Prosecna plata u JP Nuklearni Objekti Srbije 165.000 din!!!!!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.460
Rasipništvo u Nuklearnim objektima
Izvor: B92, Press

Beograd -- Javno preduzeće „Nuklearni objekti Srbije" (NOS) potrošilo je 270.000 evra samo za kupovinu osam automobila i četiri teretna vozila.


5851697074e416934a82c7772634689_640x360.JPG


Ova firma finansira se sa čak 92 odsto iz državne kase, ali prednjači u rasipništvu parama građana Srbije.

Prošle godine je na reklame dala gotovo dva miliona dinara, a za reprezentaciju 3,77 miliona dinara, dok su za taj luksuz u 2011. namenili 15,5 miliona dinara.


Četiri limuzine, četiri putnička vozila i četiri teretna. To je bilans kupovine automobila u JP Nuklearni objekti Srbije. Prema dokumentu u koji je B92 imao uvid, tri limuzine su plaćane po milion i šesto, dok je jedna vredela puna 3 miliona. Radi se o automobilu škoda superb, koja je namenjena direktoru preduzeća Radojica Pešić.
U vreme ekonomske krize ni to nije bilo dovoljno, pa je za nameštaj za poslovni prostor za ovu godinu prevdviđeno da se potroši 5 miliona, za zvučno opremanje sale za satanke 3 miliona, a za uređenje zelenih površina čak 5 miliona dinara.

Direktor preduzeća Radojica Pešić rekao je za B9 da su ti troškovi opravdani, kao i da su automobili koje je nabailo to preduzeće najjeftinijih u toj klasi automobila.

"To su najjeftiniji automobili u toj klasi. Troškovi su opravdani jer su takvi automobili neophodni da bi jedno Javno preduzeće kako mu i priliči moglo da dočekuje goste iz inostranstva, da bi predstavnici ministarstva mogli da se dovezu do Vinče i da bi top menadžment mogao da radi", rekao je Pešić.

Poslovodstvo NOS-a ne štedi ni u zaradama zaposlenih, tako da je prosečna plata u ovom preduzeću oko 165.000 dinara.
Za 135 radnika prošle godine je odvojeno 267,8 milona dinara, dok je za ovu planirana nova zapošljavanja, pa će za 158 radnika biti izdvojeno 335,9 miliona dinara.

Ovo preduzeće lane je izdvojilo 1,94 miliona dinara za reklame, u ovoj godini planirali su da za promociju potroše 5,5 miliona dinara, navedeno je u Informatoru o radu NOS-a na sajtu te firme.

Mada Vlada Srbije sve vreme poziva javna preduzeća na štednju, u NOS-u očito ne haju, jer su samo na reprezentaciju u 2010. potrošili 3,77 miliona, dok su u ovoj godini za „iće i piće" predvideli da iskeširaju čak 100.000 evra.

U nevladinoj organizaciji Transparentnost Srbija kažu da ovakvi slučajevi ukazuju na to da Vlada Srbije nema kontrolu nad javnim preduzećima.

Programski direktor Transparentnosti Srbija Nemanja Nenadić kaže da je potrebno usvojiti nova pravila za kotrolu njihovog rada, pošto kontrla putem upravnih i nadzornih odbora očigledno ne daje rezultate

"Neko mora da preuzme odgovornost za ove troškove i to ne u smislu nužno njhove zakonitosti jer na kraju ti podaci su objavljeni i ne verujem da bi javno preduzeće objavilo nešto da je bilo reč o ditrektnom kršenju zakona. Međutim, mora da postoji odgovornost za odobravanje ovako visokih troškova ili onih koji se čine nepotrebnih poput troškova marketinga ili visokih troškova reprezentacije", kaže Nenadić.

Šef vladine kancelarije za odnse sa medijima Milivoje Mihajlović kaže da ne tolerišu bahato trošenje novca, pa će detaljno ispitati i ovaj slučaj

"Vlada kad su u pitanju sva javna preduzeća usvaja finansijske planove, ali u njima nije precizirano kako će se i na koji način trošiti sredstva. Dakle ako ima ogrešenja o zakon i pravila štednje u Vladi i preporuke o štednji, biće preduzete adekvatne mere", kaže Mihajlović.

Te mere mogu biti od revizije poslovanja, preko smene direktora i upravnog odbora, pa sve do provere da li postoji razlog da preduze'e kao takvo uopšte postoji.

Podsetimo, prilikom osnivanja ovog preduzeća 2009, pobunili su se naučnici iz instituta u Vinči tvrdeći da oni uz mnogo manje ulaganja mogu da rade poslove koje su preuzeli Nukelarni o bjekti, kao i da se radi o partijskom preduzeću.

U vreme osnivanja Nukelarnih objeakta Srbije, oni su bili pod ingerencijom tadašnjeg ministarstva za nauku, na čijem čelu je bio Božidar Đelić iz Demokratske stranke.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=08&dd=09&nav_id=530707

Obican narod nema ni za hleba , plata radnicka je 100-150 evra a Tadicevci iz BUDZETA KOJEG MI PUNIMO dele "platice" od 165.000 din u proseku , toliko verovatno tamo prima cistacica, trose na reprezentaciju i limuzine ko da su arapski seici a narode glupi ti placaj poreze harace i akcize i STEZI KAIS

TAKO NAM I TREBA KAD TRPIMO TADICA I DEMOKRATE NA VLASTI
 
Ха, ха, ха, па НОС су Ђелићева креација.
Он је главни лобист нуклеараца из Француске( а тамо је радио годинама).
Србија по закону који је наследила као сукцесор СФРЈ, не може да гради НЕ на својој територији пре краја 2015. године, али еби га ово је стартна припрема.
 
Dok partijski drugovi zarađuju u proseku 1600 eura mesečno u ovakvim i sličnim javnim preduzećima, nas će da ubeđuju kako je dobro i to što smo našli ‚‚neki‚‚ posao za 200 eura.:mrgreen:

upravo tako.

i to ako IMAS SRECE DA GA NADJES

obican radnik radi za 200 evra zato sto mu TADIC uzme jos 150 evra na ime poreza na plate od bruto licnog dohodka

a onda od tih para deli sebi i svojim kadrovima plate od 1600 evra u proseku

o trosku ovog opljackanog i sludjenog naroda
 
Tamo zasigurno rade zaposleni iz Trgovišta, Kuršumlije, Žitišta ili B.Topole.
Pa sad vidimo lep primer kako se i na koji način "razvija" BG i gradi mostove koje će mo naravno svi plaćati, i ovi što su sebi dali prosek od 165.000 kao i mi ostali prosečni od po 15.000.
Srpskoj sramoti nema kraja, kao ni lažima o domaćinskom ponašanju i trošenju zajedničkog novca.
 
upravo tako.

i to ako IMAS SRECE DA GA NADJES

obican radnik radi za 200 evra zato sto mu TADIC uzme jos 150 evra na ime poreza na plate od bruto licnog dohodka

a onda od tih para deli sebi i svojim kadrovima plate od 1600 evra u proseku

o trosku ovog opljackanog i sludjenog naroda

Vas većina u svojim komentarima obavezno navodi ; Tadić uzima, Tadić deli, Tadić prima i sl. po malo pojasnite zašto tako mislite ?
Ja sam ubeđen da taj čovek, predsednik, nema sve konce u svojim rukama i da se njegova stvarna moć preuveličava zbog utiska da je on svugde i na svakom mestu.
Nisam DS ali mislim da bi on mogao više da se pozabavi stvarnim stanjem u zemlji i da ne dozvoli da sve što nije dobro bude stavljeno na njegovo ime.
 
Vas većina u svojim komentarima obavezno navodi ; Tadić uzima, Tadić deli, Tadić prima i sl. po malo pojasnite zašto tako mislite ?
Ja sam ubeđen da taj čovek, predsednik, nema sve konce u svojim rukama i da se njegova stvarna moć preuveličava zbog utiska da je on svugde i na svakom mestu.
Nisam DS ali mislim da bi on mogao više da se pozabavi stvarnim stanjem u zemlji i da ne dozvoli da sve što nije dobro bude stavljeno na njegovo ime.
pa on je i postavljen za predsednika da bi drzao sve konce u rukama - ili ja nisam bio na tom casu...
 
Vas većina u svojim komentarima obavezno navodi ; Tadić uzima, Tadić deli, Tadić prima i sl. po malo pojasnite zašto tako mislite ?
Ja sam ubeđen da taj čovek, predsednik, nema sve konce u svojim rukama i da se njegova stvarna moć preuveličava zbog utiska da je on svugde i na svakom mestu.
Nisam DS ali mislim da bi on mogao više da se pozabavi stvarnim stanjem u zemlji i da ne dozvoli da sve što nije dobro bude stavljeno na njegovo ime.
On je uz Djelica,Dinkica i nekada Labusa u najvecoj meri kriv za sve.On se kandidovao za predsednika drzave i jako je dobro znao sta se desava u zemlji u bilo kojoj sferi drustva.Nemoguce da nije znao.Medjutim,on je tu namerno postavljen od istog profila ljudi kao sto je on.Znacimod istog interesa,materijalnog i politickog.On je mozda i predlozen izvana za funkciju koju obavlja,jer je izvana ovo svo zlo i dirigovano.Danas se sve jasno zna i narod je dobrano progledao.Nemoguce je i bilo za ocekivati da ce jedan srednjoskolski profesor znati voditi drzavu i gradjane na jedan maestralan i lucidan nacin.Sta se moglo tako spektakularno ocekivati od coveka koji je krizu hiperinflacije u svojoj porodici mislio resiti prodajom sivenih lutkica na Zelenom Vencu????!!!!!!!!!Za voditi drzavu treba imati i zivotnog iskustva,a on na predavanjima prvom i drugom razredu srednje skole to svakako nije mogao tamo bas i da nakupi.To se uostalom i videlo po rezultatima njjegove vladavine.Sad kad na sledecim izborima ode sa svojim terminatorima,zauvek ce i napustiti politicku scenu,tj,nikada vise nece predstavljati nesto ozbiljno.Najgore po njega kao coveka,a narocito za njegovu decu,bice cinjenica da ce ga istorija prikazivati kao jednu krajnje destruktivnu osobu,za cije vreme vladavine narod je dotakao samo dno.
 
On je uz Djelica,Dinkica i nekada Labusa u najvecoj meri kriv za sve.On se kandidovao za predsednika drzave i jako je dobro znao sta se desava u zemlji u bilo kojoj sferi drustva.Nemoguce da nije znao..
I ja sam utiska da on ZNA celu katastrofu od situacije, ali me je zanimalo, koliko on zaista može, koliko je u mogućnosti da tome stane na put, pod uslovom da to zaista i hoće.
Ja sam mišljenja da on to jednostavno NE MOŽE sve i da hoće, a neće i ne može da se povuče jer je duboko zaglibio, dotle duboko da je povretak skoro nemoguć i zato mora da vesla dalje.
Njegova su *a*a u debelom procepu, ja sam uveren da taj čovek nema stvarnu kontrolu nad većinom stvari iako se takvim želi prikazati.
To kakav će biti prikazan u istoriji, zabole me ona stvar, ali je katastrofa da se većina stvari neće moći ispraviti. Ovde naročito mislim na pljačkašku privatizaciju i razbucana naša radna mesta koja su nas kako-tako hranila do tada.
Zašto je morao onom Dinkiću i Labusu da dozvoli baš toliko, da sjebu baš sve, da potroše baš sve !? Evo kako mu Dinkić vraća, ali se ipak nadam da je Dinkić i njegovo okruženje spremno za apšenje, afere su pri kraju a bliže se izbori.
Samo, ko će sve to izdržati...***** im materina --
 

Back
Top