ZLOUPOTREBA

Gost
Imam problem i posto se ne razumem bas mnogo u mob tel molim nekoga da mi pojasni da li je moguce da nekome stigne poruka sa ident. mog br a da ja tu poruku nisam poslala? Stvar je jako ozbiljna ali o tome bih licno popricala sa osobom koja mi se javi
 
teorecki da, pakticno tesko
postoji mnogo sajtova ge ukucas samo svoje ime, ili sta vec oces i saljes poruke
pe ce biti da se neko igrao sa telefonom dok si bila otsutna, ako ti nesto treba, pitaj :wink:
 
Postoje dva nacina: 1. Da ti telefon pobrljavi i kada ti neko koga imas u imeniku posalje poruku on ti izbaci nekog petog
2. Da neko posalje s interneta SMS a kao potpis stavi tvoj broj telefona.
Obe stvari su iz licnog iskustva dakle 100%.
 
То са интернетом функционише, мада обично пошаљу поруку на регистровани број ради провере, али неко је могао да то уради док је твој телефон био код те особе. Постоје и сајтови који намерно не траже потврду, баш због тога. Она чувена фора када ти неко пошање са броја корисничног сервиса "Ваша картица ће бити угашена за 24 часа"
 
POSTOJI MOGUCNOST DA NEKO POSALJE PORUKU KAO SA TVOG TELEFONA UZ POMOC PROGRAMA KOJI SE ZOVE ZION.koristi se preko telefona koji imaju symbian operativni sistem i poruka se salje preko gprs-a.tako da ispadne ko da si ti poruku slala i budi sigurna da osoba koja ti poslaje neku CUDNU poruku na tvoj fon nije poslala vec neko drugi.
 
moguca je i ova situacija: ti imas npr. broj 063 100100; OsobaNNN ima u memoriji telefona tvoj broj; postoji i OsobaMMM, koja ima broj telefona 064 100100

e, sad, ako OsobaMMM posalje SMS OsobiNNN, OsobaNNN ce na svom displeju (u velikom broju slucajeva) videti tvoj broj, jer mnogi telefoni brojeve posmatraju OTPOZADI, i to samo poslednjih 6 ili 7 brojeva...

btw. Najvise me nerviraju oni koji traze da ostavis mail, pa da ti se jave! Sigurno neki jaki spameri :roll:
 
milan_nbg:
POSTOJI MOGUCNOST DA NEKO POSALJE PORUKU KAO SA TVOG TELEFONA UZ POMOC PROGRAMA KOJI SE ZOVE ZION.koristi se preko telefona koji imaju symbian operativni sistem i poruka se salje preko gprs-a.tako da ispadne ko da si ti poruku slala i budi sigurna da osoba koja ti poslaje neku CUDNU poruku na tvoj fon nije poslala vec neko drugi.
Kao prvo program ZION SMS ne prikazuje ceo broj vec samu +38163 i ne postoji mogucnost da neko ubaci tudj broj,dakle nemas pojma a program bez problema radi i sa svim JAVA telefonima tako da Symbyan nije neophodab za funkcionisanje istog.
P.S.Stvarno si neki jadan spamer
 

Back
Top