nestala mrežna karta

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
Naviko sam da mi se dešavaju čudne stvari.Obično ili radi ili ne radi.Od pre neki dan kad upalim komp integrisane mrežne karte nema.Kad ga resetujem ona se pojavi i radi opet pri sledećem palenju nestane pomislio sam da je u pitanju sistem podigo ga na drugoj particiji isti slučaj.Imali tu pomoći dosadio mi je restart.Lako bi ubacio drugu mrežnu nisu neke pare ali nemam dovoljno mesta.Najveći mi problem zbog video nadzora kad nestane struja na kratko ako nisam kući u stanu nemogu da se uključim na njega.
 
7fe541ee8e094c0ebc339b4.png

posle restarta sa realtekom a pre toga nema
 
crkava čip od mreže polako ali sigurno , ništa čudno i meni je crkao , najverovatnije si kao i ja ostavio uključen komp dok je napolju sevalo i grmelo sa kablom unutar mreže , kada kažeš da nemaš prostora pretpostavljam da je microatx ploča one imaju i po pci.e 1x slot , u emmiju mrežna karta za takav slot košta 611 dinara tako da se ne isplati previše zezati sa tim isključiš integrušu u BIOS-u i ubodeš tu i rešiš problem.
 
koja je to ploča ?

ako je novija sa pci-e x1 slobodnim slotom (pci express) , onda ovako kako reče snejks ;)




takođe može u usb da se stavi,u obliku usb-to-ethernet gadžet , jeste malo skuplji od
obične mrežne ali ne previše :

 
ploča je biostar
e9891e2a7929470b82329ed.png

ali pc imam veću grafičku jedino mi ostalo USB da se stavi ili ako postoji neki priključak preko ATA ili slično sa više slotova spoljni.
Ti baš nemaš sreće sa slotovima , samo usb ti je preostao, , neznam dali imaš front usb na kućištu ploča ti ima dva dodatna usb hedera pa za toliko možeš da povećaš broj usb ulaza , postoji mogućnosta na neki od usb-a da zakačiš usb-hub i tako od jednog porta napraviš 4 to je idealno za štampače skenere i slično.
 

Back
Top