Preminuo mi USB Flash Memory Stick ?

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Danas sam hteo da nesto skinem sa USB Flash Memory sticka i da nesto snimim, kad ono ne moze. Sta je bilo - sistem prijavljuje da disk nije FORMATIRAN i nudi mi da to i uradi. A posle kaze da se na njega nista ne moze pisati jer je zakljucan (trazi da uklonim write-protection). Koristio taj flash mesecima i sad - write-protected? Proverio prekidac, nije zakljucan, pomerio tamo-vamo, tek reda radi, opet write-protected!
Jel' da spremam sa'ranu ili ima neke pomoci?
 
Heh... sad sam se setio jedne stvari. Uz neke flasheve pored drivera dolazi i software za kontrolu pristupa. Moze al' ne mora da se koristi, stvar dobre volje. Pada mi na pamet da masina, na kojoj je flash bio poslednji put, nema bash prog za tvoj model/marku flasha, pa da se desilo da je okacila wr-protection kad si ga ubo. Mislim... nagadjam, al' moglo bi da bidne.
 
Problem je sto smo sve do neki dan, razmenjivali taj flash na vise racunara danima, kako kome sta treba da prebaci. Sve su Win XP OS i sve je radilo besprekorno. Odjednom je moja masina izgleda nabacila write-protect. Mogu da vidim sadrzaj samo rut-a, sa pripadajucim direktorijima, ali ne mogu uci i nijedan pooddirektorij, niti bilo sta skinuti sa flasha.
Ako pokusam formatiranje, trazi da najpre uklinim write-protection :(
I tako u krug.
Inace za formatiranje mi automatski predlaze preko 400 MB, sto nije tacno, jer je flash 128MB, pa ionako ne znam sta bi ispalo.
Inace, nemamo nikakav software za njega, bec ga je XP prepoznao kad ga je prvi puta detektovao i to je to.
Znaci RIP ?
 

Back
Top