Game Of Thrones

Ja nisam gledao sedmu sezonu. Samo prvih sest. Poslednje sto sam upamtio je kada KalisiDenerisTargerijanmajkazmajevauolujirodjena, itd... :D sa onim brodovima i zmajevima krece u napad na Cersei...

Pa polako, ima vremena. :) Kraća je sezona...manje ima, samo 7 epizoda. Brže se pogleda i mnogo je veći budžet.

Ali sezone ja u dva smera. S jedne strane, meni je ako izuzmemo Bitku kopiladi i 30 sekundi poslednje epizode, čitava 6. sezona (dobro, možda još scene kada se Arja susreće ponovo sa Nimerijom) jedan veliki užas, blago rečeno. Dosadna, uglavnom. Počistili su skoro sve probleme u sedmoj sezoni, skratili dosta i epizode su sve tematski, zaokružene. Nelogičnih stvari ima samo na nekoliko mesta, a jedna epizoda iz 7. sezone je, kao i mnogi delovi drugih, prava umetnost moram kazati.

S druge strane...gora je od svih prethodnih po nečemu. :D Kraća, sa većim akcentom na epskom efektu, potencijalno je najgora od svih sezona. Davno su otišle stvari kao character development, legendarni likovi su unazađeni na pozadinske koji daju komentare i holivudizovana epika u maniru Gospodara Prstenova i sl. preuzela je primat. Sezona je generalno dosta dobro ocenjena, kao napredak u odnosu na prethodnu, ali svi ljubitelji serije su osuli potpuno. Kako uglavnom više nema materijala iz knjiga jer su doslovno prešišane, krenuli su da izmišljaju sami, a Martin odlučio i da im ne pomaže u tome više. Ja jesam veliki ljubitelj serijala, ali mi se i sviđa TV adaptacija, tako da sam tu dosta podeljen i ocenjujem je i kao najgoru sezonu do sada, i kao veliki + u odnosu na 6., ako to ima smisla. :lol:

Kada je budeš pogledao, shvatićeš na šta mislim verujem. I zato nemam preterano očekivanja od poslednje sezone. Već se u ovoj videlo da nije to više ona stara serija, tako da mi se čini da će to biti i sa predstojećom, ali s druge strane ne sumnjam da će biti epski i (vizuelno, kao i muzikalno) fantastično. Samo treba gledati na dobrom ekranu sa dobrim ozvučenjem. Hahahha da mi je eko u 1. sezoni rekao widescreen TV kao preporuka smejao bih mu se. :D
 
Poslednja izmena:
ja odavno nisam gledao negativniju ulogu od ove koju glumi ovaj mali... na znam uopšte dali bi i mogao da odglumi pozitivnog lika u nekom sledećem filmu ili seriji...
Moj zadnji post u ovoj temi je bio ovaj, davne 2014.godine...Kad su otrovali malog smrada, evo na HBO pustili sve ispočetka pa sve do 15.04.2019. Jel može mali podsetnik kako je Deneris tetka Džonu...?
 

Back
Top