"Zidojče cajtung": Mali Sloba na putu ka vlasti

bugmenot

Primećen član
Banovan
Poruka
779
"Mali Sloba na putu ka vlasti", naslov je članka minhenskog dnevnika "Zidojče cajtung" o tome kako su "srpski socijalisti udvostručili broj svojih poslanika u parlamentu, a šef stranke Ivica Dačić sada želi da postane premijer".

"Na funkciji ministra unutrašnjih poslova, Dačić se pokazao kao pravi maher", navodi list i ocenjuje da je to što je Srbija u rekordnom vremenu ispunila bezbednosne standarde za ukidanje viza za zemlje šengenske zone, pre svega

Dačićeva zasluga.

"Često je uspevao da u borbi protiv mafije, koja je godinama bila u sprezi sa državom, postigne velike uspehe. Za vreme njegovog mandata, uhapšeno je više lica povezanih sa atentatom na prozapadnog premijera Zorana Đinđića",
podseća list.

Iz Vašingtona je dobio mnogo pohvala zbog uspešnog rada na suzbijanju prekoganične trgovine drogom. U Briselu ga često primaju, jer nosi agendu Evropske unije, prenosi Dojče Vele.

"O prošlosti najčešće - ćuti", konstatuje Zidojče cajtung i podseća da je Dačić devedesetih godina Miloševiću služio kao portparol i važio kao saodgovoran za ratnohuškačku politiku svoje zemlje protiv Bosne, Hrvatske i Kosova. Na kraju je režim i Srbiju sunovratio u jad i bedu", piše Zidojče cajtung.

List navodi da Dačić do danas odbijao da se izvini.

"U međuvremenu je mali Sloba, kako ga zovu mediji u Beogradu, postao pragmatičar. Na predsedničkim izborima 2004. još je tonom ubeđenja govorio da Kosovo doveka mora ostati deo Srbije. Danas misli da Srbija ne može da se bori protiv celog sveta i da mora da sledi realističku politiku. Iza toga se krije
ideja o podeli Kosova", konstatuje list i dodaje da Dačić smatra da samo tako Srbija neće izgubiti obraz.

Minhenski list ističe i da se Dačić u poslednjoj predizbornoj kampanji poslužio nacionalističkom retorikom i pretio oružjem za slučaj da kosovska vlada pokuša da sever Kosova silom podvede pod svoju kontrolu".
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/320890/Zidojce-cajtung-Mali-Sloba-na-putu-ka-vlasti

Dzaba nemci pisu kad smo slepi kod ociju.
 
Председник Слободан Милошевић...

milosevic.jpg


... и његов наследник (надам се и будући премијер) Ивица Дачић!

ivica-dacic.jpg
 
Sloba je bio uzasna komunjarska, jugoslovenska tikva, koja je kriminalizovala nase gradove i sela, propastila dosta toga u drzavi i pasila hrvate poraza.
On je takav kkakv je, oko 1000 puta bolji od ovih sad. Pa sad racunejte kakvi su ovi.
"Југословенска комуњарска тиква" како си га већ назвао је водио одбрамбени рат за очување Југославије и одбрану српског народа у Хрватској и БиХ. За то му се мора одати признање, јер је управо захваљујући њему добар део Срба с оне стране Дрине и Дунава спашен од погрома.
Даље, како су то криминализовани српски градови и села? Шта је то режим Председника Милошевића "криминализовао", па да то можеш одговорно тврдити?
А Хрвати нису разнети као што је требало да буду само захваљујући тврдоглавим мазгама попут Мартића. Јел га Слоба терао да одбије план З-4? Јел га Слоба терао да побегне из Книна? Не, наравно.
 
За то му се мора одати признање, јер је управо захваљујући њему добар део Срба с оне стране Дрине и Дунава спашен од погрома.

Tako je, to je bio uzrok sankcija, što je pomagao srbe u Bosni. I nije milošević doveo srbiju u jad i bedu, nego upravo nemci, amerikanci sa šiptarima , muslimanima i kurvatima, jer nije dao da srbi budu uništeni u naletu i što se borio protiv šiptarskog terorizma.
 
Tako je, to je bio uzrok sankcija, što je pomagao srbe u Bosni. I nije milošević doveo srbiju u jad i bedu, nego upravo nemci, amerikanci sa šiptarima , muslimanima i kurvatima, jer nije dao da srbi, budu uništeni u naletu.
Управо тако, Немци са својим пакетима наоружања за усташке формације, Амери са својим плановима за Босну и остала евро-братија.
Све су они закували.
 
Управо тако, Немци са својим пакетима наоружања за усташке формације, Амери са својим плановима за Босну и остала евро-братија.
Све су они закували.

A najjače je kad kažu da je zaslužan za "ratnoshuškačku" politiku protiv "kosova" koje je deo srbije. Koja su ti nemci cinična gamad i fukara to svet nije video.
 
"Југословенска комуњарска тиква" како си га већ назвао је водио одбрамбени рат за очување Југославије и одбрану српског народа у Хрватској и БиХ. За то му се мора одати признање, јер је управо захваљујући њему добар део Срба с оне стране Дрине и Дунава спашен од погрома.
Даље, како су то криминализовани српски градови и села? Шта је то режим Председника Милошевића "криминализовао", па да то можеш одговорно тврдити?
А Хрвати нису разнети као што је требало да буду само захваљујући тврдоглавим мазгама попут Мартића. Јел га Слоба терао да одбије план З-4? Јел га Слоба терао да побегне из Книна? Не, наравно.

Najvise je vodo rqat za ocuvanje druge , titove ,kili hrvatske juglsovaije. A to se vidi i po rezultatima.
Hrvate je on licno spasio.. A sto se tice kriminalizacije cele Srbije, verujem da ne treba nista dodavati. Ti znas koliko je bilo pucnjave u Srbiji tih godina, i koliko se sljama nagomilalo tada. E sad , ako si jugosloven, toje druga stvar.
I opet ti kazem on takav kakav je, 1000 puta je bolji od ovih danas. A inace, niko ne spori da je vodio odbrambene ratove. Al mu je cilj bio juglslavija, a ne srpski narod i Srbija.
 
Poslednja izmena:
Председник Слободан Милошевић...

milosevic.jpg

... и његов наследник (надам се и будући премијер) Ивица Дачић!

ivica-dacic.jpg
Да у њему има барем мало Слобе он би заштитио покојну Борку Вучић која покушала да раскринка поспетооктобарски олош који је ојадио Србију.
Спречио би и хапшење Милована Бојића.

Штити криминалце „навијачке“ групе алкатраз.
Никад СПС није био исто што и Слободан Милошевић. Годинама су уништавали његов углед у народу.
А тек он изјаве Мркоњића „како би и Слоба био са ДС-ом у власти“. Само блате његове име.
 
Ti znas koliko je bilo pucnjave u Srbiji tih godina, i koliko se sljama nagomilalo tada. E sad , ako si jugosloven, toje druga stvar.
То је природна последица преласка из социјализма у капитализам и првобитне акумулације капитала. Није Србија и Милошевић ексклузива што се тога тиче, тако је било и у Русији и у Бугарској и у свим земљама источног блока.

Уопште тако су изгледале и све западне земље када је капитализам успостављен. Једино што је у то време било мање оружја.
 
Само привремено. Доћи ће дан кад ће уз све уз државне почасти и уз православне обичаје бити пренет у алеју великана и бити поздрављен плотуном од стране гардиста.

Је л’ знаш да на Милошевићев ковчег није посута земља? Само је покривен плочом. Дакле његово тело је у Пожаревцу само привремено.
 
Да у њему има барем мало Слобе он би заштитио покојну Борку Вучић која покушала да раскринка поспетооктобарски олош који је ојадио Србију.
Спречио би и хапшење Милована Бојића.

Штити криминалце „навијачке“ групе алкатраз.
Никад СПС није био исто што и Слободан Милошевић. Годинама су уништавали његов углед у народу.
А тек он изјаве Мркоњића „како би и Слоба био са ДС-ом у власти“. Само блате његове име.

Ајде бре не лапрдај него гласај за ИЗДАЈНИКА КОЈИ ЈЕ ПРОДАО КУМА
 
То је природна последица преласка из социјализма у капитализам и првобитне акумулације капитала. Није Србија и Милошевић ексклузива што се тога тиче, тако је било и у Русији и у Бугарској и у свим земљама источног блока.

Уопште тако су изгледале и све западне земље када је капитализам успостављен. Једино што је у то време било мање оружја.

Kapitalizam u Nemackoj nema ikakve veze sa Kapitalizmom u Svedskoj, a ni jedan ni drugi nemaju nikakve veze sa onim u SAD. A ovde je bio oaj divlji, krajnje liberalni kapitalizam, koji zaista podseca na onaj u SAD s pocetka proslog veka. No ni jedna ni drugi ni treci sasvim su nesto suprotno od onig u Kini, a Maleziji da i ne govorim. Na to dodaj potpuno drugaciji kaptalizam u japanu od svih ovih.
Vec sam probao da ti objasnim to.
Isto tako je i sa komunizmom. Onaj kod nas, dosta je drugaciji od komunizma Pola Pota a i od onog u SSSR ,, pa i od onog u Albaniji.... u Poljskoj, Madjarskoj, Cehosovackoj i istocnoj nemackoj je bio slican, jer je s iste strane i instaliran.
Eto vidis, u istocnoj nemackoj nije bilo toliko pucnjave , ko kod nas.
Pa vidis Vlako, nisi u pravu. Mogao je to da spreci, da nije bilo interesnih grupa JULa i ostalih.
I dalje su njegovi bogatasi u igri. Isto taako anacionalni jugosloveni ko i on sam....
A opet, on takav kakav je, 1000 puta je bolji od ovih.
 
Ајде бре не лапрдај него гласај за ИЗДАЈНИКА КОЈИ ЈЕ ПРОДАО КУМА
Није Шешељ кум Николићу него Николић њему. Нема исту тежину.

А како га је то продао? Тако што се оглушио о његове наредбе? :D

А шта је Чода урадио? :D
 
Poslednja izmena:
Kapitalizam u Nemackoj nema ikakve veze sa Kapitalizmom u Svedskoj, a ni jedan ni drugi nemaju nikakve veze sa onim u SAD. A ovde je bio oaj divlji, krajnje liberalni kapitalizam, koji zaista podseca na onaj u SAD s pocetka proslog veka. No ni jedna ni drugi ni treci sasvim su nesto suprotno od onig u Kini, a Maleziji da i ne govorim. Na to dodaj potpuno drugaciji kaptalizam u japanu od svih ovih.
Vec sam probao da ti objasnim to.
Isto tako je i sa komunizmom. Onaj kod nas, dosta je drugaciji od komunizma Pola Pota a i od onog u SSSR ,, pa i od onog u Albaniji.... u Poljskoj, Madjarskoj, Cehosovackoj i istocnoj nemackoj je bio slican, jer je s iste strane i instaliran.
Eto vidis, u istocnoj nemackoj nije bilo toliko pucnjave , ko kod nas.
Pa vidis Vlako, nisi u pravu. Mogao je to da spreci, da nije bilo interesnih grupa JULa i ostalih.
I dalje su njegovi bogatasi u igri. Isto taako anacionalni jugosloveni ko i on sam....
A opet, on takav kakav je, 1000 puta je bolji od ovih.
Мислим да грешиш. Кина је са реформама почела још 70-их година. А источна Немачка је одмах интегрисана у већ развијену капиталистичку земљу.
Још нешто у вези Кине, она никада није кренула у политичке реформе, а ми смо на то били приморани.
Никако то није иста ситуација.

И не само у Америци, и у Француској и у ВБ су у почетку капитализма масовне пљачке, убиства, проституција биле редовне појаве. Па ко би колонизовао Америку и Аустралију да није било њих? :hahaha:
 
Али желим нешто да вам САОПШТИМ!

Када сте ИЗВЕЛИ ДРЖАВНИ УДАР и рушили ,палили И КРАЛИ намештај

То сте назвали РЕВОЛУЦИЈОМ ,цели свет вам је честитао,беле латице вам стављао под ноге

ЕВРОПА И САМО ЕВРОПА ,пуна су вам уста била ЕВРОПЕ док сте УНИШТАВЛИ СРБИЈУ

Е ,сада је касно

Што би рекао Шешељ :

"Сада ћете појести сва г.овна која сте изасрали"
 
A najjače je kad kažu da je zaslužan za "ratnoshuškačku" politiku protiv "kosova" koje je deo srbije. Koja su ti nemci cinična gamad i fukara to svet nije video.
То је тек врхинац цинизма запада, ОВК убија и растерује косовске Србе, а Слоба им не ваља јер убија те ОВК терористе.
Трагикомично, али ти то је стање духа на западу и у њиховој штампи, изгледа.

Да у њему има барем мало Слобе он би заштитио покојну Борку Вучић која покушала да раскринка поспетооктобарски олош који је ојадио Србију.
Спречио би и хапшење Милована Бојића.

Штити криминалце „навијачке“ групе алкатраз.
Никад СПС није био исто што и Слободан Милошевић. Годинама су уништавали његов углед у народу.
А тек он изјаве Мркоњића „како би и Слоба био са ДС-ом у власти“. Само блате његове име.
Да ти кажем ја сад нешто, Борка је часно обављала своје функције на власти, а још часније је радила на разоткривању ДОС-овских каубојски одрађених приватизација. Подсетићу те и да је била народни посланик у сазиву Скупштине Србије 2007. године, а мислим и касније, све до смрти. Дакле, није морао Ивица да је штити, већ је била заштићена имунитетом.
Што се тиче "Алкатраза", не знам шта и како су они радили, знам само да то што се тај Вавић појавио на слици поред Ивице не значи само по себи баш ништа, понајмање да га он штити.
А заиста бих волео да ми нађеш где је Мркоња рекао да би и Слоба са ДС био у власти. Додуше, не знам да ли ти је познато, али водили су се једно време преговори СПС и ДС након парламентарних избора 1993. године о формирању владе.

То је природна последица преласка из социјализма у капитализам и првобитне акумулације капитала. Није Србија и Милошевић ексклузива што се тога тиче, тако је било и у Русији и у Бугарској и у свим земљама источног блока.
Уопште тако су изгледале и све западне земље када је капитализам успостављен. Једино што је у то време било мање оружја.
Тачно тако. Познајем човека који је имао ућжасна искуства са бугарским ауто-бандама (тако су их прозвали тамошњи медији тада) чији су чланови крали аутомобиле туристима кад год би ови правили паузу на путу. Да не говорим о пуцњави коју је тај мој познаник искусио на аутопуту за Софију, једна од тих ауто-банди се задесила на истом аутопуту и почела са пуцњавом по његовим колима. Једва је извукао живу главу.
 
Али желим нешто да вам САОПШТИМ!

Када сте ИЗВЕЛИ ДРЖАВНИ УДАР и рушили ,палили И КРАЛИ намештај

То сте назвали РЕВОЛУЦИЈОМ ,цели свет вам је честитао,беле латице вам стављао под ноге

ЕВРОПА И САМО ЕВРОПА ,пуна су вам уста била ЕВРОПЕ док сте УНИШТАВЛИ СРБИЈУ
Теби је ДБ Капо већ одговорио:
A kako komentarišeš reči tvog pijanog koferčeta ?

Takođe, Nikolić mora da zna da ne mogu u koaliciju s onima koji su za prekid pregovora sa EU.
Za sve te preokrete nisam spreman!
Ovo znači da Nikolilć nije zadrt EU-ropejac kao Dačić !!!
Да ти кажем ја сад нешто, Борка је часно обављала своје функције на власти, а још часније је радила на разоткривању ДОС-овских каубојски одрађених приватизација. Подсетићу те и да је била народни посланик у сазиву Скупштине Србије 2007. године, а мислим и касније, све до смрти. Дакле, није морао Ивица да је штити, већ је била заштићена имунитетом.
Што се тиче "Алкатраза", не знам шта и како су они радили, знам само да то што се тај Вавић појавио на слици поред Ивице не значи само по себи баш ништа, понајмање да га он штити.
А заиста бих волео да ми нађеш где је Мркоња рекао да би и Слоба са ДС био у власти. Додуше, не знам да ли ти је познато, али водили су се једно време преговори СПС и ДС након парламентарних избора 1993. године о формирању владе.
http://www.izjave.net/article/660
Сигуран сам у то. Пуно новина које смо увели после његове смрти биле су управо на трагу његових размишљања. Дакле, Слободан Милошевић је био творац и идеолог и ове данашње коалиције коју правимо. Вероватно би Слободан Милошевић био још продуктивнији.
Милутин Мркоњић, потпредседник СПС-а, на питање да ли би "СПС била на власти са ДС и Г17 је Милошевић жив", "Блиц"
Тачно тако. Познајем човека који је имао ућжасна искуства са бугарским ауто-бандама (тако су их прозвали тамошњи медији тада) чији су чланови крали аутомобиле туристима кад год би ови правили паузу на путу. Да не говорим о пуцњави коју је тај мој познаник искусио на аутопуту за Софију, једна од тих ауто-банди се задесила на истом аутопуту и почела са пуцњавом по његовим колима. Једва је извукао живу главу.
Зато ја говорим да је страх бирача у Србији о „повратку на старо“ неоправдан.
 
Najvise je vodo rqat za ocuvanje druge , titove ,kili hrvatske juglsovaije. A to se vidi i po rezultatima.
Hrvate je on licno spasio.. A sto se tice kriminalizacije cele Srbije, verujem da ne treba nista dodavati. Ti znas koliko je bilo pucnjave u Srbiji tih godina, i koliko se sljama nagomilalo tada. E sad , ako si jugosloven, toje druga stvar.
I opet ti kazem on takav kakav je, 1000 puta je bolji od ovih danas. A inace, niko ne spori da je vodio odbrambene ratove. Al mu je cilj bio juglslavija, a ne srpski narod i Srbija.

Odbrambene , jašta nego odbrambene , da odbrani interese onih koji su ga doveli na vlast .. a Ivan Stambolić, prvobitni mentor, završio u kreču ..
 
Kapitalizam u Nemackoj nema ikakve veze sa Kapitalizmom u Svedskoj, a ni jedan ni drugi nemaju nikakve veze sa onim u SAD. A ovde je bio oaj divlji, krajnje liberalni kapitalizam, koji zaista podseca na onaj u SAD s pocetka proslog veka. No ni jedna ni drugi ni treci sasvim su nesto suprotno od onig u Kini, a Maleziji da i ne govorim. Na to dodaj potpuno drugaciji kaptalizam u japanu od svih ovih.
Vec sam probao da ti objasnim to.
Isto tako je i sa komunizmom. Onaj kod nas, dosta je drugaciji od komunizma Pola Pota a i od onog u SSSR ,, pa i od onog u Albaniji.... u Poljskoj, Madjarskoj, Cehosovackoj i istocnoj nemackoj je bio slican, jer je s iste strane i instaliran.
Eto vidis, u istocnoj nemackoj nije bilo toliko pucnjave , ko kod nas.
Pa vidis Vlako, nisi u pravu. Mogao je to da spreci, da nije bilo interesnih grupa JULa i ostalih.
I dalje su njegovi bogatasi u igri. Isto taako anacionalni jugosloveni ko i on sam....
A opet, on takav kakav je, 1000 puta je bolji od ovih.

Zar je važno koji su njegovi lični motivi, njegov je bio vlast , važno je koju je politiku sprovodio ,
a sporovdio je agresivnu nacionalističku politiku , Šešelj mu je bio omiljeni 'opozicionar' ..
 
Управо тако, Немци са својим пакетима наоружања за усташке формације, Амери са својим плановима за Босну и остала евро-братија.
Све су они закували.

Zar Milošević nije 1995. bio za Amerikance Mirotvorac, nego se kasnije nisu našli oko Kosova , kad je tu puklo onda su mu izvadili i BiH ..
 

Back
Top