Deca 1-3 godine (toddlers)

otimaju se i moji, ne brini
da vidis kako se npr on otima kad treba nos da se cisti sa onim usisivacem
prvo vristi, to ne mozete da zamislite dok ne cujete, para usi na kilometar
drugo koci se i otima kao da ga je zaposeo sam djavo
on mrse trse, pretvori se u godzilu
al jbg, kad se mora
opkoracim ga nogama, stisnem ga butinama, glavu jednom rukom prilepim i cisti nos :D
ja kad bih njega cekala da dodje sam da obavimo ono sto on nece, docekali bi duboku starost
 
otimaju se i moji, ne brini
da vidis kako se npr on otima kad treba nos da se cisti sa onim usisivacem
prvo vristi, to ne mozete da zamislite dok ne cujete, para usi na kilometar
drugo koci se i otima kao da ga je zaposeo sam djavo
on mrse trse, pretvori se u godzilu
al jbg, kad se mora
opkoracim ga nogama, stisnem ga butinama, glavu jednom rukom prilepim i cisti nos :D
ja kad bih njega cekala da dodje sam da obavimo ono sto on nece, docekali bi duboku starost

tacno te zamisljam... :lol: ... tako i ja... ahahahahahha... ni ne pitam... sam radim mehanicki
 
ma sta da ga pitam, eno imali su gripu pre nove godine, uzas zivi, prepuni sekreta
toliko da se spustio sekret dole, puca kad se zakaslju, na sve bolelo ga uvo, srecom nikada upale nikakve ali kaze dr nakupilo se sekreta i boli
mora usisavanje slinaca
i ko da ga pita jel hoce il nece i da ga molim pola dana....
obavim sta moram i zdravo
 
ma sta da ga pitam, eno imali su gripu pre nove godine, uzas zivi, prepuni sekreta
toliko da se spustio sekret dole, puca kad se zakaslju, na sve bolelo ga uvo, srecom nikada upale nikakve ali kaze dr nakupilo se sekreta i boli
mora usisavanje slinaca
i ko da ga pita jel hoce il nece i da ga molim pola dana....
obavim sta moram i zdravo

...ovako sam ja radila, pa kad sad nekom pricam, kazu mi da sam bezdusna, a ja samo radila da njima bude bolje i da se to sto pre obavi....
 
Glupo pitanje, ali moram da pitam, je l imao neko prpblema sa sečenjem noktiju na nogama?
Valjda sam je bocnula malo jer moram na nogama onim običnim makazama, ne onim za bebe i neće da čuje da joj priđem sad ni makazama za bebe.
Ne mogu ni na koju foru, ne mogu ni na silu jer se otima, mogu sad ozbiljno da je ubodem, a od skoro ne da ni noću. U snu oseti šta joj se sprema i krije nogu na koju sam se nameračila, a kad joj dosadim kao sad, probudi se i ili otpuzi dalje ili počne da plače. Bukvalno ne mogu da joj priđem, a nokti kao kandže.
Šta sad? :(

Ja sam mojoj deci nokte sekla dok spavaju. I na rukama i na nogama.
 
bolje da nisam usla na temu. kamo prava deteta, kamo sloboda izbora :sad2:
u kakve ce individue da izrastu, tako tlaceni i nepostovani?????

:malav:

Ja sam juce od moje drugarice, koja me u dusu zna, a vidimo se svega par puta godisnje, nismo bas blizu, dobila predivan kompliment. Pomenem ja tako njoj kako moji klinci idu vikendom kod babe i dede, kako vole a i kad nisu voleli, kad su umeli i da se pobune, boze moj, isli su... moram odmoriti...
Kaze ona:"Ti si mene bas prijatno iznenadila. Od tebe smo svi ocekivali da ces biti posesivna majka ali si skroz kul. Bas onako kako treba." :heart:
 
ma sta da ga pitam, eno imali su gripu pre nove godine, uzas zivi, prepuni sekreta
toliko da se spustio sekret dole, puca kad se zakaslju, na sve bolelo ga uvo, srecom nikada upale nikakve ali kaze dr nakupilo se sekreta i boli
mora usisavanje slinaca
i ko da ga pita jel hoce il nece i da ga molim pola dana....
obavim sta moram i zdravo
Ja imam tanke živce, nemam živaca da joj titram oko svake sitnice, već se uzdam malo i u svoj autoritet kad se smračim pa probam na foru odlučno i strogo niko te ništa nije pitao, mora. Posle se danima kajem i pokušavam da izgladim stvar jer se toliko isprepada da ne možeš da je umiriš. Nos očistim, ali ona toliko plače da joj se od plakanja nakupi tri puta više sekreta nego pre čišćenja. Posle čim vidi da joj spremam čišćenje počne da vrišti i plače, tu džaba i da počinješ da čistiš.
Nokte sam probala na silu da sečem, ali toliko se otima da mogu komotno prst da joj odsečem.
Eto, kad imam pomoć da je neko časkom pridrži da to traje što kraće, da se ne otima dugo i da brzo uspem da završim to bude dobro. Kad sam sama pa ne mogu da je obuzdam zažalim što mi je palo na pamet da se hvatam aspiratora ili makaza.

Ovo na foru ja tebi, ti igrački je palilo neko vreme, probaću sa ovim turpijama, sad sam u takvoj frci da ne znam šta me snašlo. Izbegavam i da pogledam kolike su joj kandže, čekam vaspitačice da pozovu socijalnu službu. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Imam pitanja vezana za bezbednost u kuci. Naime, mali treba da napuni godinu dana i poceo je da se puzanjem krece svuda po stanu, otvara fijoke, ormare i slicno. Htela ih da nabavim stitnike za otvaranje vrata ormana, fijoka i frizidera. Gde ste vi to nabavljali? NArucila sam neke koje igledaju nekvalitetno na sajtu www.zstitazadecu.com ali se ispostavilo da je to prevara i proizvodi nisu uopste stigli :eek:
 
Deca od 1- 3 godine :

FB_IMG_1534952787958.jpg


Bravo za klince koji nisu trcali za mamom u WC
 
Коментар на горњу фотку... нису само маме већ и тате у питању. Невероватно чим затворим врата почне вриска..:lol: А кад отворим врата осмех и радост.

Питање за маме... кад сте почели давати кравље млеко деци.. Ево мој има 14 месеци пије и даље АД млеко..
 
Коментар на горњу фотку... нису само маме већ и тате у питању. Невероватно чим затворим врата почне вриска..:lol: А кад отворим врата осмех и радост.

Питање за маме... кад сте почели давати кравље млеко деци.. Ево мој има 14 месеци пије и даље АД млеко..

Nikad!

I AD je kravlje mleko!
 
Коментар на горњу фотку... нису само маме већ и тате у питању. Невероватно чим затворим врата почне вриска..:lol: А кад отворим врата осмех и радост.

Питање за маме... кад сте почели давати кравље млеко деци.. Ево мој има 14 месеци пије и даље АД млеко..

Moj stariji sin je rođen u vreme sankcija, i pošto je čičak tada krenula u prvi razred, te nije imao ko da me edukuje o dojenju, počeo je da pije kravlje mleko sa tri meseca. Jer nam je pedijatar tada rekla da je bolja opcija 2/3 kravlje, nego adaptirano koje se dobija iz humanitarne pomoći.
Nisam primetila negativan uticaj kravljeg mleka na njegov razvoj. Nije bio bolešljiv, normalno se razvijao, te smatram da mu nije škodilo.

- - - - - - - - - -

Nikad!

I AD je kravlje mleko!

Kako nikad? Valjda piju deca mleko i kada prestanu sa dojenjem.
 
Nađite tekst prof. Hemijskog fakulteta gde razbija mitove o ishrani....u toj maloj retrospektivi zabluda na koje naseda moderan čovek, mleko i mlečni prpizvodi su među najkvalitetnijim proizvodima...meni je relevantnije kad takve podatke iznosi prof. hemje nego neki nutricionista...
 

Back
Top