom 156,najveće slićnosti su benzinski motori sa dve svećice po cilindru i varijabilnim vremenom otvaranja ventila i JTD dizel motora sa savremenim common rail sistemima.

http://www.pmlautomobili.com/automobili/alfa_romeo/alfa_romeo_147.html
 
Alfa 147 JTD best buy.

Za 2500 moze da se nadje solidan primerak + reg + veliki servis ... racunaj 3000 da vozis i ne mislis.

Ja sam skoro kupio JTD, potrosnja po beogradskim guzvama do 8.5l/100km na otvorenom 5L.
 
Alfa Romeo 147 - sjajni motori, ali vešanje nije ni blizu sportskog. Ipak, uživanje je za Alfiste zagarantovano. Nije baš porodični automobil, malo mesta na zadnjoj klupi i malo mesta u gepeku.
Alfa 147 ima tehničke sličnosti sa Alfom 156,najveće slićnosti su benzinski motori sa dve svećice po cilindru i varijabilnim vremenom otvaranja ventila i JTD dizel motora sa savremenim common rail sistemima.

http://www.pmlautomobili.com/automobili/alfa_romeo/alfa_romeo_147.html

Posle prve recenice sam batalio da citam! Napred 2x trougla ramena, pozadi multi link, i to nije sportsko vesanje?!
 
meni ovo nije jasno ,, Na 4 - cilindričnih motora napravljenih do aprila 2002., mogući slabiji zupčasti kajševi. Uzroci ubrzanog habanje kajša, koji se može pokidati. ,, koja razlika kaisa od nekog drugog tipa auta
 
Ima tu puno gluposti, necu da nabrajam sve. Ono sto upada u oci je veoma visoka cena rezervnih delova, sto nije istina, ako izuzmemo trap, mada delovi trapa nisu jeftini ni za VW ni za BMW, itd. Slabiji kais koji se menja na 60k km?! Na svim vozilima se menja na 60k km. Kod jtd-a problemi sa zamajcem posle predjenih 80k km, itd.
 
Alfa je preskupa za orzavanje, u odnosu na Golfa 2. Te price da je Alfa skupa su ostale jos od pre 20-30 godina, kad je za Golfa veliki servis kostao 50 DM, a za Alfu 300DM.

Sad su cene servisa i delova za Alfu veoma slicne sa ostalim vozilima tog godista i klase.

I ti famozni trapovi, koliko sam cuo moze da se uradi za maximalno 200e, i da si miran godinama.
 
Планирам купити крајем лета Алфу 147 за цифру од 3,500 до 4.500 евра. Може ли се за те новце купити одличан примерак аута? Углавном гледам наше сајтове половниаутомобили и мојауто. Има ли неко препоруку где да још да тражим ауто где би га купио? Засад само меркам и ослушкујем...
 
Дал бензинац или дизел. Ови први су јефтинији за 1000 евра и више за исто годиште. Дизел је на добром гласу.
 
Километри се штелују тако да ту ставку баш и не зарезујем превише. Битно да је ауто исправан и поуздан. Смешно мало годишње км бих прелазио. Данас је много кршева на тржишту лепо улицканих и дотераних и не знам више коме да верујем.
 

Back
Top