ABORTUS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
to shto si rekla je krajnje sebichno...ali, uzasno sebichno jer ne smatram da je izivljavanje, izlazenje, zezanje bitnije od jednog zivota, jednog zivog bica. prosto mi je odvratno kad samo pomislim da ima osoba koje bi stavile zezanje ispred jednog zivog bica. pre bih ostala u 4 zida i poklonila svoj zivot detetu, ako bih se vec nashla u takvoj situaciji, nego da ubijem bice koje se razvija u meni.


i, nemam shta da zamishljam, imam takvu situaciju i ne fali mi nishta, kao shto sam vec napisala, samo malo vishe cenim taj zivot koji nastaje u stomaku majke

Pa gledaj možda jeste sebično....ali nije to samo zezanje....neko prosto nije spreman na to....prosto ne želi dete i njegovo pravo jeste da abortira.Tu mi sad možemo da polemišemo koliko hoćemo, ali to pravo niko nikome ne može da ospori....
 
Mislim da je abortus prihvatljiv ALI samo u određenim slučajevima, tipa, devojka je suviše mlada ( mada, umela je da širi noge a sad ne ume da se snađe sa detetom, ma VAŽI, mislim, što nije pazila, ali dobro sad... ako je previše mlada, bolje da ni ne rodi to dete nego da mu posle zagorvača život presviravajući... ) , zatim ako je silovana ( jer to dete nije plod ljubavi i stalno bi je podsećalo na taj nemili događaj, sem toga, ko zna kakav je poremećeni psihopata otac... ) i ako nešto nije ok sa detetom ( ali ako se to pouzdano zna, onda je možda bolje olakšati mu... ). Što se svega ostalog tiče, protiv abortusa sam. Ako neko sa svojih 20 i kusur godina nije sposoban da odgaji dete ( a toliko je neodgovoran da spava s nekim bez zaštite ), onda je bolje da ga rodi i odnese ga u sirotište, pa mu makar da neku šansu za život, nego da ga abortira i uništi odmah. Bio plod živ ili ne, po meni je abortus ubistvo i svako ko ga izvrši trebao bi da bude svestan toga. Znači, prihvatljiv je, ali samo u određenim okolnostima..

( govorim ovo kao osoba koja se, da su se neki ljudi malo više pitali, ne bi ni rodila. Dakle, da je moja mama bila pristalica abortusa, mene sada ne bi ni bilo xD E zato sam protiv! xD )
 
( mada, umela je da širi noge a sad ne ume da se snađe sa detetom, ma VAŽI, mislim, što nije pazila, ali dobro sad... ) ,

( a toliko je neodgovoran da spava s nekim bez zaštite )

Ne zaboravi da moze da se desi i onima koji su se pazili... postoji procenat devojaka koje zatrudne i pored upotrebe kondoma, pilula itd... tako da nemoj odmah da osudjujesh "zna da shiri noge ne zna da se shtiti"
 
Ko sto rekoh,znam da bi me tata,a verovatno i mama , podrzao,sta god da odlucim,pa i da rodim dete.

Ali ,verujem,da ako bih zatrudnela sada ili kroz 3 godine ne bih rodila dete...ne bih mogla ni da studiram,ni da zaradjujem novac za dete.I uspooorila bih studije,i ne bih mogla ni da izlazim...BIla bih vezana za dete.

A da ga dam u dom,pa pre bih se ubila nego to.:neutral:

Samo ne znam da li bih podnela abortus,psihicki.:neutral:
I ja sad svasta pricam..Da sam u toj situaciji,znala bih da neko bice zavisi od mene,i gledala drugacije ,i uopste fascinira me cinjenica da jednog dana mogu nekome da dam zivot.

Ali u ovim godinama ,to ne zelim.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da je svako dao neki svoj doprinos, mišljenje i komentar na ovu temu,
i da diskusija već počinje da se vrti u krug (a pritom je već detaljno obradjena) sa tendencijom svadjanja,
zatvaram ovu temu.
Što bi rekao Dovla - "Hvala na pažnji".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top