alternativa
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: alternativa

valias
    Guest

Podrazumevano alternativa

Koristim Windows dosta dugo i nisam zadovoljan ovom porodicom operativnih sistema.Raspitivao sam se o LINUX-u i zeleo bih da probam to.Da li neko moze da mi preporuci neku distribuciju,da mi sugerise o kompatibilnosti sa softverima koji rade pod Windows-om i ,naravno, kaze svoja iskustva.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Probaj SuSe Linux 8.2

Obećava
    Učlanjen
    22.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ili Red Hat 8. Ako hoces da pokreces win programe (pa cak i neke igre) treba ti program Wine (emulator wind 32 sistema) i za igre mnOOOgo jaka masina

stef
    Guest

Podrazumevano preporuka

Vrlo je bitno da odaberes Linux sa dobrim boot menadzerom i lakom instalacijom.Probaj Mandrake 9.Instalacija je na srpskom jeziku.

Početnik
    Učlanjen
    05.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: alternativa

Citat Original postavio valias
    Koristim Windows dosta dugo i nisam zadovoljan ovom porodicom operativnih sistema.Raspitivao sam se o LINUX-u i zeleo bih da probam to.Da li neko moze da mi preporuci neku distribuciju,da mi sugerise o kompatibilnosti sa softverima koji rade pod Windows-om i ,naravno, kaze svoja iskustva.
    probaj SuSe 8.2. Instalacija kratko traje, a i zadovoljan sam njime. A moyes i u njemu pokrenuti virtualnu masinu i instalirati neki drugi os.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: alternativa

Citat Original postavio valias

E ovako...
    Prvo koliko si ti spreman da posvetis svoga vremana ucenju novog operatvnog sistema?
    Ako zelis da odmah radis cim ga instaliras, ako zelis da ti sam prepozna hardver..itd..onda je Mandrake ili SuSE, RedHat..itd.
    Cena je prenabudzenost i prenatrpanost, nesto sporiji rad od ostalih Linuxa.

Ako zelis da udjes u srz operativnog sistema, da skontas do najsitnijih detalja kako jedan OS funkcionise i da ga podesis do najsitnijih crevaca iskljucivo sa onim sto ti mislis da ti treba a ne neko drugi, ako mislis da drzis web i ostale servere i vezbas administraciju..onda Slackware ili Debian.
    Cena sigurna pogubljenost u prvih par meseci koriscenja Linuxa, oslabljen vid usled neprekidnog citanja dokumentacije ali posle mozes da se zoves hakerom...

Hehe, ovo sam malo karikirao ali distribucije se toliko mnogo razlikuju iako su u principu ista stvar..isti kernel sa istim programima ali su za nekog pocetnika nebo i zemlja..Slackware se podesava rucnim editovanjem konfiguracionihfajlova a Mandrake samo klik klik klik...

Iskustva...sve najlepse...Linux je toliko bolji, fleksibilniji sigurniji, brzi od onog drugog OS-a...

Skeptik
    Guest

Podrazumevano

Cuj rucno podesavanje konf fajlova
    Pa ja sam zbog Slacka pre 9 godina ucio C, posto su neke stvari mogle da prorade samo ako im malko popravis sors pa ih ponovo prekompajliras :wink:

Početnik
    Učlanjen
    27.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ljudi vidim da niko ovde ne prica o Gentoo !
    www.gentoo.org

Probajte to, instalacija ide preko interneta i sve se kompajluje bas za vas procesor. Provereno radi brze od ostalih distribucija i nema nikakvih nepotrebnih programa.

Malo podseca na ranije Debian distribucije ali sa dodirom 21. veka

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio Skeptik
    Pa ja sam zbog Slacka pre 9 godina ucio C, posto su neke stvari mogle da prorade samo ako im malko popravis sors pa ih ponovo prekompajliras :wink:
    Ahm...jel ti rece pre 9 godina.....
    Znas li ti koliko se toga izmenilo u Linux svetu za 9 godina???????

Skeptik
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio AxeZ
    Citat Original postavio Skeptik
    Ahm...jel ti rece pre 9 godina.....
    Znas li ti koliko se toga izmenilo u Linux svetu za 9 godina???????
    Ooo da, pa naravno da znam
    Samo sam primetio da je nekad bilo mnogo gore (ili lepse kako ko vec voli ) 8)

Slične teme

1. ...alternativa...?
    Autor Зоки u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 28.04.2009., 10:41
  2. GoGoData - alternativa?
    Autor Me1 u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.06.2007., 12:39
  3. Alternativa i preventiva
    Autor KOKO SHANELL u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1