Pad sistema - Kako da ga pokrenem

Za vrijeme particionisanja diska pao mi je sistem! Ma nemoj... Vauuu kako si to uspio.. Kod mene to nikako ne ide.. Vidi nesto ako si particionisao disk odnosno podelio disk nema nista od tvog svih podataka na disku a kamoli od windowsa. To je vjerovatno bilo ono nase: Ja se razumijem, ali cek da vidimo sta ce biti... jao...
Nista druze nego kupi ili nadji negdje kod jarana CD WIN98 i instaliraj ga nanovo, ne, ne, ne, ne.. nemoj to raditi, nadji nekog ko to stvarno zna nek ti uradi..
Mozda sam bio grub, ali tako ti je.. PoZ
 
Ovako je bilo:
U toku restarta poslije particionisanja došlo je do prekida struje(ja sam kriv)i sve je stalo.
I sad nikako sa A jedinice.
Imam disketu a imam i CD sa windowsom.
Nešto malo krene i opet na nulu.
Samo nikako da dođem do C jedinice.
Postoji li neka putanja da probam?
Neki stručnjaci kažu da ako dođem do Scanrega i napravim restore da ima neke šanse.
Ali kako?
 
bez obzira da li je doslo do prekida struje ili ne djeljenje diska je ucinilo svoje.. Probaj da nabavis boot disk WIN98 i kad pokrenes taj cd trebalo bi da ti pise opcija da izaberes sa cega ces da butas, boot sa CD i onda naravno WITH CD opcija, pa FDISK, pa predjes na CDrom disk, pa udjes u win98, pa otkucas format c:, pa poslije toga setup i onda slijedi instrukcije.... sto se tice ulazenja na disk na nacin na koji to mislis nema sanse..
 
To se meni jednom desilo prosle zime.
Da nemam elektranu na 3km od kuce nista ne bih rekao.
Al' mi nikako nije jasno kako ljude moze da iznenadi sneg u sred zime pa da nestaje struje.

Inace, sansa je veoma mala da ces spasti podatke. Lepo ti sve formatiraj, a ako imas sta bitno ima programa za vracanje i oni ce ti izvuci oko 80-90% podataka.
 
glupo pitanje, ali zar ne treba da se dogovoris sam sa sobom koliko i kakvih particija hoces, pa tek onda instalacija sistema i svega drugog?

sta si od podataka imao? ako su pesme, najlakse ti je da ih zaboravis. imas internet, pa skidaj sto ti milo. a i slike nisu problem.

svi dobri programi za restore podataka kostaju, mada ima i nekih koji mogu da se skinu i krekuju, pa da odrade posao. samo ja ti u tome ne mogu pomoci. ne znam koji su, jer sam uvek sve gazio i iznova po redu namestao, sto i tebi od sveg srca savetujem. da se naucis redu...

mozes da probas da odneses hard-disk kod nekoga, pa da probas da uradis back-up svojih podataka, ali su ti sanse da to upali ravne sansama pahulje da ostane citava u paklu. :wink:
 
mbScorpio:
Кулиража:
A:\fdisk C .... ili baš onako kako si napisao?
I još....ako sve manje više uspije u formatiranju koji program je dobar za spasavanje podataka
(Ako pokušam particionisanje i ne uspije,neće biti kasno za formatiranje?)
samo "fdisk", to je program koji sluzi za particionisanje pod DOS-om, ne radi na NTFS-u, ali to ne treba da te brine.

Za cupanje podataka dobar je Geta data Back i Bad Copy (mada ja ovaj drugi koristim za cupanje sa ostecenih medija). A imas i boljih programa koji cupaju sve zivo, ali ih je malo zayebano podesiti, a i mnogo su skupi. Prelistaj forum, naces nesto.
 
Uradio sam fdisk i format C:
ali mi izgleda da sam na istom mjestu kao i prije.
Uspijem dobiti windowsov startup meni i ponekad čini mi se MS Dos.
Šta bi trebalo da se dogodi nakon ove dve radnje (fdisk i format C: )?
Sad sam na drugom disku(koji sam koristio ranije)pa ću pokušati da nađem neki program za čupanje podataka
 
Da.Jesi.Ubio si ga ko zeca.Naime tokom particionisanja rece da ti je nestala struja.E pa particionisanje se nije dovrsilo,pukla je tabela particija i C: vise nema.A zasto?Izbrisao si podatke iz MBR(master boot record),gde se skladiste informacije odakle dokle ide particija.I nema mu spasa.Jos niko nije povratio podatke kada je MBR unisten.
Vidim da je neko odozgo pominjao fdisk.E pa to je tvoja jedina nada,ili da nadjes nekog ko ima diskete Partition magic-a,da bi napravio nove particije,postavio C: kao aktivnu i onda presao na instalaciju wina.
Ali posto vidim da ti 'znas' sa racunarima nadji nekog dovoljno strucnog da ti to obavi. :lol:
 

Back
Top