Zanimljiva tehnologija..

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.277
Meni su bar zanimljiva neka tehnološka rešenja i inovacije koje se tiču ne samo
uredjenja doma nego i uredjenja svih ostalih u životu važnih trenutaka..
Francuski dizajner Pjer Stefan Dima je zato osmislio Bubble Lodge tj. balon šator...

Spavanje pod vedrim nebom, prepunim treperavih zvezda, budjenje uz cvrkut ptica,
romantični doručak na travi, povratak prirodi...ah to kampovanje..ali setite se buba,
komaraca i ostalih letećih dosada kao i manjka komfora..

..pogledajte ovo rešenje...:D..veoma kreativni povratak prirodi, priznaćete..za njegovo sklapanje
potrebno je manje od pola sata..

Pa nek ovo bude mesto gde ćemo razmeniti informacije o tako nekim kreativnim tehnološkim inovacijama
koje smo videli o kojima smo slušali, možda sami osmislili i tako..

bubble_07.jpg



bubble_01.jpg
 
Poslednja izmena:
Лудо изгледа, само имам два питања.
Шта се ради при јачем ветру (не изгледа ми конструктивно добар за екстремне услове) и...где су завесице, ако вас је двоје унутра?!
 
Лудо изгледа, само имам два питања.
Шта се ради при јачем ветру (не изгледа ми конструктивно добар за екстремне услове) и...где су завесице, ако вас је двоје унутра?!

hehehe....vidi covek plazu i prva asocijacija mu je ... :mrgreen:



edit: priznajem..i meni je prvo to palo na pamet...
 
Hmm..pa sad..u pravu ste, al meni to nije palo na pamet valjda zato što žene vrlo retko imaju te zadnje misli tj. namere što ja volim da kažem..:mrgreen:

Dakle, opet od mene nešto zanimljivo..baš me zanima koju ćete zamerku naći sad..:lol:

Klupe, tabureti, kauči koji rastu uz malo vode i svetla...:p

Ako vam se svidja ideja da vam nameštaj raste, onda je ovo rešenje za vas. Veći komadi nameštaja možda će tražiti više brige i češćeg šišanja,
dok će manje stolice moći da se održavaju sa običnim baštenskim makazama...:manikir:

grass-300x206.jpg
 
1332408632_namestaj%20fleksibilan.jpg


Ova naizgled veoma jednostavna ležaljka, koju je dizajnirala Sarah Lovgren, može biti modifikovana na više zanimljivih načina..​Minimalistički dizajn nameštaja sve više postaje popularan i vrlo lako se uklapa u luksuzan i moderan enterijer. O tome dovoljno govori predivni komad nameštaja koji nosi naziv „La Bande“.Neobičnost se nalazi pre svega u modularnosti ali i u jasnim geometrijskim oblicima i čistim površinama. Deli se na dva nezavisna dela na jednom kraju, dok dužinski preklop i fleksibilnost materijala omogućava da se oba dela odvojeno savijaju i formiraju prostor. Oba kraja nalaze se na zajedničkoj osnovi, koja pruža stabilnost nameštaju za potpuni komfor i odmor njenih korisnika.Ovaj projekat je rezultat dizajnerskog diplomskog zadatka, „Prostor u kontekstu senzualne percepcije“, a partner projekta bio je Franzi Kohlhoff.
 
Ne bih se ja tu mogla opustiti, ma ni sa zavesicama.. :lol:

E, ovo mi je zanimljivo... Ne volim nebodere, ali ako se već moraju graditi, valjalo bi da ovakvih ima više.
Bosco Verticale - Milano, Italija. Svaki apartman ima balkon sa sopstvenom mini-šumom. Štiti od zagađenja, filtrira vazduh i pravi hlad.

bQFlS.jpg
 

Back
Top