LG 52X usporava komp!?!

Skotina

Zainteresovan član
Poruka
437
Imam veliki problem sa cd romom a ne znam do cega je! Naime kada nesto kopiram sa cd-a kompijuter pocne da mi koci! To znam po muzici koju obavezno moram ugasiti (osim ako necu da slusam kako mi komp glumi jako loseg DJ-a), a i po usporenom radu! Medjutim, imao sam prilike da pozajmim od prijatelja dva rezaca (ne znam tacno koja) i sa njima je sve bilo ok! Nikakvo kocenje ili sta slicno! A cim sam vratio moj cd rom opet pocelo kocenje! Jos da napomenem da ovaj cd rom imam od kad imam i komp i da mi je oduvek ovako radio, samo mi je sad dop.izdelo vise!!! :x U cemu je problem? Da nije pokvaren?
 
prvo i prvo napisi sta se nalazi u tom tvom kompjuteru , zatim proveri da kada stavis cdrom u komp na kom je kanalu i da li je ukljucen DMA kontroler . dali ti cdrom sve ocita kako treba i dali ga racunar prepoznaje kako treba i koji koristis operacioni sistem?? :roll: :?: :roll:
mozda cdrom na njegovom zadnjem delu ima dzamper koji treba prebaciti recimo sa mastera obavezno na slave bez obzira dali ti se on nalazio uz hard ili na odvojenom kanalui jos nesto proveri kabl koji se prikljucuje kao treci na njega da nije okrenut mozda naopacke posto ti je on glavni za slusanje audio zvuka :idea: :idea: :idea:
 
Joj izvini ja zaboravio!
Evo ovako:
-duron 750MHz, 128MB SDRAM, ploca je neka Chaintech-ova (starija)...ostalo i nije bitno...
-Windows XP
-nemam pojma da li mi je ukljucen DMA (ne znam ni gde se to gleda)- pomoc bi mi ovde trebala
-nalazi se na odvojenom kanalu od harda
-racunar ga prepoznaje ok, cita normalno cd-ove
 
Zolika:
...jos nesto proveri kabl koji se prikljucuje kao treci na njega da nije okrenut mozda naopacke posto ti je on glavni za slusanje audio zvuka :idea: :idea: :idea:
I da napomenem, rekao sam da mi koci muzika dok kopiram nesto sa cd-a (recimo film), to znaci da mi koci muzika koju pustam sa harda a ne sa cd-a!!! Dakle taj audio kabl nema veze! :wink:
 
Slusaj racunar ti dobro radi i nemas potrebe nista da diras sasvim je normalno da ti racunar koci kada radis dve ili vise stvari na racunaru , pogotovu kad slusas muziku i kopiras sa cd-a jedan od razloga je sto imas malo memorije za takve stvari tih 128 mb rama je malo za XP da on moze bez problema da to radi , jos ako slucajno imas i neku integrisanu grafiku koja koristi deo sistemske memorije tek onda je malo.A to da ti se racunar lepo ponasa da kad stavis neki rezac to moze da se zahvali bufferu samog rezaca koji se krece izmedju 2 kod starijih i 16 mb kod novih rezaca . Preporucujem ti da nabavis barem jos 128 mb rama . Podesavanje dma kontrolera se radi u device menageru potrazis stavku : IDE atapi/atapi controlers i onda na ide primar i ide secundar chanels u propertisima podesis na : DMA if awaelabel i to ukoliko stoji na PIO mode only sejvujes i restartujes racunar . Rad racunara sa XP om moze da se poboljsa na jos par nacina jedan je da podesis rad racunara na best performance to se nalazi u My Computer > Propertis > Advanced > Performance > Settings > visual effects > adjust for best performance ( prilagodi racunar najboljim performansama za rad ) i apply , na istoj kartici settings > advanced > processor sheduling podesis na > adjust for best performans > background services i onda apply i ok . Nadam se da ce ti ovo sto sam napisao nesto pomoci ako nece onda ti je najbolje resenje da uzmes jos barem 128 mb rama normalno pod uslovom da ti cd rom radi normalno kada radi sam . Pozdrav 8) 8) 8)
 

Back
Top