Ram problem

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Crklo staro napajanje odjednom, ne radi vise...

Nasao sam od komsije neko starooo bas i stario da premostim dok ne kupim, e sada ono je neko kinesko koliko vidim, i povezao sam sve, ali sada mi u biosu kada ulazim izbacuju :

Memory mode : single channel dram clock for ddr 400

Ja nemam pojma sta je ovo, tastatura ne reaguje ne moze se u bios uci, ne moze se nista ustvari samo to da se gleda :( Dok je bilo staro napajanje ovo se nikada nije desavalo, e sada da li je ovo preslabo pa ne moze racunar da radi, googlao sam ali nisam nasao odgovor uglavnom me baca na wikipediju... :dash:
 
Ако ти је цркло старо напајање у току рада, могуће да ти је отишла рам меморија. Требао си ти то напајање вадити пре тога.
 
moguce da je slabo
ako imas samo jedan ram modul,probaj da promenis slot u kome se nalazi
ako imas dva ili vise kreni samo sa jednim,izmenjaj slotove,pa probaj samo sa drugim modulom isti postupak....
bios resetujes vadjenjem baterijice to znas,pa za svaki slucaj probaj i to

to sa tastarutom nije dobar znak,ili je neka komponenta,ram,ploca ili je otisao ps/2 port
 
Ако ти је цркло старо напајање у току рада, могуће да ти је отишла рам меморија. Требао си ти то напајање вадити пре тога.

Napajanje je crklo kada je racunar bio izgasen... Znaci zadnji put je normalno radio kada je bio upaljen. Mada rekli su mi da je ujutru nestajalo struje, racunar je tada bio izgasen, pa kontam da nije moglo doci ni do cega al ko ga zna napajanje je non stop prikopcano u struju :think:

moguce da je slabo
ako imas samo jedan ram modul,probaj da promenis slot u kome se nalazi
ako imas dva ili vise kreni samo sa jednim,izmenjaj slotove,pa probaj samo sa drugim modulom isti postupak....
bios resetujes vadjenjem baterijice to znas,pa za svaki slucaj probaj i to

to sa tastarutom nije dobar znak,ili je neka komponenta,ram,ploca ili je otisao ps/2 port

Izgleda da je 120 w imaju na njemu neka Kineska slova, ne mogu se snadjem onde lepo. Probao sam to jedan je ram modul, u sva tri slota ista pesma, to sam odmah uradio. Za tastaturu znaci ne reaguje ne mogu uci u bios, nista, samo stoji to obavestenje na pocetku a sto je najgore na google nema nista o ovome :dash: ps/2 port ?
 
vidis ja se ne setih da pitam ,jel ti tastatura ide na usb ili ljubicasti port (ps/2) ?

ako je usb zato verovatno nece ni da udje u bios,stara ti maticna
120w je diskutabilno,ako je to u stvari i prava snaga napajanja,pozajmi neko jace pa probaj
ja imam kineza i da kucnem u drvo nije me izneverio nikada
 
vidis ja se ne setih da pitam ,jel ti tastatura ide na usb ili ljubicasti port (ps/2) ?

ako je usb zato verovatno nece ni da udje u bios,stara ti maticna
120w je diskutabilno,ako je to u stvari i prava snaga napajanja,pozajmi neko jace pa probaj
ja imam kineza i da kucnem u drvo nije me izneverio nikada

Tastatura ide na USB kao i mis ali ima onaj nastavak sto pretvara u standardni izlaz i za tastaturu i za mis, bilo kako bilo ne radi ni na USB ni na ljubicasti port, znaci pali se ima struje ali ne reaguje ni del niti jedan od F tastera :dash:

Nasao sam jace napajanje i probao i dalje ista stvar samo pise ono Memory mode : single channel dram clock for ddr 400...

U sva 3 slota za ram ista stvar :dash: Sada cu da testiram ram da li je ispravan, bio je do nestanka struje.

EDIT : Ram je ok, nije pomoglo ni vadjenje baterije BIOS-a, ima jos neko ideju sta bi moglo da bude :(
 
Poslednja izmena:
Možda joj je crkao memorijski kontroler. Ne može novi BIOS da pomogne kad je nešto fitički oštećeno na ploči . Kupi neko ljudsko napajanje sledeći put jer "što se ne plati na mostu , plati se ćupriji" .
 
Možda joj je crkao memorijski kontroler. Ne može novi BIOS da pomogne kad je nešto fitički oštećeno na ploči . Kupi neko ljudsko napajanje sledeći put jer "što se ne plati na mostu , plati se ćupriji" .

A napajanje je sluzilo 5 godina, i za ovu konfiguraciju je bilo dovoljno, ne zalim se ja na napajanje, otislo sta ces sve ima svoj radni vek, nego se zalim na novonastalu situaciju, izgleda znaci da je napajanje povuklo jos nesto sa sobom :( Bilo kako bilo ako slucajno imadne jos neko neki predlog kako da probam nesto da otklonim onaj ,,kvar'' jer mi je cudno ajde da je vrisnuo jedan slot za ram nego ista stvar u sva tri + tastatura ne reaguje na komande, nesto mu je tu cudno jos ne znam sta, al probacu ponovo da koristim google malo detaljnije.
 
Sale odnesi u servis reci da je najverovatnije ploca riknula,neka provere i uzmi neku polovnu a ispravnu,ili novu,neka sve sklope,probaju ,jer moze se desiti da je jos nesto otislo a ti dzabe uzimao unapred pa probavao sam
 

Back
Top