Cemu sluze zoo-vrtovi ???

U zoo-vrtovima zivotinje se drze u jako malom prostoru,ograniceno im je kretanje,nemaju mentalnu stimulaciju,odvojeni su od pripadnika svoje vrste,a vrlo cesto i maltretirani. Posetilac zoo-vrta provede u proseku 8.(osam) sekundi da pogleda zivotinju. Tako da su zoo-vrtovi zatvori za zivotinje,i ako nisu uradile nista...
Mucenju, kao i devedeset posto stvari na ovome svetu...
 
to su po meni zatvori,javni logori,oduzeti nesto najdragocenije,slobodu i drzati u 2 sa 2 i voditi decu da vide slona,tigra,lava...cista ludost!Kad sam bio mali,uvek sam se pitao,zasto su zatvoreni,sta su uradili?Pa naravno,mi smo ljudi,zar ne?
 
Pa da,pusti,ali odakle su dovedena!Da te odvedem,bogu iza tregera,pa da naplacujem,recimo da pleses,obezbedjena ti je hrana spavanje i naravno,zlatni kavez,u koji ces provesti zivot,moze li tako?Ah,da pa ti si covek,e cvrc,hitler je,pokazao kako to radi sa ljudima,a ljudi pokazuju zivotinjama,pa da,opet ja,covek je covek,nema mu ravnog!
 
Deca svemu pristupaju otvorenog srca i ociju.

12485_650260531656629_1935200083_n.jpg
 
a sta da rade tamo na kalisu, da puste zivotinje u divljinu i pocrkale bi za 2 dana sve do jedne jer su apsolutno zavisne od coveka.
to je sve kenjaza i trpanje u isti kos zbog nekih primera bolesnika koji zlostavljaju zivotinje.onom vuku bojovicu svaka cast sto je uspeo da odrzi zoo vrt u najgorim godinama kad su i ljudi gladovali. da nije njega ni jedno dete ne bi ni znalo sta je slon ili tigar.
a pljuvaci samo pljuju i naravno nikad nigde i nicemu ne doprinose.
 
Covek bi morao da bude slep ili jako glup da ne vidi koliko su u stvari nesrecne te zivotinje tamo, u skucenom prostoru, a on jos dovlaci i razmnozava nove i nove. Zoovrtovi nemaju svrhu osim ljudske zabave, one najbednije, uzivanja u tudjoj muci.
 
gledao sam kako pojedini drze divlje zivotinje i to uopste ne lici na zatvor nego kao zasebna drzava i ako ces da vidis i fotografises vozis se u specijalnom napravljenom vozilu,to su zoloski vrtovi,i to je ogroman prostor,to je ok,ali u kavezu drzati zivotinju i uskratiti slobodu,to je bolesno
 
Zamisli se nad sobom i svojim moralnim nacelima pre nego sto sledeci put nekog drugog optuzis-ne vidim po cemu je licemerno ako neko ko nema uslova za drugaciji rezim ishrane jede meso zivotinja koje su za to i odgajene ali se protivi drzanju zivotinja u skucenom prostoru, van klimatskog pojasa iz kog poticu zarad zadovoljavanja puke radoznalosti homo "sapiensa".
 

Back
Top