Nakon slučaja "Kovač": Mladićeva presuda bit će dostavljena Dodiku

Uysal

Elita
Poruka
16.872
Presuda će biti dostavljena Karadžiću i Plavšić u Hag, odnosno Beograd

Nakon što je vijeće suda u Parizu 14. marta ove godine donijelo presudu po tužbi porodice Kovač iz Foče, prema kojoj su nekadašnji lideri Republike Srpske Radovan Karadžić i Biljana Plavšić odgovorni za ratne zločine u BiH te da tužiteljima trebaju isplatiti tačno 201.500 eura odštete i pripadajuće kamate, u toku je prevođenje presude koja će biti dostavljena na adrese spomenutih ratnih zločinaca u Hagu i Beograd!

Potvrđujući ovu informaciju francuski advokat bosanskog porijekla Ivan Jurašinović, koji je zastupao porodicu Kovač, kazao je za "Avaz" da će presuda biti dostavljena i komandantu Vojske Republike Srpske generalu Ratku Mladiću! On se smatra strankom u ovom postupku jer su ga Kovači, također, tužili kao i Momčila Krajišnika. Dok se francuski sud proglasio nekompetentnim za Krajišnika, za zločinca Mladića zatražio je "dodatne dokaze".

Budući da je Mladić u bijegu, a u skladu s procedurama koje predviđa francuski zakon, presuda će biti dostavljena na njegovu posljednju poznatu adresu, odnosno u Ured predsjednika Republike Srpske.

Na ovaj način će presuda iz Francuske doći u ruke aktuelnog predsjednika RS Milorada Dodika! Jurašinović je objasnio da će nakon eventualne žalbe odgovornih započeti procedura naplate odštete iz imovine Karadžića i Plavšić, a kasnije eventualno i Mladića, ukoliko sud na osnovu dodatnih dokaza osudi i njega.

Zločine će platiti RS?

Ako se odšteta ne bude mogla naplatiti od Karadžića i Plavšić, morat će je platiti Republika Srpska, koja uživa plodove njihovog djelovanja. Ukoliko i oni to odbiju, francuski advokat će pokrenuti tužbu protiv manjeg bh. entiteta radi ostvarenja prava njegovih branjenika.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...diceva-presuda-bit-ce-dostavljena-dodiku.html
 
Vidjecemo jesul pusti snovi. Ne samo da ce manji bh.entitet morati da plati odstetu, nego i srbija zbog granatiranja sarajeva jer je pruzala podrsku manjem bh.entitetu.

Ako mi budemo platili, platice i Federacija... A tek Hrvatska... Bolje da ne potezu, ima da prodju mnogo gore.
Jedan oficir JNA je vec dobio pravo na odstetu za stan u Sarajevu - mogu samo da se mole da svi ne podju tim putem.
 
Ako mi budemo platili, platice i Federacija... A tek Hrvatska... Bolje da ne potezu, ima da prodju mnogo gore.
Jedan oficir JNA je vec dobio pravo na odstetu za stan u Sarajevu - mogu samo da se mole da svi ne podju tim putem.

Zasto bi FBiH placala bilo kome sta? Nismo mi granatirali Beograd, nego su srbi granatirali Sarajevo i ubijali zene i djecu.
 
Zasto bi FBiH placala bilo kome sta? Nismo mi granatirali Beograd, nego su srbi granatirali Sarajevo i ubijali zene i djecu.

Ne govorim ja o granicama i frontovima, ja govorim o vlasnistvu nad stanovima, kucama, zemljom... Govorim o imovini koja je pripadala nekom drugom pre rata i ti proterani ljudi imaju pravo na nadoknadu.
Npr. Sarajevo je imalo solidan deo Srba, sada ih prakticno nema, bilo nas je i u Mostaru, pa smo isto proterani.

Ako se pokrene vracanje imovine (a jedan oficir JNA je dobio pare), onda ce morati svi da placaju, i to ce Evropa da nametne.

To ti je britanski pravni sistem - svaka presuda pravi presedan i posle svi mogu da je koriste.

p.s. i kako uopste pokretati pitanje odstete, kada je tuzba BiH protiv Srbije propala... na osnovu cega praviti nadoknadu?
 
Ne govorim ja o granicama i frontovima, ja govorim o vlasnistvu nad stanovima, kucama, zemljom... Govorim o imovini koja je pripadala nekom drugom pre rata i ti proterani ljudi imaju pravo na nadoknadu.
Npr. Sarajevo je imalo solidan deo Srba, sada ih prakticno nema, bilo nas je i u Mostaru, pa smo isto proterani.

Ako se pokrene vracanje imovine (a jedan oficir JNA je dobio pare), onda ce morati svi da placaju, i to ce Evropa da nametne.

To ti je britanski pravni sistem - svaka presuda pravi presedan i posle svi mogu da je koriste.

Imovina je svima vracena, nema potrebe za bilo kakvom nadoknadom,osim nadoknadom od strane srba zato sto su od Sarajeva napravili drugi Drezden. :cool:
A ovdje ne vazi anglo-saksonski pravni sistem, nego kontinentalni. ;)
 
Imovina je svima vracena, nema potrebe za bilo kakvom nadoknadom,osim nadoknadom od strane srba zato sto su od Sarajeva napravili drugi Drezden. :cool:
A ovdje ne vazi anglo-saksonski pravni sistem, nego kontinentalni. ;)

Pokusavas da predstavis plan koji je vrlo slab - cak i da se nekako isposluje 'ratni plen' on ce da potraje nekoliko godina, i onda ce istina da dodje na vrata, zeleo je neko ili ne.

Istovremeno, primecujem da te sasvim nije briga sto je Knin poravnat od strane Hrvatske vojske.
Proces ce ili da bude sveobuhvatan ili ga nece biti. I nemoj da racunas da ce neko zauvek da ima poziciju jaceg. Na Balkanu je oduvek sve bilo moguce.

Nego, ne odgovori mi ti, po kom papiru ?
Jedini koji je do sada dobio odstetu je jedan oficir JNA, Srbin koji sada zivi u Srbiji.
 
Pokusavas da predstavis plan koji je vrlo slab - cak i da se nekako isposluje 'ratni plen' on ce da potraje nekoliko godina, i onda ce istina da dodje na vrata, zeleo je neko ili ne.

Istovremeno, primecujem da te sasvim nije briga sto je Knin poravnat od strane Hrvatske vojske.
Proces ce ili da bude sveobuhvatan ili ga nece biti. I nemoj da racunas da ce neko zauvek da ima poziciju jaceg. Na Balkanu je oduvek sve bilo moguce.

Nego, ne odgovori mi ti, po kom papiru ?
Jedini koji je do sada dobio odstetu je jedan oficir JNA, Srbin koji sada zivi u Srbiji.

Knin kao prvo nije poravnat od strane Hrvatske vojske, tamo je palo svega nekoliko granata, a civilnih zrtava skoro da nije ni bilo. Za razliku od Knina, tzv. VRS je Sarajevo granatirala punih 1395 dana, sa cinjenicom da je svaki dan na Sarajevo ispaljivano po nekoliko hiljada granata.
Porediti Sarajevo i Knin je i vise nego besmisleno.
 
Zasto bi FBiH placala bilo kome sta? Nismo mi granatirali Beograd, nego su srbi granatirali Sarajevo i ubijali zene i djecu.

platice za granatiranje Brckog,Doboja,i ostalih gradova Republike Srpske..platice za protjerivanje 450 000 Srba sa teritorije federacije..platice za stotine koncentracionih logora u kojim a su srbi drzani sirom federacije,platice za 10 000 ubijenih srba koji su ostali u Alijnom sarajevu,koji su ubijani i bacani u Miljacku i razne jame
 
Knin kao prvo nije poravnat od strane Hrvatske vojske, tamo je palo svega nekoliko granata, a civilnih zrtava skoro da nije ni bilo. Za razliku od Knina, tzv. VRS je Sarajevo granatirala punih 1395 dana, sa cinjenicom da je svaki dan na Sarajevo ispaljivano po nekoliko hiljada granata.
Porediti Sarajevo i Knin je i vise nego besmisleno.

opet lazes....u sarajevu su se vodili borbe,,,Alijna vojska untar sarajeva je imala preko 20 000 vojnika a vise od 30 000 je napadalo vanjski prsten........niko nije drzao Alijno sarajevo pod opsadom vec su Srbi branili svoje...da je padalo toliko granata sarajevo bi bilo kao Grozni..na sarajevo je palo svega par granta .....granate su padale na liniji razgranicenja...sarajevo je granatirala i Alijna vojska ...na grbavicu i lukavicu su pale hiljade granata
 
Knin kao prvo nije poravnat od strane Hrvatske vojske, tamo je palo svega nekoliko granata, a civilnih zrtava skoro da nije ni bilo. Za razliku od Knina, tzv. VRS je Sarajevo granatirala punih 1395 dana, sa cinjenicom da je svaki dan na Sarajevo ispaljivano po nekoliko hiljada granata.
Porediti Sarajevo i Knin je i vise nego besmisleno.

Stvarno Srbi su ispali ***** . Umesto da zauzmu grad kao Srebrenicu i prestanu sa granatiranjem oni su terorisali neduzan narod
 
Imovina je svima vracena, nema potrebe za bilo kakvom nadoknadom,osim nadoknadom od strane srba zato sto su od Sarajeva napravili drugi Drezden. :cool:

Da vidimo tu slicnost ...

dresden1945_quelle_wikimedia.jpg


Sarajevo%20-%20View%20towards%20Novo%20Sarajevo%20from%20the%20eastern%20hills%20-%20Alan%20Grant.jpg


Majku mu, mi artiljerci moramo na doobuku :think: previse ovo dobro izgleda za novi Dresden iz 1945
 
Stvarno Srbi su ispali ***** . Umesto da zauzmu grad kao Srebrenicu i prestanu sa granatiranjem oni su terorisali neduzan narod

Srbi koji nisu na vrijeme izasli na srpske teritorije su maltretirani,hapseni,odvodjeni u konc logore,ubijani su kao psi,bacani u miljacku,bacani u jamu kazani itd...srbi koji su bili u sarajevski koncentracionim logorima su kopali rovove,sluzili su za zivi stit a iskopali su tunel ispod sarajevskog aerodroma kojim je Alijna vojksa domremala oruzije i municiju.....Alija nije dopustao da civili napuste Sarajevo,mnogi su zeljeli da napuste sarajevo ali Alina vlast to nije dozvoljavala,izlazak se skupo placao
 
Presuda će biti dostavljena Karadžiću i Plavšić u Hag, odnosno Beograd


http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...diceva-presuda-bit-ce-dostavljena-dodiku.html



Ne lupetaj više.

Muslimani nemaju nikakva prava da traže bilo čiju odgovortnost sve dok ne plate svoja zlodela. Milione ste pobili i proterali u najgorim mukama a da nijedan još nije ni za šta odgovorao.

Vama je jednino mesto u prostoru od 2x1.

PS
Svojim smradom zagađuješ forum, zamolio bih te da se izmakneš malo jer postoji opasnost da od kolektivnog povraćanja.
 
Poslednja izmena:
platice za granatiranje Brckog,Doboja,i ostalih gradova Republike Srpske..platice za protjerivanje 450 000 Srba sa teritorije federacije..platice za stotine koncentracionih logora u kojim a su srbi drzani sirom federacije,platice za 10 000 ubijenih srba koji su ostali u Alijnom sarajevu,koji su ubijani i bacani u Miljacku i razne jame

Brcko se ne nalazi u manjem bh.entitetu, ti srbi nisu protjerani, velikim dijelom su ljudi dobrovoljno otisli, htjeli su da pristupe tzv. vrs, kako bi ona bila sto brojnija, da bi onda mogli da zauzmu i teritorij FBiH, i na kraju da otmu nesrpsku imovinu. Ljudski zivot nema cijenu, koliko je meni poznato, tako da se tu nema sta nadoknadjivati, a i kada bi bilo, zasto bi mi nekome placali odstetu za srbe koje su pobili pripadnici tzv.vrs iz snajpera, tenkova itd.
Te sarajevske Srbe su pobili pripadnici tzv.vrs.
A sto se tice koncentracionih logora, meni nije poznato da je na teritoriji FBiH takvih bilo, bilo je u manjem bh.entitetu, priznajem, kao npr. Omarska, Keraterm itd.
 
Vidjecemo jesul pusti snovi. Ne samo da ce manji bh.entitet morati da plati odstetu, nego i srbija zbog granatiranja sarajeva jer je pruzala podrsku manjem bh.entitetu.

а турска ће морати да се повуче из европе и врати константинопољ грцима. главни град турске ће бити карс, анкара ће бити спаљена.
 
а турска ће морати да се повуче из европе и врати константинопољ грцима. главни град турске ће бити карс, анкара ће бити спаљена.

:hahaha::hahaha::hahaha:
Samo se tjesi sinko. Turska se polahko vraca na Balkan. Amerikanci prepustaju svoju vojnu bazu na Kosovu Turcima, a onda ce se preko Sandzaka uspostaviti zelena transferzala do Sarajeva.
Turskoj ne daju da udje u EU, i kompenzacija ce biti Balkan.
To je vec gotovo, zavrsena prica. :)
Rusi se tu nece mijesati naravno, s obzirom da su u dobrim odnosima sa zvanicnom Ankarom.
 

Back
Top