Nacini otvaranja ciganskih karata

Lilith89

Primećen član
Poruka
568
1. Veliko otvaranje
ovo otvaranje se radi sa svih 36 karata. Karte se pomesaju, preseku na tri gomile, licem na dole, potom se sa svake tri gomile otvori po jedna karta i te tri karte daju pregled pitanja ili pregled zelje pitaca. Zatim se te karte vrate na mesto, poslednja gomila se stavi na prvu,prva na srednju i otvaramo cetiri reda po 9 karata.
Potom, ako je pitac zenska osoba krecemo od karte Ljubavnica i brojimo sedam karata . Takodje ,moze se krenuti i od neke druge karte (ako vas zanima novac, krenete od te karte i brojite sedam karata) . Slike mozete povezivati u odnosu na to koje se karte nalaze oko vase,ljudske karte ili neke karte koje vas zanima ,ali brojanje je jako bitno ,jer ono daje slike dogadjaja koji ce uslediti. Na kraju, moze se uzeti poslednji red, promesti i tim kartama prekriti one karte koje vas zanimaju.

2. Otvaranje Krst
Ovo otvaranje se radi sa 32 karte.
Prvo izdvojite ljudsku kartu(ako je pitac zena ljubavnica/udovica, ako je muskarac ljubavnik/ udovac) licem okrenutu na gore.
Potom ostale karte dobro promesate i presecete na dva dela. Prve dve karte, licem na dole , stavite ispod karte pitaca,pa njih kartu pitaca. Potom jednu kartu licem na gore stavite iznad karte pitaca (predstavlja ono sto je u mislima), jednu ispred sa leve strane vase(ono sto ce biti),jednu ispod (ono sto je osoba bacila pod noge) i jednu iza, sa desne strane (ono sto je bilo) . Potom pet karata licem na dole stavite na kartu pitaca, opet pet na kartu misli, pet na kartu buducih dogadjaja,pet na kartu ispod karte pitaca, i pet na kartu proslosti.
Potom otvarate te karte i povezujete . Onih pet karata koje se nalaze na karti pitaca predstavljaju trenutne dogadjaje, misli i teznje,pet karata koje se nalaze na karti misli pitaca,predstavljaju trenutne misli, a pet karata koje se nalaze ispred karte pitaca su buduci dogadjaji, iza prosli, a ispod ono cega se pitac odrekao.
Dve karte okrenute licem na dole koje ste prve stavili ispod karte pitaca predstavljaju sintezu celog pitanja, ono sto pitac ne zna, na neki nacin odogovor.
Jako je bitno dobro povezati sve karte.


Postoje i mala otvaranja:

Dnevno otvaranje sa pet karata:

Dobro promesate spil karata, zamislite osobu, zelju ili prosto sta vas ocekuje tog dana, presecete karte i izvadite prvih pet karata licem na gore. Ovo otvaranje daje neku sliku ili konkretan odgovor na neko pitanje ( Da li cu ga videti? Hocu li poloziti ispit,itd).

Odgovor na pitanje, prikaz prilika (neko moje otvaranje)
Izvadite iz spila kartu koja vas zanima (recimo, ako je pitanje ljubavno, to je karta ljubav) ,i stavite je licem na gore.Ostatak promeste, zamislite konkretnu zelju, i presecete. Potom sest karata redjate na ovu kartu pitanja i povezujete ih sa njom. Ovo otvaranje preporucujem samo za konkretna pitanja, i ona koja nisu ''za duze staze'' , jer za kompleksnija pitanja su potrebna ipak veca otvaranja.
...Problem je sto nemam seme ovih otvaranja, a ne mogu da ih nadjem na internetu, jer bi svima lakse bilo da shvate o cemu pisem, ovako je malo konfuzno. No, ako neko zna jos nesto neka se ubaci, kome nije jasno neka pita, trudicu se da pojasnim sve;) Uskoro cu staviti i tumacenja karata, pa da vezbamo malo:per:
 
:klap: Zelim da pozdravim tvoju dobru volju sto zelis da podelis znanje sa nama na temi, svaka cast.
Danas sam inace dobila svoj spil sudbinskih karata, imam tarot spil, ali uz tebe sam se zainteresovala i za ciganice i veoma me obradovalo tvoje objasnjenje za otvaranja i jedva cekam tumacenja za karte.
Probala sam otvaranje za moju cerku i njenu ljubavnu vezu i dobih za proslost kartu ljubavnica, sadasnjost karta dar, a za buducnos stoji poseta.
Upravo tako i jeste, decko ceka da mu stigne poklon za njen rodjendan pa da krene na put tj. kod nje.
Veliki pozdrav za sve na temici :bye:
 
Bravo, Lilit i sve pohvale za temicu. Evo, ja sam pitala nešto za poduhvat neki, koji me čeka tek kroz godinu dana mozda ili unutar te godine, još za godinu dana i evo šta je izašlo. Necu pisati javno o čemu je reč, ipak je ovo net ali ja cu zamisliti u mislima tu zamisao, nadam se da je to ok. E, sad ono sta mi nije jasno, jel ja tumačim 1- 3- 5 i 2- 4 ili su prve dve kao proslost, treca sadasnjost a cetvrta i peta kao buducnost ili u globalu gledam redosled desavanja kojim ce to zapravo da ide? :think:
Elem, izaslo je kao odgovor na pitanje, redom: Nešto novca, Vernost, Oficir, IZnenadna sreća, Sveštenik. Po kartama, rekla bih da će mi neka možda muška osoba ili osoba u uniformi pomoći da to sprovedem u delo, i da samo budem istrajna jer me tu čeka sreća. Deluje mi kao da je taj poduhvat ok i da ga trebam uraditi ipak. Sta ti misliš, draga? :think: :kiss:
 
:klap: Zelim da pozdravim tvoju dobru volju sto zelis da podelis znanje sa nama na temi, svaka cast.
Danas sam inace dobila svoj spil sudbinskih karata, imam tarot spil, ali uz tebe sam se zainteresovala i za ciganice i veoma me obradovalo tvoje objasnjenje za otvaranja i jedva cekam tumacenja za karte.
Probala sam otvaranje za moju cerku i njenu ljubavnu vezu i dobih za proslost kartu ljubavnica, sadasnjost karta dar, a za buducnos stoji poseta.
Upravo tako i jeste, decko ceka da mu stigne poklon za njen rodjendan pa da krene na put tj. kod nje.
Veliki pozdrav za sve na temici :bye:
Pozdrav druzino, evo ja bih malo o prethodnom otvaranju, interesuje me kako je moguce da pored ovih lepih kartica- ljubavnica, dar, poseta decko se ne pojavi ni do dana danasnjeg...
Otvaranje je bilo 9 avgusta, da li ciganice kao i tarot imaju vreme delovanja tj. kada koja karta vlada?
Lilith draga, kada ce sledeci cas, da malo nesto naucimo o ciganicama? :kiss:
 

Back
Top