Skoplje nudi Prištini vojnu pomoć

.-.. .--- ..- -... ---

Elita
Banovan
Poruka
22.671
SKOPLjE: Makedonija je spremna da pomogne NATO integracije vojnih snaga države Kosovo, iako ni Skoplje, zbog spora o imenu sa Grčkom, ne može da se domogne proklamovanog punopravnog članstva u Severnoatlantskoj vojnoj alijansi.

Za vreme posete Prištini, ministar vojni u Vladi Makedonije, Fatmir Besimi, najavio je prisniju susedsku saradnju u oblasti odbrane, po NATO standardima.

- Za makedonsko Ministarstvo odbrane od prioritetnog značaja su dobrosusedski odnosi sa Kosovom, kao i postizanje visokog nivoa saradnje u oblasti odbrane i bezbednosti dveju zemalja - izjavio je Besimi u Prištini


On je istakao značaj potpisivanja plana o bilateralnoj saradnji u ovoj godini, sa mogućnostima Kosova za korišćenja vojnog poligona Krivolak na jugu Makedonije, Regionalnog trening centra za komunikacije i Vojnomedicinskog centra.
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:367619-Skoplje-nudi-Pristini-vojnu-pomoc

Šiptarska veza. :per:
 
Uvlakačke budale.Neki ljudi preteruju sa slugeranjstvom i poltronstvom do besmisla.

Zanimljivo je da je čak i Albanija u javnosti distancirana po pitanju vojne pomoći Kosovu (druga stvar je šta se radi ispod žita), dok makedonski ministar nema nikakvih ograda po tom pitanju.

Kakav je u stvarnosti odnos snaga u Makedoniji između Makedonaca i Albanaca?

Mislim da će biti prilično zanimljivo sljedećih par godina u BJRM.
 
Zanimljivo je da je čak i Albanija u javnosti distancirana po pitanju vojne pomoći Kosovu (druga stvar je šta se radi ispod žita), dok makedonski ministar nema nikakvih ograda po tom pitanju.

Kakav je u stvarnosti odnos snaga u Makedoniji između Makedonaca i Albanaca?

Mislim da će biti prilično zanimljivo sljedećih par godina u BJRM.
U stvarnosti se mrze,s tim što su Makedonci tvrdoglavi i ne zaboravljaju.A to sve ne može nikako da bude zanimljivo.Šiptari u većini neće da rade i zavisno od države u kojoj žive od 40% pa naviše ljudi iz mlade populacije je nezaposleno,što je jako pogodno za razvoj kriminala kojem su inače porodično skloni.Balkan je jedna velika rupa.
 
U stvarnosti se mrze,s tim što su Makedonci tvrdoglavi i ne zaboravljaju.A to sve ne može nikako da bude zanimljivo.Šiptari u većini neće da rade i zavisno od države u kojoj žive od 40% pa naviše ljudi iz mlade populacije je nezaposleno,što je jako pogodno za razvoj kriminala kojem su inače porodično skloni.Balkan je jedna velika rupa.

Možda ne žele raditi u Makedoniji, ali je puna Hrvatska i Slovenija upravo makedonskih Šiptara koji drže slastičarnice, voćarnice, zlatare, ... i prilično im dobro ide.

Oni izdržavaju velike obitelji u Makedoniji i što je najbitnije, svi su međusobno povezani.

Tako da je ta mužnja države samo privid, a koji cilj su sebi postavili, vidjet ćemo, bojim se, vrlo brzo.
 
Nas srbe je lepo svet odvojio od siptara i dao nam sansu da budemo deo Evrope,da ovaj narod u Srbiji zivi po evropskim standardima.Ali,mi hocemo nazad,nama treba KiM sa 98% siptara tamo,i samo popale neprijatelji srbije nase budale da je KiM Srbija,i odosmo nazad za 50 godina.I tako stalno dok pametni i mladi beze iz srbije,ostaju oni koji nemaju gde i ne trebaju nikom.I Beogradski pasaluk je mnogo,jos manji cemo ostati,lako je da se manipulise sa gladnim narodom.
Kusturica je svojevremeno snimio "Podzemlje",taj film se odvija sada u Srbiji,uzivo.
 
Nas srbe je lepo svet odvojio od siptara i dao nam sansu da budemo deo Evrope,da ovaj narod u Srbiji zivi po evropskim standardima.Ali,mi hocemo nazad,nama treba KiM sa 98% siptara tamo,i samo popale neprijatelji srbije nase budale da je KiM Srbija,i odosmo nazad za 50 godina.I tako stalno dok pametni i mladi beze iz srbije,ostaju oni koji nemaju gde i ne trebaju nikom.I Beogradski pasaluk je mnogo,jos manji cemo ostati,lako je da se manipulise sa gladnim narodom.
Kusturica je svojevremeno snimio "Podzemlje",taj film se odvija sada u Srbiji,uzivo.

i vidim super ste organizovali drzavu vi iz G17+ i DS bez siptara

odlicno nam ide

ko sto vidis nisu siptari problem

problem ste vi iz DS-a i G17+sa

jednostavno nesposobni ste za zivot. Sve sto znate jeste da kradete otimate muljate.
 
Možda ne žele raditi u Makedoniji, ali je puna Hrvatska i Slovenija upravo makedonskih Šiptara koji drže slastičarnice, voćarnice, zlatare, ... i prilično im dobro ide.

Oni izdržavaju velike obitelji u Makedoniji i što je najbitnije, svi su međusobno povezani.

Tako da je ta mužnja države samo privid, a koji cilj su sebi postavili, vidjet ćemo, bojim se, vrlo brzo.
Ne postoje ''ovi'' i ''oni'' šiptari.Oni su svi jedan narod,podeljeni su na plemena,plemena na familije,familije vode najstariji članovi.Ako se bave kriminalom,to radi cela familija,svi pokrivaju i štite jedni druge.Ne znam šta da ti kažem,ali mislim da je sam kontakt sa ljudima koji tako žive štetan,podstiče paranoju.Oni se organizovano bore za lični interes,protiv zakona,protiv države.Makedonci su nešto drugo,oni su Sloveni,za državu i zajednicu u kojoj žive dok šiptari rade protiv svake države u kojoj se nalaze.
 
Nas srbe je lepo svet odvojio od siptara i dao nam sansu da budemo deo Evrope,da ovaj narod u Srbiji zivi po evropskim standardima.Ali,mi hocemo nazad,nama treba KiM sa 98% siptara tamo,i samo popale neprijatelji srbije nase budale da je KiM Srbija,i odosmo nazad za 50 godina.I tako stalno dok pametni i mladi beze iz srbije,ostaju oni koji nemaju gde i ne trebaju nikom.I Beogradski pasaluk je mnogo,jos manji cemo ostati,lako je da se manipulise sa gladnim narodom.
Kusturica je svojevremeno snimio "Podzemlje",taj film se odvija sada u Srbiji,uzivo.
Pre svega,na Kosovu je 88% šiptara,to su podaci CIA-e i FBI-a sa zadnjih izbora.
 
Ne postoje ''ovi'' i ''oni'' šiptari.Oni su svi jedan narod,podeljeni su na plemena,plemena na familije,familije vode najstariji članovi.Ako se bave kriminalom,to radi cela familija,svi pokrivaju i štite jedni druge.Ne znam šta da ti kažem,ali mislim da je sam kontakt sa ljudima koji tako žive štetan,podstiče paranoju.Oni se organizovano bore za lični interes,protiv zakona,protiv države.Makedonci su nešto drugo,oni su Sloveni,za državu i zajednicu u kojoj žive dok šiptari rade protiv svake države u kojoj se nalaze.

Postoje "ovi" i "oni" Albanci.

Naime, postoje Albanci katolici koji žive u Hrvatskoj i potpuno su integrirani u hrvatsko društvo. Postoji tradicija dolaska katoličkih Albanaca na tlo Hrvatske od starih vremena. Potomci istih su npr. košarkaš Giuseppe Giergja, pjevač Đani Maršan, ex ministar Božidar Kalmeta, nogometaš Vilson Đoni, pekar Tom Domgjonaj...

Nemam ništa ni protiv Albanaca muslimana, svi smo mi Božja djeca, no svakako su mi miliji oni s kojima djelimo vjeru po Kristu.
 
Poslednja izmena:
Nas srbe je lepo svet odvojio od siptara i dao nam sansu da budemo deo Evrope,da ovaj narod u Srbiji zivi po evropskim standardima.Ali,mi hocemo nazad,nama treba KiM sa 98% siptara tamo,i samo popale neprijatelji srbije nase budale da je KiM Srbija,i odosmo nazad za 50 godina.I tako stalno dok pametni i mladi beze iz srbije,ostaju oni koji nemaju gde i ne trebaju nikom.I Beogradski pasaluk je mnogo,jos manji cemo ostati,lako je da se manipulise sa gladnim narodom.
Kusturica je svojevremeno snimio "Podzemlje",taj film se odvija sada u Srbiji,uzivo.
Nama treba KiM, ali bez tih 98% Šiptara o kojima pišeš.
 
Postoje "ovi" i "oni" Albanci.

Naime, postoje Albanci katolici koji žive u Hrvatskoj i potpuno su integrirani u hrvatsko društvo. Postoji tradicija dolaska katoličkih Albanaca na tlo Hrvatske od starih vremena. Potomci istih su npr. košarkaš Giuseppe Giergja, pjevač Đani Maršan, ex ministar Božidar Kalmeta, nogometaš Vilson Đoni, pekar Tom Domgjonaj...

Nemam ništa ni protiv Albanaca muslimana, svi smo mi Božja djeca, no svakako su mi miliji oni s kojima djelimo vjeru po Kristu.

Nedo ti Bog da se nakote. Video bio onda kako su integrisani. Šiptar je Šiptar. Oni nisu glupi kao mi da se delimo po veri. Njima je nacion na prvom mestu, a pripadnost religiji sporedna stvar.
 
Pre svega,na Kosovu je 88% šiptara,to su podaci CIA-e i FBI-a sa zadnjih izbora.


Neka je 80%,mojih srba nema ni 5%,sta trazim qratz tamo kad je moj narod pobegao,proteran,izumro...nebitno sta je uzrok,ali tog naroda tamo nema.Ima srba u pogranicnim podrucjima i tamo i ovamo koji lepo zive od kriminala i njima samo mir i granice smetaju,ovako su carevi.I sta sad,treba zbog tih svercera da nam deca i dalje beze iz srbije dok mi zivimo u haosu?!
 
Nas srbe je lepo svet odvojio od siptara i dao nam sansu da budemo deo Evrope,da ovaj narod u Srbiji zivi po evropskim standardima.Ali,mi hocemo nazad,nama treba KiM sa 98% siptara tamo,i samo popale neprijatelji srbije nase budale da je KiM Srbija,i odosmo nazad za 50 godina.I tako stalno dok pametni i mladi beze iz srbije,ostaju oni koji nemaju gde i ne trebaju nikom.I Beogradski pasaluk je mnogo,jos manji cemo ostati,lako je da se manipulise sa gladnim narodom.
Kusturica je svojevremeno snimio "Podzemlje",taj film se odvija sada u Srbiji,uzivo.

ti si jako jako bezobrazan i bljutav...a nadasve gulp...mladi ne beze zbog Kosova i Metohije...mladi beze zbog lopova na vlasti, zbog takvih kao sto si ti koji uvek gadjaju u pogresnu metu i zbog cinjenice da je strano ***** lepse od naseg...takodje tu je i sindrom tih intelektualaca i profesionalaca koji idu u sredinu gde ce im se trud isplatiti, tj. gde ce lako doci do novca...a za srbiju nece nista da urade...ne kazem da su samo oni krivi, ali kako misle da u Srbiji bude bolje ako odu i ostave je lesinarima i neobrazovanom stanovnistvu...
Znam da je kroz istoriju tako bilo uvek zahvaljujuci sirokim pogledima ljudi na vlasti u Srbiji, ali upravo su svi ti profesionalci dozvolili da tako i ostane..izabrali su liniju manjeg otpora...i koliko god besmisleno bilo boriti se da Srbiju vratis Srbima, ta borba se mora voditi...jer jednog dana ce se roditi smisao...treba da ucimo od siptara

Mislim da je Kustin film podzemlje posvecen zrtvama politikanstva a ne zrtvama borbe za svoju zemlju...
 
Poslednja izmena:
Neka je 80%,mojih srba nema ni 5%,sta trazim qratz tamo kad je moj narod pobegao,proteran,izumro...nebitno sta je uzrok,ali tog naroda tamo nema.Ima srba u pogranicnim podrucjima i tamo i ovamo koji lepo zive od kriminala i njima samo mir i granice smetaju,ovako su carevi.I sta sad,treba zbog tih svercera da nam deca i dalje beze iz srbije dok mi zivimo u haosu?!

Хвала драгом Богу да нам претци нису размишљали као ови телетабиси. Да јесу, неби данас било Срба нигдје на Балкану. Све би били Муслимани, Шиптари и новопечени Хрвати конвертити. Али ето, на жалост данас има доста ових којима глава служи само за равнотежу.
 
Nas srbe je lepo svet odvojio od siptara i dao nam sansu da budemo deo Evrope,da ovaj narod u Srbiji zivi po evropskim standardima.Ali,mi hocemo nazad,nama treba KiM sa 98% siptara tamo,i samo popale neprijatelji srbije nase budale da je KiM Srbija,i odosmo nazad za 50 godina.I tako stalno dok pametni i mladi beze iz srbije,ostaju oni koji nemaju gde i ne trebaju nikom.I Beogradski pasaluk je mnogo,jos manji cemo ostati,lako je da se manipulise sa gladnim narodom.
Kusturica je svojevremeno snimio "Podzemlje",taj film se odvija sada u Srbiji,uzivo.

Ај' не лупетај више и НЕ ПРОВОЦИРАЈ јер ћеш онда да кукумавчиш модераторима када добијеш одговор какав заслужујеш!!!
 
Ај' не лупетај више и НЕ ПРОВОЦИРАЈ јер ћеш онда да кукумавчиш модераторима када добијеш одговор какав заслужујеш!!!

Koga provociram,tebe i tvog Kostunicu koji je unistio i rasturio i SRJ i Srbiju tom vasom "patriotskom" politikom.Nemojte bre vise da se borite za srbe,izumrece nacisto.
 
Хвала драгом Богу да нам претци нису размишљали као ови телетабиси. Да јесу, неби данас било Срба нигдје на Балкану. Све би били Муслимани, Шиптари и новопечени Хрвати конвертити. Али ето, на жалост данас има доста ових којима глава служи само за равнотежу.


kakva se "patriotska" politika vodi,vidi se po rezultatima.Katastrofa,narod izumire i bezi sa ovih prostora.Saka tajkuna kupila sva bogatva za tepsiju ribe,zavadili nas sa celim svetom,ne mozemo da se izmirimo za sto godina.Sa kim se mi nismo posvadjali u komsiluku,gde da zivi ovaj narod,vi ste bre patriotski bolesni,ali glasni.Pobedise u srbiji lopovi i ona propade.Ne znam samo dokle moze da propada a da se skroz ne raspadne.
 

Back
Top