Bolne menstruacije

ja sma neko ko je od prvog ciklusa do poslednjeg imao bolne menstruacije propracene povracanjem, obilnim krvarenjima i grcevima koji su ravni porodjanim
to sam ustanovila na porodjaju
svakog meseca sma bila dva dana izbacena iz normlanog redovnog ritma zivota i morala sam da ih prelezim uz jake analgetike koje sam periodicno dobijala kroz injekcije i termofor na stomaku
moje dete je na zalost nasledilo isti oblik ciklusa
zlatnu maku nisam uzimala tada, uzela sma je u menopauzi i jako dobro mi je iznivelisala hormone
da sam na tvom mestu, ne bih se ustrucavala da krenem sa njom
ono sto je meni pomagalo da kontrolisem bolove je bila fizicka aktivnost
ukoliko u toku meseca imam redovne treninge, posteno odradjene, telo mi aktivira vecu kolicinu testosterona koji nadvlada zenske hormone i tad su bolovi bili podnosljivi
kad ispadnem iz ritma i nemam redovne treninge - tog meseca me sustignu porodjani bolovi

Hvala na odgovoru . Odlucila sam da pocnem da je pijem, nemam sta da izgubim, kada sam sve i svasta probala i to cu pa kako mi bude.Uzela sam onu kombinaciju zlatne make i camu camu biljke, ne znam jel smem da pisem kako se zove proizvod, ali kako god, pocinjem da pijem pa javljam jel pomoglo. Iskreno se nadam da ce bar malo simptome ublaziti. Drzite mi palceve :) I hvala na odgovoru i savetu od srca. Pozdrav

- - - - - - - - - -

Ja sam koritstila MAKAMU, sastoji se iz peruanske make, zlatne make i biljke sa puno c vitamina koja je Camu Camu i bas mi je pomoglo. Mesecima sam je koristila i pokazala je izuzetne efekte. A pre toga sam imala jako obilne i bolne menstruacije i jedva sam se borila sa njima. Onda sam po preporuci koleginice pocela da koristim MAKAMU jer je njoj pomogla i uspela sam i ja sa njom da sto se kaze progledam :) tako da iz licnog iskustva mogu da kazem da je ok, kontraidikacije ne postoje.

Bas mi je drago da imate pozitivno iskustvo sa tim preparatom, jer sam se i ja odlucila da pocem da pijem. Dace bog da i meni pomogne. Iako sam iskreno malo sumnjicava, ali s obzirom da nema sta probala nisam i to cu pa cemo videti jer istina ili samo jedna u nizu zabluda. Do sad sam citala da je ko god je pio imao dobro iskustvo, ali ja dok ne osetim kod mene da to radi nema da hvalim mnogo. Javljam utiske posle. Sve najbolje i hvala na odgovoru i peporuci.
 
Biksi, proveri hormone prvo...pa da uporedimo pre i posle...

Hvala na odgovoru. Pazi radila sam hormone pre godinu dana i bili su ok, ne znam da li treba da ponovim i koje, posto sam radila samo za stitnu i sve je bilo u granicama normale. Mislis da to nije dovoljno i da treba da ponovim i koje? Pojma vise nemam samo znam da je nepodnosljivo postalo. I da nisam napomenula da se bas mnogo znojim, mozda i to ima neke veze....kada sam pitala doktorku rekla mi je kao to je hormonski i dala samo stitnu da radim, sve bilo ok.

- - - - - - - - - -

Probaj s karolinom riper...to je jos bolje od make...treba ozbiljno da se "zaljutis"..ima da ti svane...

Zekis me s karolinom riper ili? Ja prvi put cujem za to. Ima i taj preparat? Probala si ili ? Za zlatnu maku sam cula za ovo ne pa pojasni, ja sam ti kao sundjer sve idem i upijam kao idiot a u malo sta verujem :) nadam se da ne smaram mnogo
 
Hvala na odgovoru . Odlucila sam da pocnem da je pijem, nemam sta da izgubim, kada sam sve i svasta probala i to cu pa kako mi bude.Uzela sam onu kombinaciju zlatne make i camu camu biljke, ne znam jel smem da pisem kako se zove proizvod, ali kako god, pocinjem da pijem pa javljam jel pomoglo. Iskreno se nadam da ce bar malo simptome ublaziti. Drzite mi palceve :) I hvala na odgovoru i savetu od srca. Pozdrav

- - - - - - - - - -



Bas mi je drago da imate pozitivno iskustvo sa tim preparatom, jer sam se i ja odlucila da pocem da pijem. Dace bog da i meni pomogne. Iako sam iskreno malo sumnjicava, ali s obzirom da nema sta probala nisam i to cu pa cemo videti jer istina ili samo jedna u nizu zabluda. Do sad sam citala da je ko god je pio imao dobro iskustvo, ali ja dok ne osetim kod mene da to radi nema da hvalim mnogo. Javljam utiske posle. Sve najbolje i hvala na odgovoru i peporuci.

Naravno, svako treba da proba pa kaze, moje iskustvo je moje, tvoje ce biti tvoje :) nadam se pozitivno kao i moje. Jer svi koji su probali MAKAMU u mojoj okolini su imali isto pozitivno iskustvo kao ja. I ja sam uzela po preporuci. Probala i uspela da resim svoje probleme. Bas mi javi utiske. Zelim ti da pomognes sebi a onda obradujes i mene pozitivnim utiscima :) Pozdrav
 
Naravno, svako treba da proba pa kaze, moje iskustvo je moje, tvoje ce biti tvoje :) nadam se pozitivno kao i moje. Jer svi koji su probali MAKAMU u mojoj okolini su imali isto pozitivno iskustvo kao ja. I ja sam uzela po preporuci. Probala i uspela da resim svoje probleme. Bas mi javi utiske. Zelim ti da pomognes sebi a onda obradujes i mene pozitivnim utiscima :) Pozdrav

I jos jedno,jako je bitno gde i od koga sta uzimas....pod imenom maka se svasta prodaje, za sta ja ne mogu da ti garantujem, ali ako uzmes ovu koju sam ja koristila, iskustvo je pozitivno. Mogu da stojim samo iza onoga sto ja pijem a ne drugi. Ja sam uzela tu pravu iz srca prirode.
 
Hvala na odgovoru. Pazi radila sam hormone pre godinu dana i bili su ok, ne znam da li treba da ponovim i koje, posto sam radila samo za stitnu i sve je bilo u granicama normale. Mislis da to nije dovoljno i da treba da ponovim i koje? Pojma vise nemam samo znam da je nepodnosljivo postalo. I da nisam napomenula da se bas mnogo znojim, mozda i to ima neke veze....kada sam pitala doktorku rekla mi je kao to je hormonski i dala samo stitnu da radim, sve bilo ok.

- - - - - - - - - -



Zekis me s karolinom riper ili? Ja prvi put cujem za to. Ima i taj preparat? Probala si ili ? Za zlatnu maku sam cula za ovo ne pa pojasni, ja sam ti kao sundjer sve idem i upijam kao idiot a u malo sta verujem :) nadam se da ne smaram mnogo

Estrogen, progesteron,...pre koriscenja bilo cega valjalo bi proveriti kakvo je stanje uopste i posavetovati se sa ginekologom...placebo efekat je cudo...
Karolina je saljivo upucena minji, koja je u svojih skromnih sedam postova uspela samo da izreklamira macu i njena cudotvorna dejstva......
 
Estrogen, progesteron,...pre koriscenja bilo cega valjalo bi proveriti kakvo je stanje uopste i posavetovati se sa ginekologom...placebo efekat je cudo...
Karolina je saljivo upucena minji, koja je u svojih skromnih sedam postova uspela samo da izreklamira macu i njena cudotvorna dejstva......

Haha, ja kao pala sa marsa :) ja sam imala problema pre dve godine i sa polipom, pa sam to sredila, moguce da se to nesto vratilo pa da to pravi problem opet, kako god moracu kod ginekologa u sto skorije vreme. Evo recimo poslednja menstruacija je dosla na 19-ti dan i trajala je 5 dana a da ti ne pricam koliko je bolna bila...cini mi se da vise imam nego sto nemam :( sve poremeceno.
 
Estrogen, progesteron,...pre koriscenja bilo cega valjalo bi proveriti kakvo je stanje uopste i posavetovati se sa ginekologom...placebo efekat je cudo...
Karolina je saljivo upucena minji, koja je u svojih skromnih sedam postova uspela samo da izreklamira macu i njena cudotvorna dejstva......

A sto se tih reklamiranja tice, nailazila sam na sve i svasta, spopadali su me svugde negde sa svim i svacim, haos.Bas sam zato i oprezna. Ali kazem ja nemam problem sa tim da platim, ali da to zaista vredi tj da radi. Probala sam dosta toga, malo sam skepticna. Za tu maku zaista jesam cula, ne samo od nje, ali je nisam probala. Kako god prvo kod ginekologa pa cemo videti dalje sta. Tebi hvala od srca :)
 
Estrogen, progesteron,...pre koriscenja bilo cega valjalo bi proveriti kakvo je stanje uopste i posavetovati se sa ginekologom...placebo efekat je cudo...
Karolina je saljivo upucena minji, koja je u svojih skromnih sedam postova uspela samo da izreklamira macu i njena cudotvorna dejstva......

Ima nesto lose u tome sto hvalim nesto sto mi je pomoglo? Ja ne vidim bas nista negativno u tome. Kao sto svako iznosi svoje misljenje,iskustvo, podelih svoje.Pomogla mi je,to je cinjenica,sto ne tera nekog drugog da proba.Misljenje ima svako,ne nagovaram nekog da prihvati moje.Iskustvo moje je da makamu pomaze,meni i nekim ljudima koje znam.To ne znaci da teram nekog da uzme!Pisem gde hocu,odrasli smo ljudi,niko nas ne moze na nista naterati ako ne zelimo.

- - - - - - - - - -

A sto se tih reklamiranja tice, nailazila sam na sve i svasta, spopadali su me svugde negde sa svim i svacim, haos.Bas sam zato i oprezna. Ali kazem ja nemam problem sa tim da platim, ali da to zaista vredi tj da radi. Probala sam dosta toga, malo sam skepticna. Za tu maku zaista jesam cula, ne samo od nje, ali je nisam probala. Kako god prvo kod ginekologa pa cemo videti dalje sta. Tebi hvala od srca :)

Ja se izvinjavam ako je ispalo da te teram na nesto i nesto reklamiram kako kazu. Da,reklamiram nesto sto je meni licno pomoglo,spasilo me,sto tebe netera da ti isto probas!Sama ces uzeti sta ti mislis da treba,Pitala si za savet,dala sam ti.Meni je pomoglo.Ako i tebi pomogne bice mi drago.Sama odluci posle saveta sa doktorima.A i u srcu prirode imas adekvatne ljude,doktore, koji mogu da ti pojasne, kao sto su meni,ako vec meni neverujes.
 
Samo jos ovo da kazem: To ti je kao kada preporucujes frizera.Neko trazi dobrog,ti kazes meni je ovaj super,das preporuku.Ona ili ode ili ne.Proba ili ne.Meni je drugarica preporucila,probala,odusevila se. I bas kao kod frizera,kada se uveris da je dobar radis sve kod njega i hvalis ga.Tako i ja,uverili su me za makamu, pa sam uzela i druge preparate kod njih.Sto ne znaci da ti moras.I sto da ne hvalim ako sam zadovoljna.Svako bira sebi put (frizera) :zcepanje:
 
Ima nesto lose u tome sto hvalim nesto sto mi je pomoglo? Ja ne vidim bas nista negativno u tome. Kao sto svako iznosi svoje misljenje,iskustvo, podelih svoje.Pomogla mi je,to je cinjenica,sto ne tera nekog drugog da proba.Misljenje ima svako,ne nagovaram nekog da prihvati moje.Iskustvo moje je da makamu pomaze,meni i nekim ljudima koje znam.To ne znaci da teram nekog da uzme!Pisem gde hocu,odrasli smo ljudi,niko nas ne moze na nista naterati ako ne zelimo.

- - - - - - - - - -



Ja se izvinjavam ako je ispalo da te teram na nesto i nesto reklamiram kako kazu. Da,reklamiram nesto sto je meni licno pomoglo,spasilo me,sto tebe netera da ti isto probas!Sama ces uzeti sta ti mislis da treba,Pitala si za savet,dala sam ti.Meni je pomoglo.Ako i tebi pomogne bice mi drago.Sama odluci posle saveta sa doktorima.A i u srcu prirode imas adekvatne ljude,doktore, koji mogu da ti pojasne, kao sto su meni,ako vec meni neverujes.

A ne, nisam u tom fazonu da me neko moze naterati a da ja necu. Sto se tice tvoje preporuke meni zvuci skroz ok sto ne znaci da ti verujem. Ali cu gledati da se informisem jos o tom prepratu.Sto je priznaces i negde normalno i razumno.

- - - - - - - - - -

Samo jos ovo da kazem: To ti je kao kada preporucujes frizera.Neko trazi dobrog,ti kazes meni je ovaj super,das preporuku.Ona ili ode ili ne.Proba ili ne.Meni je drugarica preporucila,probala,odusevila se. I bas kao kod frizera,kada se uveris da je dobar radis sve kod njega i hvalis ga.Tako i ja,uverili su me za makamu, pa sam uzela i druge preparate kod njih.Sto ne znaci da ti moras.I sto da ne hvalim ako sam zadovoljna.Svako bira sebi put (frizera) :zcepanje:

Ja se i za frizera informisem ipak kod frizera a ne po pricama po komsiluku :) tako da sam kao sto sam vec rekla poseticu srce prirode i pozvati pa cemo videti sta kazu oni o svemu tome pa ako budem imala za sta da se pohvalim bicu ti duznik :)
 
Ima nesto lose u tome sto hvalim nesto sto mi je pomoglo? Ja ne vidim bas nista negativno u tome. Kao sto svako iznosi svoje misljenje,iskustvo, podelih svoje.Pomogla mi je,to je cinjenica,sto ne tera nekog drugog da proba.Misljenje ima svako,ne nagovaram nekog da prihvati moje.Iskustvo moje je da makamu pomaze,meni i nekim ljudima koje znam.To ne znaci da teram nekog da uzme!Pisem gde hocu,odrasli smo ljudi,niko nas ne moze na nista naterati ako ne zelimo.

Samo jos ovo da kazem: To ti je kao kada preporucujes frizera.Neko trazi dobrog,ti kazes meni je ovaj super,das preporuku.Ona ili ode ili ne.Proba ili ne.Meni je drugarica preporucila,probala,odusevila se. I bas kao kod frizera,kada se uveris da je dobar radis sve kod njega i hvalis ga.Tako i ja,uverili su me za makamu, pa sam uzela i druge preparate kod njih.Sto ne znaci da ti moras.I sto da ne hvalim ako sam zadovoljna.Svako bira sebi put (frizera) :zcepanje:

Postoji razlika...ti pises iskljucivo o maki srca prirode i vadis teme iz naftalina da bi mogla pricati o njoj...i meni to ne smeta, ali kao i ti sto pises o maki (maka, maka, maka), imam i ja pravo da pisem o tome...tako da (ozbiljnog) problema zapravo nema, a bome nemaju ga ni zene koje posle make progledaju a toboz umirale su...

@..mssm, ako nije maka, tu je zeolit, cudesne jagode, beta glukani, sitake, maitake i ostali qrciplci...trziste je preplavljeno svakojakim lekovitim cudesima, da boli glava....da bilo sta od toga leci, ne bi se ljudi kljukali hemijom...

E, sad posto mi nije tesko da budem probni zeka i verujem u prirodu kad su neke stvari u ptanju, kupila sam Femisan kapi, napravicu analizu i javljam vam rezultate...
 
nije lek koji otklanja bol zasigurno ali je lek koji svakodnevnom konzumacijom svodi menstrualne bolove na minimum (naravno, svako telo drugacije reaguje pa tako i smanjivanje intenziteta bolova)
radi se o nasoj dobroj staroj HAJDUCKOJ TRAVI
preporucuje se svaki dan solja-dve.
kao sto rekoh, nece da pomogne kao lek ali kroz par meseci intenzitet bolova otpada.
prirodni caj koji ne moze da naskodi.
jos ako ste dokone pa odete negde da je sami naberete a ne da kupujete ono dzubre iz apoteke isplatice vam se.

mada je lakse kukati i piti lekove jel..:roll:
 
Postoji razlika...ti pises iskljucivo o maki srca prirode i vadis teme iz naftalina da bi mogla pricati o njoj...i meni to ne smeta, ali kao i ti sto pises o maki (maka, maka, maka), imam i ja pravo da pisem o tome...tako da (ozbiljnog) problema zapravo nema, a bome nemaju ga ni zene koje posle make progledaju a toboz umirale su...

@..mssm, ako nije maka, tu je zeolit, cudesne jagode, beta glukani, sitake, maitake i ostali qrciplci...trziste je preplavljeno svakojakim lekovitim cudesima, da boli glava....da bilo sta od toga leci, ne bi se ljudi kljukali hemijom...

E, sad posto mi nije tesko da budem probni zeka i verujem u prirodu kad su neke stvari u ptanju, kupila sam Femisan kapi, napravicu analizu i javljam vam rezultate...

Nasmeja me bar, volim konstrukttivne kritike bez ruznih reci :) i slazem se skroz sa tobom, da, pisem iskljucivo i samo o maki iz srca prirode jer me je ona spasila. Jbg, sta cu, ja kada mi neko ucini dobro i te kako cenim to i delim svoje iskustvo. Kontam da pomognem jedan posto zena koje muku muce sa tim, uspela sam.

- - - - - - - - - -

Postoji razlika...ti pises iskljucivo o maki srca prirode i vadis teme iz naftalina da bi mogla pricati o njoj...i meni to ne smeta, ali kao i ti sto pises o maki (maka, maka, maka), imam i ja pravo da pisem o tome...tako da (ozbiljnog) problema zapravo nema, a bome nemaju ga ni zene koje posle make progledaju a toboz umirale su...

@..mssm, ako nije maka, tu je zeolit, cudesne jagode, beta glukani, sitake, maitake i ostali qrciplci...trziste je preplavljeno svakojakim lekovitim cudesima, da boli glava....da bilo sta od toga leci, ne bi se ljudi kljukali hemijom...

E, sad posto mi nije tesko da budem probni zeka i verujem u prirodu kad su neke stvari u ptanju, kupila sam Femisan kapi, napravicu analizu i javljam vam rezultate...

I da, ako te tesi i ja sam dugo dugo bila probni zeka, cak sam i pila razne make, i razne preparate, tako da sam se usudila da i ovaj iiz srca prirode probam i zamisli eto pomoglo mi :) sto se femisan kapi tice, probaj, i jedva cekam da mi javis iskustva, moje nije bilo ok. Doduse nisam dugo pila. Ja se saltam brzo :) Javljaaaaj

- - - - - - - - - -

Je l znas da neke piju hajducku travu i x drugih i nista? Nisu zene samo clanovi porodice...ima i drugih..

Kod mene hajducka trava ama bas nikakvog efekta nije pokazala, mozda jer nisam clan porodice, salu na stranu, zaista sa probala i nista. Mislim da ne postoji stavka koju nisam probala, ali zaista. Moguce da kod svakoga sve radi drugacije sta znam.
 
Ijuu u sta se pretvorila jedna vrlo ozbiljna tema....kako dodjoste do zadnjice pitam se :) hajde zene da svaka proba nesto pa nadjemo se negde na sredini :) ja u sve verujem dok ne probam, e kad probam i vidim da ne pomaze izgubim veru. Ponizni kunic. Minja razvaljujes sa makom, toliko se trudis da nas uveris da ti je pomogla da evo hitam u srce prirode da i to cudo probam. :) E valjda budes ok kao i drugi. Pozdrav
 
Ajde to, nego sto muskarac visi na temi o menstrualnim bolovima...:lol:

hahaha ej mozda oni to teze podnose od nas? Nisam pametna :D ja sam verovala da u temi bolne menstruacije naci cu masu komentara, saveta, preporuka....kad ono: maka i muskarci. Kao da je bolna menstruacija sasvim normalna i podnosljiva stvar. Bogami kod mene nije. I dalje tragam i dalje kontam da pocnem da pijem vise stvari pa necu jadna znati sta mi je pomoglo :zcepanje:
 
Postoji razlika...ti pises iskljucivo o maki srca prirode i vadis teme iz naftalina da bi mogla pricati o njoj...i meni to ne smeta, ali kao i ti sto pises o maki (maka, maka, maka), imam i ja pravo da pisem o tome...tako da (ozbiljnog) problema zapravo nema, a bome nemaju ga ni zene koje posle make progledaju a toboz umirale su...

@..mssm, ako nije maka, tu je zeolit, cudesne jagode, beta glukani, sitake, maitake i ostali qrciplci...trziste je preplavljeno svakojakim lekovitim cudesima, da boli glava....da bilo sta od toga leci, ne bi se ljudi kljukali hemijom...

E, sad posto mi nije tesko da budem probni zeka i verujem u prirodu kad su neke stvari u ptanju, kupila sam Femisan kapi, napravicu analizu i javljam vam rezultate...

Nego pricaj jesi li osetila sta kada su te kapi u pitanju ? Ti na kapima, ja na makamu pa da vidimo ko ce pre da oseti poboljsanje pa da i mi hvalimo ovuda sve to po malo ili da se rotiramo, ko potrefi casti nema druge :hahaha:

- - - - - - - - - -

Odoh sad i ja vaditi teme iz naftalina da vidim ima li gde zivota, kao minja, da vidim jel pijem pravu stvar ili da se presaltam na nesto drugo, nema mi treceg, minja kad se pokaze prvi simptomi da ovo tvoje pomaze? Posto upravo imam vrlo bolnu menstruaciju ja bi to onako carobnim stapicem da uklonim
 

Back
Top