Holandija-spajanje porodice

nacafaca

Zainteresovan član
Poruka
375
Jel ima neko iskustva sa tim????
Ovako nas slucaj je sledeci:moj muz je grk i odlazi u holandiju da radi,posle njega znaci posto se stabilizuje znaci tek mozda posle 6m ili god dana dosla bi ja sa decom ,deca imaju grcke pasose a ja grcku broavisnu koja istice u septebru.Zanima me sada jer mogu samo da odem kod njega u holandiju sa tim mojim boravkom (recimo da izvadim novi koji ce vaziti narednih 5g) pa da tamo podnesem zahtev za njihovu boravisnu,znam da ja kao clan porodici drzavljana eu u drugoj eu drzavi imam ista prava kao i on znaci ako on dobije boravisnu na god dana onda je i ja dobijam na toliko??ili moram u bg u ambasadi da psonedem zahtev za MMV vizu pa tek onda da idem u holandiju?Drugarica mi rece da mogu samo da dodjem tamo i tek onda da trazim boravak jer je ona tako dovela svog muza a ona je doduse holandski drzavljanin pa je ne znam jer to nesto menja ili ja ipak moram daj MMV da vadim u bg??I ako ga vadim koliko traje procedura dobijenja i da li moram i jezik da polazem?Holandsku abasadu u bg sam zvala i oni kazu da moram da odatle trazim taj mmv,ovi u grckoj u holandskoj ambasadi kazu da ja uopste nemam pravo na boravisnu a na sajtu njihovog imigracinog serivsa pise nesto trece????
 

Back
Top