katastrofalna mreza

By Bojan

Zainteresovan član
Poruka
108
imam problem sa spajanjem dva racunara, jedan je lap, drugi je desktop, oba su pod workgroup, full name prvog pc01, a dugog pc02, sta da radim. na lap topu i desktopu je 3com mreza. mreza radi kad kod jarana odnesem kartu i lap. tek sam instalirao xp na oba.
 
to se i meni dešavalo...
probaj samo da ih spojiš i posmatraj one ekrane za vezu...
treba da ide žuta tačka izmedju njih, jer to znači da se "uparuju"...
kada stane mreža je spremna...
možda će trebati jedan restart
 
Dakle lap sljaka sa drugim racunarom, nece sa tvojim desktopom!?
Jesi probao da izmedju desktop masine i neke druge napravis mrezu? Mogao bi da probas da ubodes karticu u drugi PCI slot. Jesi siguran da kod sebe kuci imas crossover UTP cabl? Mozda ih spajas sa obicnim, a kod jarana ste slucajno pokupili neki njegov crossover :lol: ? Onda ima li ploca mozda mrezni kontroler? Kad pokacis lap i desk, sta se desava? Nista, si probao da pingujes masine (iz cmd linea: ping "ip adresa")?
 
konekcija se uspostavi i pise 100 MBit medjutim u My Network Places nevidim drugi racunar i kad udjem u workgroup javi mi neku gresku patch vas not found, iako sam ja uredno sarovo disk i na jednom i na drugom racunaru
 
imam pravi kabal to je sigurno, a probao sam sa integrisanom nvidia(podloga realtek), 3com 10mbit i 3com 100 Mbit kartom, na tom racnaru kod jarana sa istim kablom je radila i njegova integrisana i 3com 100 mbit kao sto nisam ni da ping-ujem adresu, kakva bi poruku trebao dobiti ako bi u dosu otkucao ping 169.254.019.209, sto je adresa drugog racunara
 
Ja imam isto tako spojen laptop i obican komp. Uzeo sam ukrsteni kabl i spojio o XP je sve zavrsio. jedini problem koji imam je taj sto ne mogu da pristupm laptopu. sa laptopa mogu sve i da presnimavam i da citam i bukvalno sve a sa obicnog kompa nema sanse da pristupim laptopu. U principu mreza radi ok osim tog sitnog detalja
 
fazon je u ome sto mi je stampac postavljen na paralelni port, a trebami kad dodjem kuci i da nesto ostampam, naravno s lapa, pa ne bih mogao, sto se tice lan mreze kod jarana sve funkcionira dobro cak je i veci protok nego sto mi treba. Cuo sam da se trebaju kreirati diskete u XP koju kasnije na svaki racunar u mrezi pokrenes i mreza bi trebala da radi kako treba...
 
By Bojan:
imam pravi kabal to je sigurno, a probao sam sa integrisanom nvidia(podloga realtek), 3com 10mbit i 3com 100 Mbit kartom, na tom racnaru kod jarana sa istim kablom je radila i njegova integrisana i 3com 100 mbit kao sto nisam ni da ping-ujem adresu, kakva bi poruku trebao dobiti ako bi u dosu otkucao ping 169.254.019.209, sto je adresa drugog racunara

trebao bi da ti ispise na monitoru 4 reda...u njima treba da se vidi vreme za koje su paketi podataka stizali do drugog racunara...i na kraju, jos jedan red u kome pise koliko je paketa primljeno, a koliko je izgubljeno i procenat...ako ti tu ne stoji 100 % , problem je negde u fizickom delu ili ti je podignut firewall
 

Back
Top