nisam lepa, al sam glupa

svevisnja

Početnik
Poruka
36
Nasla sam mnogo informacija u vezi spyware-a na ovom forumu i nema sta nisam probala.
IE mi je promenio homepage, stalno mi javlja da imam spyware i nudi zilion sajtova za "pomoc"...
Pokusala sam da se prebacim na Operu ali i ona se nesto zaglupljuje, a komp je dosta usporen.
E sad, skinula sam Ad Aware SE Professional i SpyBot Search and Destroy i svaki, SVAKI put kad skeniram nadje mi nesto, "popravi" i opet kad skeniram on nadje. Skenirala sam i u safe modu, ocistila sve, ponovo skenirala i nista nisu nasli, a onda kad sam restartovala komp opet su nasli.
Inace od zastite koristim Zone Alarm 4 Pro i NOD32.
Pitam ja vas, pametne ljude, jel da ga bacam ili da se bacam (kroz prozor)???
 
svevisnja:
Nasla sam mnogo informacija u vezi spyware-a na ovom forumu i nema sta nisam probala.
IE mi je promenio homepage, stalno mi javlja da imam spyware i nudi zilion sajtova za "pomoc"...
Pokusala sam da se prebacim na Operu ali i ona se nesto zaglupljuje, a komp je dosta usporen.
E sad, skinula sam Ad Aware SE Professional i SpyBot Search and Destroy i svaki, SVAKI put kad skeniram nadje mi nesto, "popravi" i opet kad skeniram on nadje. Skenirala sam i u safe modu, ocistila sve, ponovo skenirala i nista nisu nasli, a onda kad sam restartovala komp opet su nasli.
Inace od zastite koristim Zone Alarm 4 Pro i NOD32.
Pitam ja vas, pametne ljude, jel da ga bacam ili da se bacam (kroz prozor)???

Prvo se rijesis IE(Mozilla Firefox,ili ako si se navikla na IE onda Maxthon)

Registry Mechanic

Spyware Doctor

RegSupreme

Malo da sredis Registry i ostalo.
I pogledaj na www.pandasoftware.com skini Platinum Internet Security 2005(tu ti je manje vise sve za zastitu)
Nebi bilo ni zgoreg da pokusas i sa Spy Sweeper i poslje hijackthis----------ovaj program moras pazljivo koristiti da nadjes sumljive stavke koje se pokrecu odnosno rade u windowsu i njih ukloniti(ne kao ja prvi put kad sam ga koristio uklonio lola sve pa se uzyebo racunar pa reinstalacija windowsa)
Vecinu ovih programa ces naci www.majorgeeks.com

SRETNO!!!!!!!!!!!!!!
 
Pre nego sto se bacis , prvo iskljuci opciju za oporavak sistema(desni klik na moj kompjuter -svojstva-oporavak sistema-stikliraj kucicu isklj.opor.sist.-primeni-da OK) pa tek sada u safe mode i skeniranje sa SpyBot..ITD.. Hijackthis nemoj koristiti na svoju ruku ,vise ces zeznuti nego sto ces koristi od toga imati.
 
ne razumem da IE moze da javljA da imas spy ,znaci to su reklame po sajtovima i resenja koju nude ti sajtovi . ali ??!!! to su samo reklame(lazne) ,pusti to ,ako ti sistem fino radi uzivaj.sa nod32 , ZA i recimo ad aware se i XP SP2, ne bi trbalo da imas problema
 

Back
Top