Poništeni izbori u Nišu

Vaaltazar

Zainteresovan član
Poruka
458
Gradska izborna komisija poništila je glasanje na 17 biračkih mesta, što ozbiljno dovodi u pitanje i ukupne rezultate izbora za Skupštinu grada.

Kako je Južnim vestima potvrdila predsednica GIK Jasmina Krstić, uglavnom je reč o utvrđenom višku glasačkih listića u kutijama.

- Pretpostavka, je da je reč o greškama članova Biračkih komisija. Pošto su bila 4 spiska, moguće je jednostavno da član Komisije propusti da zaokruži da je građanin glasao. Njemu izdaju listiće, on ih ubaci u kutije i posle suštinski imamo višak listića - pojašnjava Krstić.

Krstić kaže da je GIK veoma teško doneo odluku o poništenju izbora, ali da bi, kako kaže, svaka drugačija odluka bila kršenje zakona.

Ona nije znala da kaže koliko je birača upisano u spiskove na mestima gde će izbori biti poništeni, ali se nezvanično pominje cifra od preko 20.000 građana.

S obzirom da Niš ima 230.961 upisanog birača, moglo da dovede u pitanje i ukupne rezultate izbora za Skupštinu grada. Podsetimo, Nišlije su glasale na 173 biračka mesta, pa će suštinski izbori biti poništeni za oko 10 posto biračkog tela.

Za sada nije poznato ni kada će izbori biti ponovljeni.

- Ja se nadam da ćemo moći da uskladimo sa drugim krugom predsedničkih izbora i tako umanjimo troškove. Ali, zakon kaže da se izbori ponavljaju u roku od nedelju dana - kaže Krstić.

Za sutra je zakazan novi sastanak GIK nakon koga bi trebalo da budu razjašnjene sve nedoumice.

http://www.juznevesti.com/Politika/Ponisteni-izbori-u-Nisu.sr.html
 
"Pretpostavka, je da je reč o greškama članova Biračkih komisija. Pošto su bila 4 spiska, moguće je jednostavno da član Komisije propusti da zaokruži da je građanin glasao. Njemu izdaju listiće, on ih ubaci u kutije i posle suštinski imamo višak listića - pojašnjava Krstić."

Na mom izbornom mestu, svaki se glasac potpisivao ispred svake liste, tako da ja ne znam o kakvom zaokruzivanju ovaj prica. Izborna pravila su valjda ista na teritoriji cele drzave. Ili nisu?
 
Ma ti glasaš za Jošku zato što razmišljaš kao slovenac... :mrgreen:

bio-sam-da-uzmem-jafu.jpg


Od svih pro-evropskih kontrolora jedino LDP nije poslao sendviče svojima...
Valjda Čeda opet ostao kratak... ali smo partizanski delili, kome kašika, kome kajmak :D

Uzeh na kraju ono jastuče za lakše listanje listova kao uspomenu za Izobre 2012, trebaće partiji :D
 
"Pretpostavka, je da je reč o greškama članova Biračkih komisija. Pošto su bila 4 spiska, moguće je jednostavno da član Komisije propusti da zaokruži da je građanin glasao. Njemu izdaju listiće, on ih ubaci u kutije i posle suštinski imamo višak listića - pojašnjava Krstić."

Na mom izbornom mestu, svaki se glasac potpisivao ispred svake liste, tako da ja ne znam o kakvom zaokruzivanju ovaj prica. Izborna pravila su valjda ista na teritoriji cele drzave. Ili nisu?

Ma sve sami lopovi i vucibatine, nagomilali se da od njih nije moglo da se dise zamalo da ljud pocnu da padaju u nesvest od zagusljivosti.


Мени сунце сија што капиталиста није прошао цензус

Dobro bre Komuniskinjo, nemoj da si tak'a...! :roll: :lol: Briga me za kapitalizam i komunizam, on ostaje jos samo u tvojoj glavi. :tajna:

Daleko smo mi jos od toga.
 
Pa to nije bio bas sve komunizam, zadnjih 20 godina ipak nije iako su ljudi ostali ..pa isti.

to ja i kažem - ljudi ostali isti al se sistem promenio, ljudi i dalje misle da ih država štiti :lol:
ma šta misle - UBEDJENI SU!

Sele moja ljudi se nisu menjali još od grčkih filozofa...
Sve što su pričali onda važi i danas... jedino što danas imaš internet i mobilni... onda toga nije bilo...
 

Back
Top