USPEH NEUSPEŠNIH

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Nažalost od kada je leta i veka , razvoj i sreća jednog društva jednaka je upravo uspešnosti neuspešnih....I koliko društvo svojim odnosima i poverenjem izmedju učesnika uspe da kontroliše i sputa "uspeh neuspešnih".

Šta je uspešnost neuspešnih?....

To su sva ogovaranja , zlurada nameštanja, sputavanja , nepotizam, i ostala na uvlaku zaslužena i dobijena unapredjenja u položaju i poziciji u društvu...

Ima milion opravdanja :
On je bio suviše gord, malo smo se našalili, mora čovek da se snadje, eto desilo se, moram biti dobar sa familijom, dobar je poslušan, s njim nema problema,ma nije ni on/ona cvećka,ma bilo je dosadno pa tek da se nešto dešava.....

Neizbežno , ali brzo kao oluja ako se olako sa osmehom proprati kad se dešava drugom.
Posle pet "nije to moja stvar" skupe se okolnosti i dodje red i na vas....

Srbija danas kao da je inkubator za ovakve stvari.
 
Prvo da razjasnimo ko je neuspesan?
Onaj koga drugi tako smatraju, ili onaj koji sebe tako vidi.
Malo je cudno, ali bice da je ovo prvo. Kada postane uspesan onaj koga smo smatrali neuspesniom. on to sam shvata i pokazuje drugima.
*Neuspesan*, mora pre svega sam sebe da uveri da je dovoljno dobar i da moze sve u sta ulozi trud, to je onda veliki uspeh...do skoro neuspesnih ljudi.
 
haha patak, dobra dosetka. razlog tome je komunizam i socijalizam. trebace vremena da se ocistimo od tog zla koje pokusava da ponovo ojaca u vidu radikala,sps, dss, maskinrati se u patriotizam,i 5rati o izdajnicima i lopovima, socijali ovo ono, to se zove reanimacija sistema koji smo razbucali 5.okt. ali on se kao onaj tecni terminator ponovo sastavlja jbg nema opustanja......
kapitalizam je mnogo prirodniji jer svima daje shansu ali u utakmici pobedjuju samo najbolji. slicno trci spermatozoida i licnim naporom a ne neradom i vezama...
 
random_cloud_form:
haha patak, dobra dosetka. razlog tome je komunizam i socijalizam. trebace vremena da se ocistimo od tog zla koje pokusava da ponovo ojaca u vidu radikala,sps, dss, maskinrati se u patriotizam,i 5rati o izdajnicima i lopovima, socijali ovo ono, to se zove reanimacija sistema koji smo razbucali 5.okt. ali on se kao onaj tecni terminator ponovo sastavlja jbg nema opustanja.........

pa ne mozes nikad da menjas to gde si bolja varijanta ti je da prihivatish gde zivish i da to iskoristish. i nije to komnuzam i socijalizam kao da zivot nije pre toga postojao nego je to celo nasledje od praistorije itd
valjda...
haha nerad i veze rulez
 
LPhoklica:
Prvo da razjasnimo ko je neuspesan?
Onaj koga drugi tako smatraju, ili onaj koji sebe tako vidi.
Malo je cudno, ali bice da je ovo prvo. Kada postane uspesan onaj koga smo smatrali neuspesniom. on to sam shvata i pokazuje drugima.
*Neuspesan*, mora pre svega sam sebe da uveri da je dovoljno dobar i da moze sve u sta ulozi trud, to je onda veliki uspeh...do skoro neuspesnih ljudi.

Ne ,neuspešan je onaj koji se hvata da radi one stvari koje mu manje leže, kad pokušava više nego što može bez grča, koji se dokazuje i ulizuje...
Da li shvata ili ne shvata da je "neuspešan"?
Opasno je ako shvata, onda je nemilosrdniji.
Svi koji su prošli "staru vojsku " znaju za izreku koju su mogli da čuju od nepismenog desetara:
"Ti ćeš uvek biti gospodin i iznad mene u životu, ali ovih 6 meseci ću ja da budem gospodin za tebe"
-------------------------------------------------
Ako ne shvata , onda smatra da je to normalno i da je takvo ponašanje samo profesionalna konkurencija.Smesti ili će ti biti smešteno....

I u glavnom ne rade ono u čemu uživaju...
 

Back
Top