Vitamini i minerali za fudbalere

pterobog

Primećen član
Poruka
720
Ne znam da li ova tema postoji,ali mene je sada palo na pamet,pa rekoh da pitam :)..slucajno naidjoh na neke stranice na internetu,na kojima pise da bi fudbaleri trebali da dodaju ishrani neke vitamine ili minerale i jos ponesto (ne mogu da se sjetim) u vidu tableta (vjerovatno sumecih)..citao sam dosta i o ishrani,pa me eto zanima da li postoji nesto tako da npr. konkretno trening (trcanje) bude malo olaksano?..ako postoji tako nesto (naravno mislim da nije stetno s obzirom da imam 15 god.) naravno ne mislim na neke dopinge i ta cuda,ako neko zna moze konkretno da kaze naziv? :D
 
Ne znam da li ova tema postoji,ali mene je sada palo na pamet,pa rekoh da pitam :)..slucajno naidjoh na neke stranice na internetu,na kojima pise da bi fudbaleri trebali da dodaju ishrani neke vitamine ili minerale i jos ponesto (ne mogu da se sjetim) u vidu tableta (vjerovatno sumecih)..citao sam dosta i o ishrani,pa me eto zanima da li postoji nesto tako da npr. konkretno trening (trcanje) bude malo olaksano?..ako postoji tako nesto (naravno mislim da nije stetno s obzirom da imam 15 god.) naravno ne mislim na neke dopinge i ta cuda,ako neko zna moze konkretno da kaze naziv? :D

To sto ti zelis i sto ti je potrebno se zove suplementacija i to je sasvim normalana stvar kod svih sportista bilo rekreativnih ili profesionalnih. :D Idi na sajt Pansporta,procitaj na naslovnoj strani tekst o suplementaciji za mlade sportiste a onda idi na forum Pansporta i pitaj ljude sta bi to ti mogao i trebao da pijes od dodataka ishrani-suplemenata. ;) :) Ja cu ti reci za pocetak da mozes i treba da pijes Whey protein,BCAA i Glutamin(to su aminokiseline,a od aminokisleina su izgradjeni proteini...).A ti sad na forumu Pansporta vidi sta je to sto sam ti rekao i nauci malo sta i kako treba da radis. ;)
 
Vaznost vitamina i minerala je velika za bilo kojeg sportistu.Od minerala ti preporucujem da uzmes Magnezijum,Cink i mozda Kalcijum a od vitamina naravno vitamin C,kompleks B vitamina i to ti je ok.Vitamina i minerala u velikim kolicinama ima u vocu i povrcu to naravno znas.
 

Back
Top